Schouw 1 Waterlossingen. Te koop of te liuur: HUIS, De Notaris van den Bergk De Notaris Van den Bergh Burgerlijke Stand. Marktberichten ""advertentien Aanbesteding vu tij Ki:sTu>i:\ï -o IE ca co ■X 1 co 0 35 ce KOEPOKINENTING l)e Notaris JANSSEN Allerlei Huismeubels, publiek verkoopen: hooge mate bevordclijk zijn, vnnrnl als de onderwijzer de kaust vers taut, allen zooveel mogelijk te laten profiteren, door bi j voor beeld de meest bekende leiten, die het gemak kelijkst zijn weer te geven, te laten vei tellen door de met het talent van spreken minst be gaafde kinderen. Ten slotte geldt van alle onderwijzers, dat, wie er naar streeft, zijne leerlingen te gewen nen aan eene samenhangende voorstelling hunner gedachten, wie rustig kan toehooren, als het spreken langzaam en stotterend voort gaat, en wie kan zwijgen als hij lust zou heb ben, zelf gauw den zin af te maken, ten slotte meer zal bereiken dan hij, die altijd precies een voorgenomen plan in de les uitvoert en nooit, door tijd en zorg aan denk'.n en spreken te wijden, in een uur iets minder afdoet, dan hij had gehoopt. De correspondent der N.R.Ct. van den historischen optocht Zaterdag te Amsterdam gehouden, gewagende, schrijft: Een lied, toepasselijk op de gelegenheid, ontbrak, bleek zich althans geen burgerrecht te hebben verschaft. Bij uitzondering hoorde men het Volkshed altoos werd hot over schreeuwd door -Overal en overal en overal, Waar de meissies sain, is bal", water nog door kan, want het brengt eene onwedersprekelyke waarheid in beeld. Maar wat to zeggen van een deun als -Juffrouw pas op je hondje, Passop de hondenkar, Die twee-en-cents bazar", waarvan de zin nauwelijks is te bepalen. Neen, dan geef ik de voorkeur aan: -We selle een konjakkie pakkc Ui, ba, ho Het: -Leve. de demi-saison Alle socialen in een harington", bleek eene wijziging te hebben ondergaan, die althans de bedoeling eenigszins verdui delijkt -Alles in de war, alles in de war, Alle socialen in de hondenkar." Gemengde Berichten Te Opsterland had dezer dagen het vol gende voorval plaats Hij werd heel vriendelijk ontvangen, mijn- lieer B., koopman in manufacturen een stoel was spoedig gezet, en een aangenaam gesprek ontwikkelde zich met de boerin, want de boer was afwezig tot het inhalen van hooi. -Zal de koopman een kop koffie gebruiken -Met genoegen De luitjes dronken koffie, en langzamerhand kwam het gesprek op de klandisie en ontwik kelde zich het gesprek zoodanig, dat de koop man de vrijheid nam haar te vragen, of ze ook iets te bestellen had. -Ja en ook neen. Maar ze moest eerst eens naar het kabinet. De koopman verheugt zich reeds, dat de blanke schijven welke hij nog te vorderen heeft, zoo meteen vóór hem op de tafel zullen blinken, en als vanzelf rijst de gedachte bij hem: -Zoo gaat ie goed.1' Maar wat spijt! De vrouw kan de deur van het huissieraad niet open krijgen öf de sleutel past niet, óf het slot is defect. Goede raad is duur. De koopman, praat op deze gelegenheid tot liet bevorderen van zijn debiet, presenteert •zijn bos sleutels. Mogelijk is er een bij, die, past. En 't gelakt. Do kabinetsdeur gaat open; nu deelt de vrouw hem zeer phlegmatiek me de: -Zie, ik wou je een koekje bij de koffie presenteeren." Teleurstelling van den koopman. De Bar deelt de volgende geestigheid van -Onze Frits" mede: Toen de heer Thiers voor de eerste maal te Versailles kwam, vroeg men den toenmaligen kroonprins van Pruisen, Frederik Willem, hoe hij over die zending dacht. De prins moet toen lachend hebben ge antwoord: -Een derde (tiers) van Frankrijk hebben wij reeds, een ander derde (Thiers) komt morgen en het laatste derde zal wel spoedig volgen. In het -salon" van een kapper te Inns- brück kwam dezer dagen een in een bestoven wambuis gekleed persoon binnen, zette zich op een stoel en wenschte geschoren te worden. -Hier worden, zei de trotsehe kapper, geen boeren bediend, het is hier een salon," Zeer hoffelijk voor den kapper buigende en met een glimlach om de lippen, stond de dra ger van het wambuis, die van een tochtje in de bergen terugkwam, op en sprak: -Och. wees dan zoo goed en zeg straks aan mijn adjudant, als hij naar mij komt vragen, dat ik hierover ben gegaan, in dien scheerwinkel daar; ik ben aartshertog Johan." Hij neemt zijn hoed en vertrekt, den friseur in onbeschrijfelijke ver warring achterlatende. Dezer dagen kwam in Londen eene echt scheidingsproces voor van een paar, dat slechts 4 uren bij elkander was geweest. De eischer ontmoette de vrouw in een restaurant te Lon den in Juni 1SS7 en op 15 Juli huwde hij haar. .^icr. uren na het huwelijk verdween zij. Eerst ftegeo het einde van Maart in dit jaar zag hij bs-ar terug in 't zolfje restaurant als vroeger en waf daarna volgde, leidde tot liet proces. Do rechter meende, dat de zaak niet geheel in orde was, doch kon met de getuigenissen voor zich niet anders doen dan het huwelijk ontbinden. Een verschrikkelijke misdaad heeft liet Fransche stadje Tallende in Clermont mei ont zetting vervuld. Marie Chanel, vrouw van een zekeren Delarboulut, hooi ende dat lismr man voornemens was, haar te verlaten, heelt hare drie kinderen, van welke de oudste, een doof stom meisje, 5 jaren telde, de tweede 3 jaar en het jongste 8 maanden oud was, in de ri vier verdronken. De lijkjes waren door den stroom weggevoerden werden op verschillen de plaatsen opgevischt, terwijl het oudste eenige kwetsuren aan het hoofd vertoonde. De ongelukkige vader droeg zelf de lijkjes der kleine slachtoffers naar zijn huis. De vrouw, die bij hare ouders gevlucht was bevindt zich in hechtenis. Voor een der Herlijnsche rechtbanken stond onlangs een origineéleiïuuurterecht: een werkman in officiersuniform. De 45jarige werkman Fried rich Kuban was wegens het onbevoegd dragen van eene officiersuniform tot eene geldboete van drie mark veroordeeld, en was daarvan in hooger beroep gekomen. Den 1. April was Kuban aangetroffen, terwijl hij ten vermak'e van het publiek in eene wel versleten, ma ir toch vol ledige uniform van een luitenant van liet 12e regiment dragonders rondwandelde; zelfs de sporen ontbraken er niet aan. Daar Kuban nauwelijks de voor een militair noodïge lengte bezit, maakte zijne verschijning een meer komischen dan martialen indruk. Bij de zit ting voor 't appèl verscheen hij wederom in uniform, doch nu wijselijk bedekt onder een demi-saison. Ook de sporen had hij thans weggelaten. Zijne verontschuldiging was zeker even orginiecl als zijn uiterlijk. In 't jaar 1870 was hij me Ie tegen de Fran- schen uitgetrokken, wel niet als soldaat, maar om den zieken en gewonden bijstand te vorleeneus Voornamelijk had hij zich bij langdurige murscben verdienstelijk gemaakt door het opsporen en andragen van drink water. Op een goeden dag echter was hij bij zoo'd onderzoekingstocht in handen van frunc- tireurs gevallen, die hein een allerakeligste!) dood hadden toegedacht. Zij hadden hem namelijk tot aan den hals in den grond gestopt en hem zoo aan zijn lot overgelaten. Een pi ket dragonders had hem echter bijtijds uit zijn neteligen toestand verlost, en bovendien had de officier hem eene oude uniform ge schonken, met de opmerking, dat hij die voor taan -te zijner eere" dragen zou. Indien hij nu aan dit bevel gevolg gaf, kon daarin naar zijne meening toch geen kwaad gelegen zijn, evenmin als in 't dragen van een volledige officiersuniform door kinderen. De rechtbank vond deze verontschuldiging wel aardig, maar wees toch het hooger beroep af. De vernielingswerktuigen worden nog dagelijks verbetert. Zoo heeft de Engelsche generaal Maitland te Woolwich een kanon doen maken, wegende 22 Engelsche tonnen, hetwelk projectielen van 172,3 KG. uitwerpt en eene dracht bezit van 12 Engelsche mijlen, dus bijna 31/2 uur gaans. De Ameriksarische kapitein S. A. Day op zijn beui t. heeft een toestel uitgevonden 0111 de patroon dér draag bare vuurwapenen door middel van electrici- teit te ontsteken. De werking van de slagpin wordt vervangen door een electrische vonk van eene droge chloorzilverbatterij, die zich in de kolf van liet geweer bevindt en die 38.000 vonken geven kan, zonder dat herla- diüg noodig is. Dezer dagen stapte den keurig gekleed heer bij den hout koopman Aniiot te Parijs uit ziju rijtuig; hij deed bestellingen voor een I e- drag van 180 f'r. gaf zijn adres op en vraagde, of de beer Amiot 700 frs. aan goud tegen 7 biljetten van 100 fis. voor hem zou kunnen wisselen. Laatsgenoemde baalde de biljetten, de Qmbekende stak ze in een omslag en ver zegelde dit voor de oogea van Amiot. Daar op haalde hij eenige rolletjes uit den zak en maakte er een open. Het bleek slechts eenige franc-stukken te bevatten. -Ik dwaas riep de onbekende uit, daar heb ik zilver in plaats van goud. Ik zal uit even gaan halen, "En hij reed heen, de verzegelde enveloppe latende liggen. Na eenige «ogenblikken argwaan krijgende opende Amiot haar en vond eenige stukjes papier zonder waarde. Hij snelde liet rijtuig achterna, baalde het in maar de zwierige dief bad zich reeds uit de voelen ge maakt, tot groote verbolgenheid ook van den koetsier, die hem den ganschen dag had rond gereden en nog geen centime ontvangen had. SloeütbcoordeeHiia. Bij möï aanvang van den 22n jaargang dor KATHOLIEKE ILLUSTRATIE willen wij volgaarne dit verdienstelijk tijdschrift bij onze lezers aanbevelen. Het verdient dit, te meer wijl het eenig mag genoemd worden op katholiek gebied. Tekst en gravures wedijveren om de aan trekkelijkheid van liet tijdschrift te verhoo- gen, gelijk wederom de eerste maantlelijksche aflevering daghelder toont. Te recht zegt dnafforrr het prospectus: -Geen geïllustreerd tijdschrift in Nederland kan den geringen prijs daarbij in aanmer king genomen 111 rijkdom van inhoud en fraaie uitvoering met de KaTHuLIKKE ILLUSTRATIE Wedijveren. Doch bovenal heeft deze op haar niet-katholieke mededing ster dit voor, dat zij liet aangewezen huisboek mag heetcii voor alle weldenkende, christe lijke gezinnen. Haar lang verleden strekt daaromtrent tot besten waarborg voor de toekomst en wij ach ten liet dan ook overbodig hier uit te weiden over hetgeen de nieuwe jaargang brengen zal. Alleen stippen wij aan dat hy, als samenval lende met de herdenking van het revolutie jaar 1798, o. a. zal bevatten Tafereelen uit de groote. Fnansche Revolutie, opgeluisterd door prachtige gravures." Verdere aansporing tot het nemen van een abonnement op de KATHOLIEKE ILLU STRATIE kan hier achterwege hl ij ven, daar deze regels alles bevatten wat wij zouden wenschen te zeggen. venray Van den 1 tot den 8 Sept. 1888. Geboorten. Geone. Huwelijken. Wilhelmus Jacobus Jacobs, leerlooiers- knecht oud 23 jaren en Cornelia Van de Water, zonder beroep oud 29 jaren. Sterfgevallen. Anna Maria Wilhelmina Janssen oud 7 dagen. Joannes Relouvv echtgenoot van Johanna Bouwmans oud 50 jaren.Gerard Joseph Janssen oud 7 maanden. Venray3 Sept. Aan gevoerd 1925 halve kilo's Boter. Frija-per halve kiio -1(3 a 58 ets, Horst7 Sept. Boter per halve kilo -14 a 52 ets. Aangevoerd 9U-t halve kilo's Maastricht5 Sept. Boter per halve kilo 50 a 50 cis. Eieren per 100 stuks f 3.15a 3.25 4 Sept. Tor veemarkt waren heden aangev.: 92 runderen, 80 kalveren en 320 varkens en biggen. l)e prijzen waren als volgt: rundereu le qual. GO a 62 c.. 2e qual. 52 a 55 c., vette kalveren 50 a 55 c., en vette varkens 51 a 52 c., alles per kilo, nuchtere kalveren f8 k 14 en biggen f 3,75 a 5.50 per stuk. Venloo, 1 Sopt. Bot per 1/2 kg. 48 a 52 ets. Biggen aangevoerd 365 per stuk 7 a 9 Tarwe per 100 kg. 9.75 0.U0 Rogge - - 6.75 7.50 Gerst - - 7.00 0.00 Boekweit - 8.00 0.ÜU Haver - 6.30 6.75 Bergen29 August. Boter per halve kilo 41 a 50 cis. Aangevoerd -132 halve kilo's. Blitlerswjck,- 27 -Aug. Boter per halve kilo 47 a 59 ets. Aangevoerd 000 halve kilo's. Well27 Aug. Boter per halve kilo 44 a 52 ets. Aangevoerd 152 halve kilo's. Vierlingsöeek, 4 Sept. Boter per halve kilo 4-1 a 58 cis. Deurne5 Sept. Boter per halve kilo 43 cent. Aangevoerd 834 halve kilo's. St.Anthonis30 August. Boter per 1/2 kg. 40 a 60 ets. Aangevoerd 1766 halve kilo's. Maandag-morgen waren op de kalveren on varkensmarkt te Nijmegen aangevoerd 350 biggen, 30 vette varkens, 6 schottelin gen, 8 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren. De prijzen waren: biggen 4.a f 6. per stuk, vette varkens 16 a 18 ct. de 5 ons, schotte- lingcn 10 a 12 gld. per stuk, vette kalveren 20 a 22 ct. de 5 ons, nuchteren id. 10.a f 13 per stuk. Londen, 3 Sept. Heden werden ter Veemarkt aangevoerd 2500 Runderen, 8000 Schapen, 160 Kalve ren en 0 Varkens. Men noteert Runderen 2/4 a 5/2, Schapen 3/2 a 6/-, Kalveren 3/8 a. 5/2 en Varkens 2/4 -1/4 per steen. De oiïdergeteekeude P. .T. van den BERG is voornemens op Tl naming den IO. SepUuuher 3888, des namiddags 5 ure ten huize van J. GITSELS, publiek Het bouwen van een HUIS met bijlevering der MATERI ALEN. Bestek en teekening liggen ter inzage bij P. J. van den BERG. Aanwijzing van het bouwterrein op den dag der aanbesteding des voormiddags 11 uur. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER eti WETHOUDERS der gemeente Venray brengen bij deze ter kennis fo der onderh ol Ispligtigen van do hier onder genoemde wnlerlnssingen en daai-'oc bchoorendc en daarmede in verband staande voorwerpen of werken; dat op den 11, 12 13 en 14 September e.k. telkens tusschen 8 uur des voormiddags er» 7 uur des na middags door hen zal schouw gevoerd wor den over de waterlossingen genaamd de Loobeeksche, de Oostruinsche en de Casten- raysche beek, voorkomende in de tabel der waterlossingen onder volgnummers 1, 2 en 3 met hare vertakkingen. Zij herinneren diegenen, die krachtens wettige noten of erkende gebruiken tot het onderhoud dier waterlossingen en de daar toe behooreijde en daarmede in verbandstpan- de voorwerpen of werken verpligt zijn, en bij gebreke van die, den eigenaren, vrucht gebruikers en erfpachters der aan die water- lossingen grenzende perceelcn, dat zij inge volge het voorschrift van Art. 21 van het Reglement op de Waterlossingen in dit Hertogdom van den 10 November 1885 (Prov. bjad ISSö N° 17) vóór die schouw, dus voor don 11 September aanstaande die water-lossing te brengen hebben op de in den legger bepaalde breedte en diepte, haar tot op den bodem te zuiveren hebben van onkruid, waterplanten, ruigten boomen en struiken, alsmede van wortels en overhan gende takken, die den geregeld en wateraf voer belemmeren of dreigen te belemmeren, dat zij ingelijks verpligt zijn, voor die schouw, de oevers, waar die zijn ingezakt, ingestort, of' aangezand, te herstellen en voorts de aarde, die in de waterlossingen gevallen is, benevens allo andere in het water of op den bodem aanwezige vreemde stoffen, alsmede grind- en zandplaten daaruit te verwijderen. Zij herinneren hun voorts dat, ingevolge het voorschrift van Art. 31 van liet aange haald Reglement, voor do schouw, de tot die waterlossing bclioorende en daarmede in verband staande voorwerpen of werken, in zoodanige staat moeten zijn, dat de veiligheid van het verkeer daardoor niet bedreigd wordt en de onbelemmerde afvoer van het water voldoende verzekerd is. tto der eigenaars, pachters of gebruikers van de op de bovenaangehaalde waterlossin gen gevestigde molens of andere waterkee- rende of waterstuwende werken, dat zij aan de verpligting, hun opgelegd bij Art. 25 van het meer aangehaald Reglement, hebben te voldoen, door van af den 7 September e.k. ten 7 ure des vóórrniddags, geheel vrijen afloop aan het water te geven, en daaraan tot den 11 September d.a.v. ten 8 ure dor namiddags, voortdurend den vrij en afloop te laten, voor zoover hun door Burgemeester en Wethouders of door den Opzigter van van den Provincialen Water staat geene andere bevelen worden gegeven. Vhnuay, den 2 Septembor 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ph. ESSER, Burgemeester. M. VAN DE VOORT, Secretaris. PD Hf O r- d£ —s V 3r* 3" b-J CD IT 2 P r-i CD p 2 3 P 2 r~> I- Ü3 3 CD. p- 00 Q- CT O O s 2 -■ H C N O P co si r; CD O <•4- C" «c dj? PO X CD s s. 71 r-> 3 -r r C crq CB 05 co 35 «Hi CD. C/D CD i—i 3 CO 5 X PD -33 «j5 2 2 CD r cfj KÖSTELOOZE op Maandag den 10. September des namiddags 5 ure IÜT HST SCHOOLLOKAAL 75 LBUiTEK. De Burgemeester, i» i». i; s s i: Een goed, sterk doortimmer' met 9-1 aren IxmiwIiiikI. gelegen aan den Bosch},uizen. Tc bevragen bij JOHANNES CREMERS op den Bosch hui: en te Venrnv, zal ten verzoeke van Hceren GebrV Van de Kamp, op Woensdag 19 Sep tember 1S.S8. s morgens ten 11 ure, ter lier- berge van Mich iel Rcijntm t» Meerlo, publiek met crediet VERKOOPEN. 1°. 10 Nos. zwaai- dennen Tophout. in do langstraat te Meerloo, afkomstig uit het bosch van Jenneskens. 2°. 60 Nos. dito in de Meerloosclie Hees aan den weg van Üirlo naar Tienrav. 3". 10-N js. dito aldaar, dienstig voor spur- riestuken en lathout, afkomstig uit de bos- sclien van Jenneskens en Van den Munckbol. Vooraf te bezichtigen. De Notaris LTNSSEN te enrny, zal op een nader te bepalen dag, ter herbergc van Hendrik Ottcii aan de Markt te enrayin het openbaar met crediet V E II k 0 0 l> E N opder de Gemeente VENRAY. Alle do On roerend 0 Goederen nagelaten door GKRTitUDlS NIJSSEN te Vcltum cn bestaande in: Eene zeer vmehlbar.-bouw hoeve en verschillende afzonderlijke beste hoiiu-. Iiooi- en weilanden, tezamen groot 11 Hectaren 2 aren 20 centiaren, ka dastraal bekend, als volgt: 1. Vlakwater. B 990. Hooiland 67 a. 30 c. 2. - B 1257. Weiland Sla. 3. Het Ëngeveid. C 256. Bouwland 1 H. 21 a. 50 c. 4. Veltum.D 68. Tuin 17 a. 20 c. 5. 09. Bakhuis 30 c. 6. 70. Huis, st. sch. 6 a. 60 c. 7. - 1978. Boomgaard 22 a. 10 c. 8- 71. Weiland 52 a. 80 c. 72. Bouwland 57 a. 80 c. 10. YeUumiche veld. D 131. id. 22 a. 30 c. 11- 132. id. 54 a. 50 c. 12. - - 1382. iu. 1 II. 50 a. 60 c. 13. Nieuwpas. B 1759. Weiland 70 c. t'l- 1815. id. 36 a. 20 c. 15. Het Enge veld. C 257. Bouwland 27 a. 60 c. 16. Dc Yliessen. B 2541. Weiland 91 a. 40 c. 17. - - 2542. Heide 4 a. 20 c. 18. Vulmmsche veld. D 2959. Bouwland 1 H. 11 a. 00 c. 19. Mc-rselosche Pas. B 2709. Hooiland 74 a. 50 c. 20. Vlakwater. B 1034. Weiland 1 II. 2 a. zal op Dinsdag 11 September 1888, den voor- middags 9 uur te Horst in do Nieuwstraai, op verzoek cu ten huuc van Hendrik van den Brandt, publiek verkoopen: als: Kasten, kisten, tafels, stoelen, spiegels, schilderijen, pureelein. glas en aardewerk, kachel mot toebeh loren, klok, koper en tin, potten en pannen, kuip en vaatwerk enz. Daarna eene beste geit. een party struo en wat meer zal worden gepresenteerd. Zögt liet voort. zal op Dinsdag den 18 September 1888. des namiddags 5 ure te H«a*sf, nan de Peddijk, •op verzoek en ten huize van de Erfgenamen ('hrisiiaan Verstegen, Ecu huis, stal. schuur. ^A/% tuin, bouwland, wciland^^T^^c^^'^K en heide, gelegen te Hoi -t oj. uan de Peeldijk. kadastraal bekend in >eeno E nos. 527, 953, 2469, 2170, 2-171 en 2472, samen groot 1 hectare 90 aren 90 ccntiaron. Zegt het voort.

Peel en Maas | 1888 | | pagina 3