JAARMARKTEN 4 A. HOEFFS, Db Notaris Vissers, Beste Lupinen De Notaris Van den Bergh De Notaris Van dfliteh Kerkelijke Berichten. Gemengde Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten ADVERTENTIEN C. Esser E. Van Geffen. O N W E D E !R AanhestcdiiHj. aanbesteed worden: VENRAY. a Dc Notaris L IN SS EN 50 nos. zwaar tophout J. LENSSEN, Herbergier, Maashees. Dc Notaris VandcnBcrgh Dc Notaris VandcnBcrgh publiek verkoopen De Notaris VandcnBcrgh publiek verpachten hetgeen ook blijkt uit don tijd dien zij over «én mijl reden. Het snelst werd gereden door den EngeL- schen charapiónrider Allard (die Morgan verving, die een Eng. mijl in 2 min. 52 sec. nflede. Overigens wisselde de snelheid tus- schen 2 min. 58 sec. en 3 min. «10 sec. Rellcw was bij den eindrit ruim l12 Eng. mijl achter. Muziek van de dd. schutterij v rooi ijk te den wedstrijd op, waarbij een tulrijk plubliek aan wezig was. Als toegift reden Woodside, Temple, Allard en Morgon nog een Mile-race waarbij Ralph Temple overwinnaar bleef. Ilij legde de Eng. mijl in 2 min. 58 sec. af, bijna onmiddelijk ge volgd door Allard. In een correspondentie uit Londen aan <le Nieuwe Iiott. Ct. worden omtrent -Lardi- ne" of met katoenzaadolie aangesmeerd var kensvet, een nieuwe industrieele handigheid der Amerikanen, wonderen verhaald. De snuggere Yankee heeft het middel gevonden om de enorme hoeveelheden katoenzaadulie welke Amerika oplevert statistici ramen ze op een 200 raillioen pond per oogstaan den minder snuggcren Europeaan over te doen tegen veel hoogeren prijs dan het artikel ter markt waard is. Ilij heeft ontdekt, dut katoen zaadolie een groote voorkeur bezit tot reuzel of varkenssmecr. Zij gaat in het varkensvet op, wordt éen en schijnbaar onafscheidelijk daarmee verhouden. Deze ontdekking »Jardine" is haar naam! was een meesterstukje van Ameri- kaunsch technisch vernuft. Op éénmaal hadden do producenten van katoenzaadolie eene markt gevonden. Z. 1). II. Mgr. Godschalk, Bisschop van \s-Bosch, heeft benoemd tot Pastoor te Escha- len den Weleerw. heer J. H. Verberne; tot Kapelaan te Vechel den Weleerw. lieer J. A. Leenen,; te Someren den Weleerw. heer L. Deenen; te Asten den Weleerw. heer M. J. Van Bokhoven; te Osch den Weleerw. lieer P. W. Goossens; te Luijks-Gestel den Wel- «erw, heer G. Verliooven te Maarhec/.e den Weleerw. hcur W. F. Renders en te Kaats heuvel den Weleerw. heer. A. J. H. Sengers; -do twee laatste, priesters van het Seminarie. Naast de konijnenplaag heeft Australië ook ^"T^n 'muizenplaag. Van Coomebavabron toe Coolahis is er bijkans geen enkele plaats, die niet door die phiag geteisterd wordt. De mui zen ver.toonen zich iu troepen en vreten alles op. Opeen plaats werd 2 shillings (f 1,20) voor elke honderd muizen betaald, welke men -doodde, en 2000 muizen werden in één nacht gedood. In een hotel doodde men in één nacht 1000 met vergiftigd brood. Op een andere plaats aten de muizen in één nacht, een geheel geslacht schaap op. Weer ergens anders moest -een man bij der. voederbak der paarden blijven, ■opdat, terwijl die dieren aten, de muizen er liet brood niet zouden uithalende man had «yn handen vol. De oogst wordt op verschei dene plaatsen door dit ongedierte verwoest en «lapende ruenschcn zijn niet veilig voor hunne «anvallen. Dezer dagen had aan de Keizer Fcrdi- mandsbrug te Grazeen komisch voorval plaats. Twéé heeren kwamen den weg af, welke naar liet -Hotel Elephant" leidt en in de nabijheid «der-brug gekomen, haalde een hunner een geel koord te voorschijn, waarvan hij het einde zijn metgezel iu de hand gaf. De/.e liep hierop, het koord afwikkelend naar de overzijde der -straat. Beiden schenen het nu met passen en meten zeer druk te heoben. De voorbijgangers, voor wie het verkeer gestremd was, meeudeu niet anders dan dat de beide heeren ingenieurs waren, die de op dracht hadden daar ter plaats opmetingen te doen. De indrukwekkende gestalte van een der beide heeren, die een zwaren baard droeg -«n zijne ernstige, waardige trekken droegen «r veel toe bij het publiek in dien waan te laten. Enkelen waagden het over het koord heen te stappen of er onderdoor te sluipen maar de meesten wachten geduldig aan weer zijden vau het koord, tot de werkzaamheden zouden zijn afgeloope»; arbeiders, bestellers, kooplieden, wandelaars, rijtuigen do menigte groeide steeds aan. Daar verzoekt een der heeren zeer bcleelii aan een man, die naast hem stond, een oogeu- blik het koord te willen vasthouden, daar hij iets met zijn collega te bespreken had. De aangesprokene voldeed met de grootste voorkoinenkeid aan het verzoek. Nu loste hij zijn collega af die ook zijn koordeind aan «en ander toevertrouwde en beiden verwij derden zich. De menschenmenigte wachtte nog een paar minuten in den heiligsten ernst en begreep toen eerst, dat zij met een studenten grap te doen had. Toen dit alles duidelijk was, volgde natuurlijk oenealgemeene verontwaardiging; radii keek naar de vermeende ingenieurs om, duch daar dezen niet tc vinden waren ldeef ten slotte niets andets over elkander hartelijk uit te lachen. Een oude dame zegt gemoedelijk tegen een jongen, die een liou'dje aanhaaltdat is braaf van je, wees allijd lief tegen, redelooze dieren." -Ja," antwoordt de jongen, -nis ik Hcni maar eerst goed tc pakken kan krijgen, dan bind ik hum een ouwen ketel aan zijn staart. Het éénige roet, waarmede velen zich schoon wasschen, is bank-roet. Een heer had verleden week een mar meren Venus van Milo gekocht en liet adres opgegeven, waar het beeld moest bezorgd worden. Toen hij des avonds te huis kwam, was natuurlijk zijn eerste vraag aan den knecht, of er niet een marmeren beeld was bezorgd. Zoo ja, dan rnoest liet 111 don salon worden geplaatst. Het is reeds een uur geleden gekomen, mijnheer, zeide de knecht maar ik l:'eb het terug gezonden. Wat zegt gij daar Ja, mijnheer, omdat de beide armen er van waren afgebroken. Als. ik liet beeld gehouden had, zoudt u zeker gezegd hebben, dat ik het had laten vallen. Daarom heb ik den brenger gevraagd, of hij maar terug wilde komen, als u t'huis waart. Jan, je bent een beste jongen, maar je hebt meer verstand van schoenpoetsen, dan vau kunst. De dames Caldwell ondernemen weder eene studiereis naar Europa. Gelijk den vori- gen keer is liet haar doel vooral, de beste scho len en instituten, alsook de grootste ziekenhui zen te bezoeken, ten einde in de inrichtingen, welke zij hebben helpen stichten, het in Euro pa navolgenswaardig te kunnen invoeren. Gelijk men weet heeft de oudste der gezus ters Marie Caldwel alleen 300000 dollar voor de nieuwe katholiekö hoogeschool te Washing - ton bijgedragen. Haar vader, William Cald well, die te Fredericksburg in den St.aat Virginia woonde, liet aan zijne beide dochters 4 millioen dollar 11a, Den grondslag tot dit fortuin legde haar grootvader, die in do steden Cincinnati, Louisville en New-Orleans de eerste gasfabrieken bouwde. De monseli stelt zich niet meer tevreden met het tegenwoordige; hij wil ook gaarne weten wat hern de dag van morgen brengt. Wat de weergesteldheid betreft, is hem dit door de wetenschap meestal mogelijk gemaakt eu zal een goede barometer hem aanwijzen of hij regen of zonneschijn te wachten heeft. Een ieder echter is niet in staat, zich zulk een kostbaar weervoorzeggingsvoorwerp aan te schaffen. Wij geven daarom bekendheid aan het volgend eenvoudig middel, hetwelk door een Duitsch blad wordt aanbevolen en als een -natuurlijk weerglas'' dienst kan doen. Het is een bloedzuiger, in een flesch mot water. De flesch wordt voor drie vierden met water gevuld, dat in den zomer om dc 8 dagen, in den winter om de 14 dagen wordt vernieuwd. De opening der flesch wordt met een stukje grof Hnuen overdekt en de flesch voor het venster geplaatst. Ligt de bloedzuiger des ochtends vroeg be- wegeloos op den bodem der flesch en rolt zij zich als een slak te zamen, dan heeft men aan houdend mooi weer te wachten. Komt er regen of sneeuw, dan kruipt de bloedzuiger tot in den hals der llesch en blijft dan zoo lang zitten tot het weder weer helder wordt. Zal het gaan waaien, dan zwemt het dier buiten gewoon snel in het water heen en weer, en wordt niet eerder rustig vóór dat werkelijk de wind er is. Eenige dagen vóór een sterk 011- weder, met storm en regen gepaard, houdt de bloedzuiger zich steeds buiten het water op, is uiterst onrustig en werpt zich heftig heen en weer, als had het dier.zeuuwtoevallen. Wat een goed outbijt al niet vermag! Tot voor eenige dagen was geheel dó Parij- sche pers eenstemmig in de afkeuring van den iuonstertOFen, dien de architect Eiffel op het Champ de Mars bouwende is. Dezer dagen verzocht hij echter een 100tal journalisten op een déjeuner (liet menu was van den in dat vale beroemden Chevet) dat gebruikt werd op den eersten omgang des torens, 75 meter boven den beganen grond. Daarna liet hij hen den tweeden omgang (150 meter) bestijgen, wat ook aan den corpulenten Francisque Sar- cey. die men gedacht had dat nooit aan de bovenste trap zoude komen, gelukte. liet pa norama loont de moeite der - bestijging van 3S1 trappen. Sedert dezen dag prijst en roemt de Parijsclie pers Eiffels onderneming. Hij kent zijn volk. Vandaag graaf, morgen laudlooper. Onder dit opschrift verhaalt de Pesthcr Lloyd, hoe een advocaat uit Zevenbergen dezer dagen naar Buda Pesth kwam en, drukke zaken hebbende, terstond een huurrijtuig nam, dat hij den gelieelen dog gebruikte, waarna hij des avonds bij een der voornaamste restau rants uitstapte. De koetsier bleef wachten tusschen de rij. die voor de kiosk van den tuin stond. Om 10 uur kwam do advócaat buiten, en riep: -Mijn wagen!" en dadelijk kwam er een voorgereden. Hij stapt in, laat zich naar zijn hotel rijden en geeft den koetsier twee briefjes van 10 gulden. De koetsier is stom vail verbazing, doch .roept, van zijn blijdschap bekomen, tot driemaal toe in du gang: -Dank u zeer, IIerr Graf! Da gr.i.U' hoerde er niets meer van. De koetsier intusscheu, die hem den boelen lag gereden bad, stond nog altoos voor de kioSk te wachten, 1©f dat dc lichten uitgedraaid worden. Toen ging hij troosteloos den tuin en de zaal binnen oiu te liooren of die mijnbeer er nog was. Deze was vertrokken, .'lij bad dus met een landlooper te doen gehad. Den volgenden morgen echter, op ziju ge wone standplaats, daar ziet hij den bedrieger en wil hem bij den kraag pakken. De advo- at verneemt uit de woordenwisseling, die ontstond, dat gister nog wel een graaf voor een ritje van 10 minuten 20 gulden gegeven bad, en nu zou hij voor een heeleh dag ceil armen koetsier laten bloeden. Zuchtend tast de graaf van gister avond, wicn nu alles dui delijk werd, in zijn porteinonnie en betaalde ten tweede male volgens tarief. VENRAY Van den 7 tot den 14 Juli 1888. Geboorten. Wilhelmus Ilubertus Swiukels.Johanna Vermeulen. Huwelijken. Franciscus Jacobus van Iloutert sigaren maker oud 27 jaren en Anna Chatharma Liuders oud 22 jaren beiden wonende te Ven- Jay. Sterfgevallen. Petrouella Pauels weduwe van Godfried Philipsen landbouwer tfüd'72 jaren. VenraylGJuli. Aangevoerd 2225 halve kilo's Boter. Prijs per halve kiiu 16 a 61 ets. Ilorst20 Juli. Boter per halve kilo 44 a 53 ets. Aangevoerd 1106 halve kilo's Maastricht, 18 Juli. Boter per halve kilo 56 a 58 ets. Eieren per 100 stuks 1 3.00ix 3.15 10 Juli. Ter- veemarkt waren lieden aangev. 86 runderen, 60 kalveren en 347 varkens en biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 65 a 70 c.. 2e qua 1. 58 a 62 c., vette kalveren 55 a 65 c., en- vette varkens 48 a 53 c., alios per kilo, nuchtere kalveren f 6 a 9 en biggen £3,50 ii 6.50 per stuk. Ventoo, 30 Juni. Boter por '\!i kg. 17 a 50 ets. Biggen aangevoerd 326 per stuk 0 ix 10 fr. Tarwe per 100 kg. 9.00 0.OÜ Rogge - 5.75 6.50 Gerst -d0 0.00 Boekweit - - 8.00 O.Oü Haver - 6.30 6.75 liergen18 Juli. Boter per halve kilo 41 a 50 ets. Aangevoerd -132 halve kilo's. Blittersicijck, lé Juli. Boter per halve kilo 42 a 52 ets. Aangevoerd 000 halve kilo's. Well, 16 Juli. Boter per halve kilo 44 a 52 ets. Aangevoerd 152 halve kilo's. Vierlmgsöeek, 17 Juli. Boter per halve kilo 42 a"51 ets. Deurne, 12 Juli. Boter per halve kilo 46 cent. Aangevoerd 969 halve kilo's. St.Anthonis, 19 Juli. Boter per 1/2 kg. 38 a 53 ets. Aangevoerd 1766 halve kilo's. Maandag-morgen waren op de kalveren en varkensmarkt te Nijmegen aangevoerd 500 biggen, 10 vette varkens, 5 scliottelin- gen, 12 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren. De prijzen waren: biggen 5.00 a 8 f, per stuk, vette varkens 18 a 20 ct. de 5 ons, «chotte- lmgen 8 a 10 gld. per stuk, vette kalveren 30 a 35 ct. de 5 ons, nuchteren id. 6.00 a f 8 per stuk. Londen, 25 Juni. Heden werden ter Veemarkt aangevoerd 2900 Runderen, 10,000 Schapen, 120 Kalve ren en 0 Varkens. Men noteert Runderen 3.4 a 5,-, Schapen 4 6 a 5 9, Kalveren 3;- a 5 - en Varkens 3 - a 3 8 persteen. VERLOOFD rn Morgen 22 Juli om lil 2 receptie. HANDBOEKJE over het verkrijgbaar bij W VAN DEN NIUNCKHOF-S^SSEN. Prijs: ¥5 reilt. Op Miinmlag den Juli 1888 des namiddags 1 en 4 me, zal ten huize van ENGEL 15EItTL'S ODENHOVKX, publiek Het bouwen van 3 Arbei derswoningen met Bergplaats, voor de Erven P. Minien al hier, met gedeeltelijke bijleve ring der Materialen. Bestek en teckemng liggen ter inzage len kantore der Erven 1*. MINTEN voornoemd. Aanwijzing op den dag der aanbesteding des voormiddag* ten i 1 ure. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen bij deze ter kennis, dat, te beginnen met het jaar 1889 de Jaarmarkten voor Hoornvee, Paarden, Schapen, Var kens en Handelsvoorwerpen in deze gemeente bestaande, jaarlijks gehou den worden als volgt: de le op den derden Maandag in Januarij. de 2e op Maandag 11a den lOn Februarij. de 3e op Woensdag na halfvasten, de 4e op den laatste» Woensdag in April, de. 5e op den 1-uitsten Maandag in Junij. de Go op den eersten Woensdag in Augustus, de 7e op den tweeden Maandag in September, de 8e op Maandag 11a den lOn October, de 9e op den tweeden Woensdag 11a dec 10n November. Een dier dagen op een Kerkelijke» Feest dag, en voor wat de Jaarmarkt in Augustus betreft, op 1 Augustus (Sint-Petrus-Banden) vallende, wordt de markt daags daarna ge houden. Voor dit jaar valt die markt alzoo op Donderdag 2 Augustus 1888. Venray, den 11 Julij 1S8S. I)e Burgemeester, Ph. ESSER. De Secretaris. M. van* de VOORT. De TREKKING der eerste klas begint £3 Juli; geheele en gedeelten van loten zijn te bekomen bij Patersstraat te Venray, zal ten verzoeke van den beer J. VERSCHUREN, op Maandag 23 JuIQ 1888, 's morgens ten 9 ure, in het openbaar met erudiet verkoopen afkomstig uit bet bosrb von M. Jeuncskens en liggende aan den weg van Oo.strum naar Wnnssum. Vergadering nan no. 1. te Blerick, zal op Woensdag 25 Juli 1888. *8 nam. te 3 uren, te Venraai, in bet llótel de te aan, ten verzoeke van PET. JOH. JACOBS OPENBAAR VERKOOPEN: Huis, sla), schuur, M'agyT'U^lfo'uin. boomgaard, bouw- i- eu hooiland, gele gen te Venraai aan de Boshuizen, sectie A 110. 613 eu E nos. 476, 477, 478. 378, 1922, 1925. 1930, 1931 en 1933. groot 3 heet. 86 t. 70 c. VENRAY. te bekomen bij Prijs f 7.ÖO. zal op Maandag den 23 Juli 1888, des voorin. 9 ure te Horst aan de Meterik, op verzoek vau de kinderen van Lambert van Rons, rubliek verkoopen» 6 perceel en rogge. 3 »d. haver, 2 id. aardappelen 1 id. boekweit. Vergadering aan liet sterf buis. Zegt 't voort. zal op Maandag den 23 Juli 1888. des voorm. 11 ure te Horst, na afloop van den verkoop der kinderen L. van Reus, op verzoek van Jacob Sanders, bakker. 5 perceolen rogge, 4 id. spurrie, 1 id. haver, staande te wassen op liet eigendom toebehoo- rende aan Peter Jan Aorta te Horst in Ame rika. Vergadering aan no. 1. Zegt het voort. zal op Maandag den 23 Julr 1883, des nam. •1 ure in het Hotel lioubeu te Horst, op vor- zoek van het Algemeen Armbestuur van Horst, voor 9 jaren, 9 hectaren 37 aren 50 centiaren bouwland, verdeeld in 32 porceelen. 2 hectaren 47 aren 20 centiaren wei- en hooiland, verdeeld in 4 perceel en. Allen gelegen te Horst. 54 aren 20 centiaren weiland in een per ceel gelegen te lMitterswijck. Zegt 't voort. zal op Maandag doil 30 Juli 18hS, voormidd. 9 ure te Horst, aan den Hegelsom, op ver zoek en ten huizo van Mathijs Boyen en de weduwe Gerard Allarts, publiek verkoopen» Kasten, kisten, tafels, stoelen, spiegels, schilderijen, klok met k:»8t, 2 ledikanten, kachel uiet toebeliooren, l^uddegned. potten en pannen, kuip en vaatwerk, porccleiu. glas eu aardewerk, koper en tin, herbcrggcrief, win kelopstand, benevens balans met gewicht, >lijpstecn eu meer andere zaken. MEen beste bond met kar. schup- pcu en rieken. Eene partij aardappelen tc velde en tuinvruchten. Zegt fict njvrl. r zal op Maandag den 30 Juli •1 ure te Wanssum icn huize van don itffer Tervoren, op verzoek van den WclKerw. \gbr pastoor Van Haelt', voor of 9 jaren publiek verpachten do navolgende perceelen bouwland gelegen tc Wnnssum, in Sectie B. Noh. 479 groot 0.51.20 in pacht bij J. Swerners. 480 - 30.50 - wed. H. Smits. 87 65 60 - id. 561 08.40 id. 5 >2 - 10.90 - id. 564 - 76.20 - id. 522 22.60 - 1*. J. Nellen 55 - 26.60 - I'. J. I'oels 57 - 47.30 - L. Bexkoti*. Zamen 3.3." Zegt 't

Peel en Maas | 1888 | | pagina 3