Buitenland. Belgie Frankrijk Düitschland Nederland. Kerkelijke Berichten. Gemengde Berichten By de jongsto herstemmingen te Brussel voor do Tweede Kamer en den Senaat zijn de katholieke kiezers allen trouw op hut; post geweest; drie hnnner kwanten expres uit het buitenland over, graaf du Chastel uit N'izza, een ander uit Weenetf, de derde zelfs uit Kon- stantinopel. I>at mag lieetenzyn kiezers- plicht vervullen. Do Brusselsche correspondent van het Dagblad schryft: -De heer üeernaert heeft te Antwerpen ui het kasteel lioogebooin hij gelegenheid van een maakijd waar baron Ozy, een der verte genwoordigers dier stad, voorzathet woord gevoerd. De binden hebben zyne woorden weergegeven en in tegenstelling met de rede van Bara te Doornik, welke verwarring bracht onder de liberale rangen, is ieder in het con servatieve kamp voldaan over de kalme, waardige en gematigde verklaringen van den Chef van ons Kabinet- Die rede is een évenement, Ziehier onge veer de verklaringen van den heer Üeernaert. -Onze tegenstanders hadden onzen val aan gekondigd en ze hadden ons verklaard, dat hunne wraak verschrikkelijk zoudo zijn. Wy hebben thans den dubbelen verkiezings- stiyd achter den rug en onze conservatieve meerderheid, wier verdwijning men had voor speld, is daaruit vei sterkt eu vergroot voor den dag getreden. En wij, die het recht hebben te triumfoeren, wij spreken niet lot onze tegenstanders do taai, die ze ons lieten hooien. Wij hebben geen wrok tegen henonze taak is geene wraak vervulling, maar ecne herstel ling. Wij zyu de nationale party en onze vlag overschaduwt alle Belgen. Wij wenschen de noodzakelijke herstellin gen, maar wy weten onze blikken te richten aan gene zijde van don horizont, die den partij strijd omvat. Er zijn sociale quaeMies, wier oplossing de geestdrift van ieder weldenkend man, die zyn vaderland bemint, moet gaande maken. Laten we niet de belangen der groote menigte vergeten. Laat't ons ter hartegaaii die te dienen.'* Dat is wel de kalme en verheven taal, welke den staatsman kenmerkt. Much baat iiucli wrok tegen de overwonnenen, liet land zal dankbaar zijn aan den heer Üeernaert voor zijn schoone wourdon, dio ongetwijfeld in liet buitenland weerklank zullen vinden eu nieu wen luister zullen hechten aan den naam van den uitstekenden Minister. Te Molenbeek St.-Jean is een in aan bouw zijnd huis op het dak van ecu ander, dat door Deuil, zijne cchtgenoote en vijf kinderen bewoond werd, neergekomen. Allen werden onder de pumhoopen begraven. Een uur na het ongeval slaagde men er in Deuil te bevrij den met nog twee personen, die bij hem in huis woonden. De andereu waren omgekomen en men vond slechts hunne lijken terug. De uitslag der verkiezing van een lid der Kamer te Angouléme (dep. Churente) isge- ko/on Dessegums (Üonapartist) had 37514 stemmen; Weiier (republikein) had 26,034, Dórouléde (Boulangisf) 11691 stemmen ver worven Te Oi leans (dep. Loiret)Lacroix (radicaal) 21363. Kichthai (republikein) 20528 ell Dae mon (conservatie!24010 stennneu, zoodat hersteramiug moet plaats hebben. InAnguulóme hebben een aantal üoulangis- tcn op den Bonnpartist gestemd, onnlat zij overtuigd waren dat de conservatieven geen eigen eandidaot zouden gesteld hebben, indien slechts een ander kandidaat dan Dórouléde ware opgetreden. Déroulöde 'toch vertegen woordigt de revanche-partij. Men wilde in deze verkiezing wel een protest tegen het huidige bestuur der republiek leggen, maar geen uitdaging van Düitsehland. Het is duidelijk dat de Republikeiuscho Unie steeds meer terrein verliest. Omtrent de laatste dagen van keizer Frede- rik verneemt men nader dat hij en do keizei in den laats ten tijd veel en ijverig baden, dat het geloof bij hun was teruggekeerd. Vroeger waren zij iwijiehuus, een gevolg van liet ouderwys dat zij genoten .hadden en van do Duiische moderne philosophic, waarmede zij dweepten. Hun twijfelingen werden echter weggevaagd door the icinnowing icings of Death, de het kaf van het koren scheidende vleuge len des Doods. Des keizers edele eigenschap pen va:i geest en hart deden zich wederom gelden en hij stierf, naar men mag aannemen, als een geloovig Christen af. De keizer werd gedurende zijn ziekte in het paleis bij Potsdam verpleegd door Zusters van St. Carolus Borromeus uit het St. Hed- wigs Gesticht te Berlijn, doch dit was een vergissing, hieruit voortvloeiende dat eene der Zusters Hedwige heet (iu du wereld prin ses Radziwill.) keizerin wjfinve Augusta, maar I oonduchter, de keizerin-weduwe 1 wijlen keizer Frederik hebben Niet alleen ook hare sok Victoria en altoos, zegt de G er mania' de Liefdezusters eu Grauwe Zusters beschermd en hare gestichten als tot du nuttigste instellingen in den lande beboerende, geprezen. Wie zal zeggen of niet 's keizers vroegtij dige dood een zegen voor heiu geweest is Verstrikt in de netten der vrijmetselarij en de lagen van het liberalisme, zou hij door deze sekten misschien ver van het rechte pad zijn gedreven, terwijl hij thans in een geheel andere omgevingen met geheel anderen geest bezield, den laatste snik gaf. Naar aanleiding van het afkeurend oor deel, in verschillende bladen uitgesproken over den maatregel ten aanzien der passen voor den Elzas, antwoord de Nordd, Altgem. Ztg. dat de inlijving van den Elzas op grond Van strategische overwegingen is geschied, ter bescherming tegen eenen Franschen inval. In die richting Werkt dó dwang op het stuk der passen, doch nog niet in voldoende mate. Er zullen andere maatregelen moeten volgen, van blijvendeu aard, zal uien den Elzas lus kunnen maken van Frankrijk. Het Duitsche rijk loopt Elzas-Lotharingen niet na; het richt zijne politiek op de bescherming der grenzen, zonder zich te storen aan do gevolgen die daaruit kunnen ontstaan. VENRAY, 7 Juli. Bij koninklijk besluit, is benoemd tot ont vanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Kcrkiado, do heer B. For- myne, surnumerair uit de inspectie Amster dam. KiJK-POSTsr.VAUiUNK. Aan het postkantoor Venraai en de daaronder ressorteerende hulp kantoren weid gedurende de maand Juni ingelegdf 2719.32; terugbetaald- 2659.35. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 475. In de maand September dezes jaars zal het kloo.ter -Jerusalem" te Ven ra den dag herdenken, waarop voor 50 jaar geleden do EE. ZZ. U'rsuiiuen zich alhier kwamen vesti gen. Voorzeker zal lietllieii dag aan bewijzen van sympalie met dit feest niet ontbreken. Donderdag avond 11. is geheel onver wacht overleden de Weledele heer G. 11. Leus, ridder der St. Grcgonus-orde. uud- dirocteur van de katnolieko nurmaalscnool te Ruldue. De Courrier de la Mcuse wijst er op dat door dit Ministerie de eerste Limburger tot hoogleeraar aan eene onzer Rijksuniversitei ten is benoemd. Het is dr. Sprouck, die in de geneeskundige faculteit te Utrecht tot piofes- sor benoemd werd. Men meldt ons van hooggeachte zijde uit Maastricht het volgende: De aanstaande Heiligdomsvaart alhier be looft schitterend te wezen; verscheidene kerk voogden eu prelaten zullen dezelve door hunne tegenwoordigheid opluisteren en zeei talrijke bedevaarten zullen de St.-ïServatius.stad bezoe ken. Behahe duur onze beminden bisschop Mgr. Fr. Boermaiis, die op den 23 Juli de Pontificale Mis zal opdragen, zullen de feesten worden bijgewoond door HH. DD. 1111. Mgr. Snickers, aartsbisschop van Utreehi, en Mgr. Doutreloux, bisschop van Luik. Z. Em. Mgr. Rinaldine, Ap. Internuntius te 's llage, zal de sluitingsplechtigheid presideeren. Wat de bedevaarten betreft, deze zijn reeds aangekon digd uit de dekenaten Wijck-Maastricht, Meersen, Gulpen, Sehinnen, Sittard en Roer mond. Veel levendiger nog is de beweging in het bisdom van Luik. Bedevaarten worden verwacht uit de dekenaten Ylijtingen, Meelie- len, Visé, Hasselt, Tongeren, Clonz, Bilsen, Landen en de stad Luik. Meer dan honderd parochiën hebben hare komst reeds toegezegd. I)en Eerw hoeren pastoors of rectors van ge stichten, die voornemens zijn, met hunne on- derhoorigen liet graf van den H. Servatius gedurende de Heiligdomsvaart te bezoeken wordt minzaamst verzocht, den dag, voor hunne bodevaart bepaald, ten spoedigste aan te kondigen. Zaterdag II. is te Obbicht aangespoeld het lijk. van een onbekend vrouwspersoon. Bij do wielerwedstrijd 11. Zaterdag te Amsterdam gehouden, won de heer Huijsser v..n Maastricht wederom verscheidene prijzen, o. a. den lsten prijs by den internationalen wedstrijd voor tweewielers. Voor de (wee vacaturen als lid der Kamer van Kóóphandel te Roermond is go- kozen de heer J. Specken, terwijl tusschen de heeren E. Bongaer's en L. Romen herstem ming moet. plaats hebben. I)e Minister van Oorlog heeft bepaald dat ook de miliciens der lichting 1888 ter stond naar Indië kunnen werden gedeta cheerd. Zaterdag-namiddag heeft het Gerechts hof te 's Bosch uitspraak gedaan in zake tegen 1. R. V., oud 37 jaar, brillenkoopman ge- horen te Herpen, wonende to Eindhoven, ap pellant van een vonnis der rechtbank te Roermond gemeld vonnis is vernietigd, doch bevestigd wat de opgelegde straf betreft en beklaagde is schuldig verklaard aan heeling en veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf. 2. J. M., oud 38 jaar, weduwe T. C. V. vischvrouw te .Vqnloo. geappelleerde van een vonnis der rechtbank te Roermond; dat vonnis is bekrachtigd on beklaagde vrijgesproken. 3. W. A. v. Mi, geboren te 's-Bosch, wo nende te Venloo, appellant van een vonnis der rechtbank te Roermond't vonnis is ver nietigd^! beklaagde vrygesproken. De Maaud^Wiafoiddag te 4 ure te Nijme gen opgestegen rucfitballon is, koerszettende van het Noordwesten naar het Zuidoosten, behouden in het Yen onder de gemeente Otter- Sum aan land gekomen. Houderden toeschou wers sloegen dit in onze streken zoo zeldzaam verschijnsel met j,. klimmende verwondering gade. Zaterdag 11. had tc Amsterdam in Maison -Strouekeu" de vierde vergadering van Lini- burgia plaats. De heer A. Pollen, tot voorzit ter benoemd, opende de vergadering met eeu rede, waarin hij o. a. hulde bracht aan de goede verdiensten, door den heer Armand Sassen der Veroeniging bij haar oprichting bewezen. Tot lid van het bestuur werd be noemd de heer E. Smeets, Zaterdag had-ten huize van den heer G. J. Klep op den Haag dijk te Breda een droevig ongeluk plaats. Nadat 's avonds ecu der dienstboden de kinderen naar huil slaapkamer had gebracht, werd een oogonbük later me vrouw Klep opgeschrikt door het geroep om hulp. Naar boven ijlende, ontdekte zij haar ruiiu 5 jarig zoontje, dat met behulp van lucifers eene courant had in brand gestoken, in lichtlaaie vlam, op welk gezicht de moeder in bezwijming viel en daardoor niet in staat was hulp te verleeneii. Op het voordurend geschreeuw van .den ongeiukkigen knaap kwam er spoedig andere hulp opdagen en Weiden de vlammen gebluseht en onmiddellijk geneeskundige hulp ingeroepen. Het mocht helaasvveniigj^ 'Hvv, Reeds den volgenden d.-«g •uveriooil rif .^■ua-sni:>.rtoiijk lijdon. In de veiïêji In oostelijk Drente is de scheepvaart dit jaar zoo levendig, als in de laatste jaren niet liet geval was. Du i'urfafvuer was vati April tut thans zoó groot, dat de Stadskanaal, wam' wegens den Imogen water stand, die er soms voorkwam eu het .schutten bemoeilijkte, soüitnds 60 tot 80 turfschepen voor de sluizen lagen. Voorts zijn dit jaar honderden scheepswachten hout uit Hanover naar zuid-oosielyk {Groningen verzuilden, ter wijl de keistoenafvoor uit Duinen inde laatste dagen zóó druk ring, dat er soms 8 a 10 sclieepsvrachten per dag geladen werden. Ook in het Oraujekanaiil is de scheepvaart in de laatste weken zeer toegenomen. De gepensioneerde kapitein S. van het Indische leger vónuiide te Breda had de onvoorzichtigheid, terwijl hij zijn middagdutje deed, mei een biandende sigaar naar bed te gaan, waardoor vie bedgordijnen vuur vatten en hij zulke ernsfige brandwonden bekwam, dat zijne overbreilgiug naar bet R. K. gast huis noodzakelijk werd geacht. Zijn toestand werd iniusseheii i tiünt eiildolijk oticü Een gruwelijl in Lamgroen te kinderen, het oud don door de ouders zoeken, hoorde me woning van een die de kleinen bit dolde kinderen wer tie in een rijtuig na Dat er een ster! om aan dc veroutvi voor het huis verz kerel op staande nemen, zal men individu moest v opgesloten en bewa Te Nieuwedi aanslag gepleegd. Sparenboom viel 1 een dolkmes aan. eene wonde aan d<: ernstig in hare liii tiet. hart gekwetst. der mariniers gcvi wachtschip gebrach De heeren wielrijder van Au Rall'-Temple, kamp de korte baan, van Engeland, he richt tot onze Neder Zij verklaren ernstiger, zoodat de pa- r hevig lijden overleed. feit had Vrijdag-avond 11. Giuvennago plaats. Twee te nog geen 12 jaar, wer- ermist, en toen men ging de meisjes schreien in de ihoeiirnaker in die straat, it'iigelokt had. De ruishan- ou kermende door de poli- r het ziekenhuis gebracht, politiemacht noodig was iiirdigdo menigte, die zich meld had, te beletten, den voet onder handen te :d willen gelooven. liet mloopig in zijn woning kt worden. 25 Engelsche mijl aan te gaan, tegen twee heeren paardrijders. De twee berijders der paarden mogen elk vier paarden te hunner beschikking hebben en zoo dikwijls als zij wenschen van paard verwisselen; de berijders der tweewielers inogen hetzelfde doen met hunne voertuigen. De wielrijders zullen de wielrijdersbaan achter liet Ryksmuseum te Arasterdam berij den, de heeren paardrijders zullen zich aan de binnenzijde der baan moeten houden. Aannemingen der uitdaging tot dezen wed strijd, welke den 14en Juli zal plaats hebben, worden bij den heer De Gruijter (Leidsche straat) te Amsterdam ingewacht. Door den landbouwer Hustinx, te Keu- teberg, gem. Wylré, zijn in een nabijgelegen boschje een vrouwenhemd en dito borstrok gevonden. Het hemd vortoondo uitgewasschen bloedvlekken, de naamleekoning was er uit gesneden en aan de zijden van den hals en de borst zijn verscheiden inessneden. De borstrok was geheel gaaf. doch bevatte bloedsporen. Men vermoedt algemeen, dat iemand ver moord is. De rivier de Geul, die er vlak naast stroomt, is nagevischt, doch geen spoor van menselielijk lichaam werd gevonden. Hemd en borstrok zijn gesteld in handen van den wachtmeester der marèchausóes te Gulpen, die den officier van justitie te Maastricht met het geval heeft in kennis gesteld. is Zondag een moord- De stoker der marine .ee mePjos op straat met •Ion der meisjes bracht hij hand toe. de andere werd rzijdc in de nabijheid van e dader is dooi' de wacht ;cn genomen en naar liet Woodside, kampioen- Irika op de lange baan, lenrijdor van Amerika op W. Allard, kampioen ben eene uitdaging ge- gentlemen-riders. bereid oen wedloop van Zijn Doorl. Hoogw. Mgr. F. A. H. Boer- mans Bisschop van Roermond, heeft benoemd Tot pastoor te Neer den weleerw. heer A. W. Beys, thans professor aan het college te Weerttot pastoor te Arcen, ter vervanging van den weleerw. heer A. van Valkenburg, die op zijn verzoek eervol ontslag aangevraagd en bekomen heeft, den weleerw. lieer L. Jans sen, thans professor aan het klein seminarie te ltolduetot pastoor te Broekhuizenvorst, den weleerw. lieer Billekens, thans professor te Rolductot pastoor te Grubbenvorst den wel eerw. heer Lemmens, thans kapelaan te Horsttot kapelaan te Horst den weleerw. heer F. J. Beelen, thans kapelaan te Haelen; tot pastoor te Einigbauson den weleerw. heer F. II. Lauten, thans pastoor te Meschtot pastoor te Mesch den weleerw. heer J. M. H. Defooz, thans rector te Reymerstok; tot rec tor te Lemiers den eerw. heer H. M. J. Wilms, kapelaan te Epen, ter vervanging van dein eerw. heer J. P. Melissen, die oy zijn ver zoek eervol ontslagen istot professor in het klein seminarie te Rolduc den weleerw. zeer- gel. heer Ludovicus van Tliuyl, Philos. et S. Theol. doctor. Een verschrikkelijke misdaad is te Debreczin in Hongarije gepleegd. Andreas Moricz, een "rijk burger en lid van den gemeenteraad, leef de op slechten voet met zyn gezin. Eenige dagen geleden beval hy, dat liet eigendom zijner vrouw verkocht zou worden. Een zijner zoons verzocht lieiu den verkoop te doen op houden en loste, toen do vader weigerde, eenige scholen op hem waarvan hot laatste doodelijk was. Aan de Universiteit. De examinator tot den examinandus Mijn vraag brengt u in verlegenheid. O Het is niet de vraag welke mij iu de war brengt maar hot antwoord. Wandelstokken, welke dienst doen als sigarenkokers, zijn een der nieuwigheden van ue Deensche tentoonstelling te Londen. De stokken kutiuen 8 of 9 sigarotten bevatten, welke te voorschijn worden gebiucht door het omdraaien van den knop. Twee voorbijgangers Ioopen togou olkan- der aan. Lömpertzegt de een. En u dan antwoord de ander. Woluu ik ook, zegt de eeiste en loopt door. Een vijftigjai ige lieer, zeer elegant ge kleed. officier van liet Legioen van Eer, kwaiu onlangs des avonds hij den controleur aan het station Vinóeunos eu verzocht hein de deuren van hot station te sluiten, om een inval te be letten van verbonden Pruisor:, Italianen eu Oos'enrijkers, die zich in den tunnel van Vin- een nes verborgen hadden. Hij vertelde voorts, dat hij do eenige zoon van Napoleon 1 was. Deze vertelsels waren voldoende om den be ambte te doen zien, dat hij met een krankzin nige te doen had. De stationschef werd ge waarschuwd en bij onderzoek bleek, dat de ongelukkige de gepensioneerde majoor M. S. du C. was. Maar terwijl men bezig was met het opstel len van het proces-verbaal aan het bureau van den lieer Lamé, commissaris van politie te Vincennes, kwam de heer M. R., winkelier uit de rue Fontenay binnen stormen, zeggende: -Ik ben de president der Fransche republiek en ga morgen trouwen. Toen de majoor dit hoorde, naderde hij den commissaris en fluisterde hem toe, op M. R. wijzend: -Hij is gek.'" Kort daarop begon hij zelf een onraogelyke historie te vertellen, waarop de winkelier zich tot den commissaris wendde on, den majoor aanduidend, zeide -Die is gek." De heer La- mé was een oogonbük verlegen met zijn twee gekken. Maar spoedig nam hij een besluit en. zeide tot elk der heeren afzonderlijk -Ziet gy dien mijnheer? Die is gek, zooals gij ge merkt hebt. Ik moet trachten hem naar het hospitaal te brengen. Wilt gij méégaan, opdat hij geen lontruike?" Het middel hielp. Beide krankzinnigen werden rustig naar het hospitaal vorvuerd* vanwaar zij naar een gesticht zullon werden overgebracht. Het weren der Poolsche taal iu Pruisisch Polen begint kinderachtig te worden. Het ge- meentebestunr van Taczanow, in het district Pleschen, heeft aanschryving ontvangen van de hooge regeering om binnen 14 dagen alle uithangborden en straatbordjes te doen verwy- deren, en de laatsten te vervangen door plaat jes met Duitscb opschrift. Te Parijs wordt thans een nieuwe indua trie in toepassing gebracht onder leveranciers van valsche eetwaren. Het nieuwe artikel ia valsche nieuwe aardappelen. Het kunst stuk is zoo eenvoudig mogelijk. De heeren fabrikanten gaan uit van het gezonde denkbeeld, dat, om hazenpeper te maken, men over een haas moet beschikken. Hun hazen zyn kleine oude aardappeltjes, die eenige dagen in het water worden gelegd, op dat zy uitdijen en de groeven en rimpels* van den ouderdom verliezen. De kuur wordt voortgezet met een ruigeii boender, waardoor de schil half opgelost wordt. Voor zij geheel droog zijn, wordt er zand over gestrooid en nu zien de knolletjes er zoó fraai uit, dat slechts een geoefend oog er kan inloopen. Men zou zeggen dat deze nieuwe aardappe len alleen vervaardigd werden als curiositeit ter inzending op landbouwtentoonstellingen. Maar dan vergist men zich ze worden in vaatjes uitgevoerd, tot zelfs naar Petersburg. Men zij dus op zijn hoede, nu men tegenwoor dig van nieuwe aardappelen hoort, Juffrouw Kribbebijter, die haren man gedreigd had dat, als hij nog ééns laat in den nacht thuis kwam, zij hem ondor geen voor waarde zou opeudoeu, en die eindelijk eens hare bedreiging ten uitvoer had gebracht* kreeg een paar dagen later don volgenden brief:' -> l -Geliefde Kantje! Daar je mij in pikdonke- -ren nacht en bij sterken nevel hulpeloos opi «•straat hebt gezet, zoo deel ik je bij deze me©* -dat als je dezen brief leest ik my niet meer -onder do levenden bevindt. Je trouwe Lorenz." Julïrouw Kribbebyter begon by het lezen hiervan hevig te snikken en maakte zichzelf de bitterste verwijten, totdat zij op de tweede bladzyde van den brief 't volgende P. S. las; -Ik ben namelijk doodgraver ge- wordon." Ik kan uwen zoon, zegt de agent van een iuformatie-bureau, een goede bel rek king bezoigen als leerling in een groothandel van huiden, mits hy de noodige bekwaamheid op de verschillende scholen daartoe heeft opge daan. Anders geen voorwaarden, zegt de vader glimlachende, nu, dan kan ik u verzekeren dat hij op de school dikwyls genoeg op zijn huid gehad heeft, Commissaris van politie: Zoo, zoo. Prik ker! jij wou poütie-ugent worden, maar zeg eens, heb je wel begrip van de plichten, die je daarmee op je neemtBij voorbeeld wat zou je doen, als je van eeu inbreker een heel pak bankbiljetten had afgeuomenl Prikker: Dan schée ik er direct uit met werkeu. De voormalige Chineesche gezant aan het Pruisische hof, Li Fong Pao, die inderiyd by het Pekingsche hof in ongenade viel, is onlangs in zijn vroegeren rang hersteld en kroeg zijn vorigu onderscheidingen terug, nadat hij'ten voordeele der slachtoffers van de jongste over stroomingen een som van 6000 taels (ongeveer 18,000 gulden) beschikbaar had gesteld. Deze rehabilitatie kwam voor den armen Li Fong Pao echter wel wat laat, want hij was inmid dels overleden. IN&EZQNDEN STUKKEN" Wanneer wij ons op eenen sclioouen avond naar bet Henseniusplein begeven, zien wij een zevental moedige wielrijders, die onder do lommerrijke linlon, het plein rechts en links doorkruizen. Het is dan ver wonderlijk om te zien welke comieko toeren worden voorgesteld. Vooral wanneer men zijn oogen vestigt op den heer v. d. EL, dio onder vreeselyk geraas, gelijk aan het geluid van een voorbij vliegende locomotief, de ande ren poogt in te halen, en nu en dan, onder schaterend gelach der taliooze menigte een bui teling doet. Wij hopen dat Venraaiscli jonge lingschap dit zevental wielrijders moge narol- gen, om zoodoende de club meer en meer te doen bloeien. Een vriend, van volksvermaak

Peel en Maas | 1888 | | pagina 2