Frankrijk Duitscliland Oostenrij k Engeland. Rusland Gemengde Berichten commissaris der Duifsclve•afleeling«en feest maaltijd had aangericht en een toast uitge bracht, hij een even beleefd antwoord zou gekregen hebben van den minister-president van liet neutrale België. De Duitsehers zijn echter wel vlug tuet aanmerkingen, minder vlug met een feestelijke tractatie. Het moest juist DuitsChlaud zijn, dat zich belecdigd kan achten door een welverdiend compliment aan Frankrijk. Geen ander land van Kuiopa zou aan zoo iets gedacht hebben. De uitslag der herstemmingen voor don Senaat en de Kamer te Brussel is deze, dat de katholieken alle acht zetels in den Senaat gewonnen hebben, terwijl zij in de lvutner hunne veertien plaatsen behouden en boven dien op de liberalen nog één zetel gewonnen hebben. Van de liberale lijst is alleen de burgemeester Buis gekozen. De Kamer is thans feitelijk samengesteld uit il7 cloiïealen ón 41 liberalen dc Senaat uit 50 clericalen en 10 liberalen. Na de be kendmaking der ollieieele cijfers is gebleken', dat er een liberaal senator te Brussel her kozen is. De president der Republiek beeft aan Kei zerin Victoria en aan den nieuwen Keizer een telegram van rouwbeklag gezonden. In de politieke kringen is men van meening dat \oorloopig in den toestand geene vetundering zal komen. De onthulling van het monument van Gambettn, waarvan de kosten door openbare inschrijving zijn bijeengebracht, zal den 13. «lub a. s. plaats hebben. Bij de Fransche Kamer is het wetsont werp ingediend, waarbij voor den hui bouw van de Opera Coinique een erudiet van üi 2» uiiiliocn gevraagd wordt. Naar aanleiding van den dood van Kei zer Friedrich zegt Ranc: -Men moet op alles bedacht zijn. zelfs <"»p den vrede". Paul De Cassagnac schreef, dat Frankrijk niets en niemand kan stellen tegenover den erfvijand (Keizer Wilhelm). Kochefort antwoordde daarop, dat rnen zooveel geld en zooveel mannen hebben zal, als men maar wil dat zal altijd goedkooper zijn dan 5 milliard schadevergoeding te betalen. De «Cocarde" zegt, zooal.s men vei wachten kon, (lat Frank- j ijk verloren is, wanneer Boulanger niet aan liet hoofd van het leger en van de Regeeriug wordt gesteld. - Eenigo dagen geleden ontstond, u elf uur des avonds brand in de groote opera te Darijs. De houten vloer van een kantoor, dut op de tweede verdieping lag, begon te smeulen en stond reeds in volle vlam, toen de nachtwaker zijne ronde deed, lie snel aangerukte brandweer slaagde er in, bet vuur spoedig te blussclien. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek bracht aan 't licht, dat op deu grond van het vertrek tal van lucifers en eindjes sigaren lagen. Do politie vermoedt, dat de brand met op/.et is gesticht. Een streng onderzoek is ingesteld. 's Keizers Proclamatie aan het Duitsehe volk werd Maandag tegen 5 uur aan alle hoeken van de straten te Berlijn aangeslagen. Eerst gedenkt de keizer du smartelijke droef heid door den dood zijns veelgeliefden vaders veroorzaakt, wiens ridderlijke gestalte door onvergankelijkea roem werd omschiiterd. Dan luidt zij woordelijk; «Tot deu troun mijner vaderen geroepen heb ik, het oog gericht op den Koning aller Koningen, de regeeriug aanvaard en aan God beloofd om naar het voorbeeld mijner vaderen een rechtvaardig en goed vorst voor mijn volk te zijn, vioomheid en godsdienstzin te bevorderen, den vrede te schuiten, de wel vaart des lands ter harte te nemen, voor de armen en verdiuLten een helperen een trouw wachter voor het reeht te zijn. Wanneer ik God 0111 de kracht smeek om deze koninklijke plichten, die'Zijn wil mij oplegde te vervuilen, dan bemocdigL mij daar bij het vertrouwen op het Pruisische volk, dat een blik op het verleden mij inboezemt. In goede en kwade dagen stond liet volk van Pruisen steeds trouw «.111 zijn koning. Ook ik reken op deze trouw, wier hechtheid eu onverbreekbaarheid bij eiken tijdnood 011 gevaar steeds gebleken is in liet bewust zijn dat ik er met geheel mijn hart aan beantwoord als vrouw vorst van een trouw volk, beiden even sterk in oJlerliefde voor hel gemeenschappelijk vaderland. Aan dit bewustzijn van v\ederkeurige liefde, die mij mot mijn volk verbindt, ontleen ik de verwachting, dat God mij kracht, en w ijsheid zal verleunen om mijn koninklijk ambt tot heil van het vaderland te beUeeden. Wilhelm." Terwijl de overleden keizer Friedrich stilzwijgend deu eed van trouw door land- en zeemacht liet uileggen, doet de jeugdige kei zer Wilhelm deze handeling vergezeld gaan van twee dagordei s. waarvan de marquaulstn plaatsen aldus luiden: -Met diepbewogen hart richt ik mijn eerste woord tot het leger. De vaste, on verbreekbare band tn-sohen bol leger en zijn hoofd is een erfenis van eene lange lëeks van loomvolle voorvaderen. Zoo bchoo- rcu wij te zamen, ik en het leger. Zoo zijn wij voor elkander geboren, en zoo willen wij on verbrekelijk vast ons Gij elkander houden, moge het naar Gods wil in vrede ol in storm zijn. Gij zult, mij thans den eed van trouw en van gehoorzaamheid zweren, en ik beloof steeds hieraan gedachtig te zullen zijn, dat de oogen mijner voorvaderen uit gene wereld op mij nederzien en dat ik hun eenmaal reken schap zal hebben te doen van den roem en de eer dei' armee/' E11 in de dagorder aan de vloot heet het: «Ik weet dat ieder gaarne be reid is met zijn leven voor de eer der Duitsehe vlag in te staan, waar het ooit moge vereischt worden, en zoo kan ik het in dit ernstige uur met volle gerustheid uitspreken, dat wij vast en zeker bij elkander zullen slaan in goede en booze dagen, in storm zoowel als in zonne schijn, altijd gedachtig aan den roem van het Duitsehe vaderland en altijd bereid ons hurte- bloed voor de eer der Duitsehe vlag te geven. Bij zulk streven zal Gods zegen met ons zijn. Keizer Wilhelm ontving Dinsdag-mid dag graal' Zedlilz, den door Keizer Frederik aangewezen opvolger van den heer Yon l'utt- knuier. Men verwacht binnenkort zijne aan stelling tot Minister van Binnonl. Zaken. Eene oude voorspelling, zegt de Pull Muil, is viywel vervuld. Volgens die voor spelling zou een eenarmige man deu troon der Hohen/.ollerns beklimmen. Eu nu heeft de nieuwe Duitsehe keizer één stijven arm, se dert zijne Engelsche kinderjult'ruiiw hem liet vallen. Gelijk thans bekend werd, telegrafeerde de Keizerin-weduwe Victoria, tueu Keizer Friedrich gestorven was, aan de Keizcrin- muéder Augusta bet volgende: «Urn uwen éénigeii zoon schreit zij, die zoo trotseh en gelukkig was zijne vrouw te wezen met u, arme moederGeene moe der heelt ooit zulk oenen zoon bezeten Wees fier en sterk in uw leed. 11 ij heeft u nog heden morgen laten groeten." Dr. Mackenzie is 11a afloop der rouw- plechtigiiedeu weder vertrokken. Prinses Marie van Saksen-Altenburg, weduwe van [«rins Hendrik der Nederlanden, is Donderdag overleden. 1 Vrijdag-nafciiildag is*iu 4a'it«d£ui teil buurt van Weeneu een vreesetïjke misdaad gepleegd. Een soldaat wandelde met een meisje, toen een sergeant van liet legerkorps, waartoe de soldaat behoorde, naar het wandelende paar toekwam en hen aansprak. Plotseling ziet men den soldaat zijn sabel trekken en vóór iemand bet beletten kon, sliet hij den ser geant in den onderbuik en keerde onmiddel lijk daarna het w.«pen legen zichzelf. Het meisje trachtte dit te beletten, doch bekwam ecu zware snede aun de rechterhand. Toen de politie kwam opdagen, was de ouderofli- eicr reeds een lijk, terwijl de soldaat naar tiet hospitaal moest worden vervoerd, alwaar het bleek, dat hij zichzelf een gevaarlijke wond in de burst had toegebracht. Jaluersoh- tieid is de oorzaak van deze misdaad. Een sneeuwslot 111 in het midden van Juni is zeker VOor landen, op olize bicedie gelegen, iets ongehoords. Toch werden Woensdag 11. sommige doelen van Cornwales (Engeland; met een laag sneeuw en hagel san een duim dnae bedekt, 's Morgen was liet prachtig warm weder, maar tegen deu middag bedekten don kere wolken den hemel en werden deze ge volgd door stortbuien, donder en bliksem. Plotseling weid het bitter koud, als ware 't midden 111 deu winter, en werd de regen ge volgd door hagel en sneeuwbuien, die wel een uur aanhielden. Gelukkig bobben die streken, waar do vruchtenteelt '1 meest wordt beoefend, niet geleden. Naar uit St. Petersburg gemeld wordt, is do Russische politie een intern itionale bende vuil valsciie munters op het spoor gekomen, die, in Engeland gevestigd, de Dik) trauos- Inljetien der Framche Bank en iu groote hoe veelheden valse he biljetten van '45 roebels iu omloop beeft gébracht. Te Czernovviu, iu Oosteurijkscli-Galicië, zijn de gebroeders Emanuel en Wilhelm Mer- (imger, van aanzienlijke familie, iu heoh'onis genomen, op aainvijziug der politie te Boiu- sehan. Emanuel Merdinger was in het bezit van 7ÜUUU valsche biljetten der Fiwmelie Bank. Zij kwamen, als handelsreizigers, uit Wceiien en waieu ooi uen.eiis zich naar Ru- meniü te begeven. Bij rondschrijven heeft de Russische regeeriug aan de Russische dagbladen ten strengste alle pessimit.ische beschouwingen omtrent de troon ver wisseling ui Duitscliland -en den internationalen toestand vurbudeu. Italië De aai tshisschap van Florence, Mgr. Eugc- nio Ceceoni, een vermaard kerkvorst en raads man van paus Pius IX. is Vrijdag (15 Juni) in den ouderdom van 54 jaren overleden. Op dcnzelfdeu dag en aan dezelfde kwaal als keizer Frederik. Hij werd den -1 Febr. 1834 te Florence geboren; sedert 21 December des vorigen jaars was hij aartsbisschop zijner vaderstad. De goudsmid Tanfani, leverancier van het pauselijk hof, heeft de prachtige gouden roos gereed, die door Leo XIII bestemd is voor de prinses-regentes van Brazilië. liet kunststuk, dat; zeer geroemd wordt is een vaas, waaruit|ich oen rozenboompje verheft, met knoppen, Jbibeinen en bladeren, gewerkt 111 goud en dLiuanten. De vaas draagt de volgende inscriptie Celsissimae fyrincipi Imp. Elisabeth Brasil. Iiegcnti. Leo XIII. Ill Nonas Maids M Li CC CLXXX VIII. Mgr. Spolvdi'ini zal zich naar Rio Janeiro begeven om dit geschenk met een eigenhan- digen brief des H. Vaders, aan de regentes te overhandigen. Bij de gemeenteraads-verkiezingen te Rome hebben de katholieke kandidaten het onderspit gedolven. Een aantal den Paus vijandige demmistruuün hadden plaats. I)e politie verhinderde mét geweld een optocht van het gepeupel naar het Yatikaan. Nu de burgemeester van Rome, Torlonia, door Grispi was afgezet, wegens zijn bezoek aan het Fatïkaan, hadden de Loge en de andere regeeriiigs-agenten de handen vrij en is er zooveel .pressie hij de verkiezingen uit geoefend (verondersteld zelfs dat er geen fraude plaats had) dat. de liberalen een meer derheid van 400 stemmen erlangden. -Leve Crispi" riep dun ook het gemeen, dat eindelijk door de politie moest uiteengejaagd woiden. Deze verkiezing getuigt geenszins van den geest der bevolking. Smds 1870 is het zie lental verdubbeld; doordien Rome de zetel werd van de departementen van algemeen bestuur, en een aantal vreemdelingen er zich vestigden als volgelingen van het roover-gou- vernement. liet kwam er vooral nu op aan in Rurne eene démonstratie ten gunste van Crispi te orgamsoeren. f--* V /vïSlfcl Mid. YENRAY, 23 Juni. Z. M. heeft herbenoemd tot burgemeester van Belvoid den heer G. 11. Janssentot burgemeester van Greveubielil deu lieer k. F. Selious. Bij kon. besl. is benoemd tot ontvanger der accijnzen op wijn, gedistilleerd, zout, bier, azijn en zeep te Amsterdam, de lieer W*. M. D. van Wely, thans ontvanger der invuerr. en ace. van den waarborg 011 de belasting op de gouden en zilveien werken te Maastricht. I)e uitslag der jl. Dinsdag gehouden verkie zing vuur een lid van den Gemeenteraad is geweest dat van de 203 uitgebrachte stemmen vorkregen de lieer Hubert Janssen 1G5 stemmen. Cornelis Verschuren 34 Peter van Meijel 2 Peter Camps 1 stem Gerard Nlessen 1 te zamen 203, gelijk aan het getal uitgebrachte sleininjii, zoodat de heer Hubert Janssen, in dn plaats van wijlen den Heer Peter Niessen, lot raadslid gekozen is. Verleden Dinsdag mocht de Weleerw. lieer Yeltmans, pastoor te Horn den dag herdenken, waarop Zijn Eorw. sedert 25 jaren als Herder dier parochie werkzaam was. Keu plechtige hoogmis, waarbij Z. I). II. Mgr. Boennans assisteerde, werd door den Jubilaiis opgedragen tot dankzeg ging voor al de weldaden, welke zoowel Hem als zijne dierbare parochianen door den llemcl verleend werden. Van alle zijden ontving de Jubilaris de hartelijkste gelukweiischen. sprekende be wijzen van de groote toegenegenheid en aehiing, welke mder die Hem Kent, voor Hein Koestert. Moge de goede herder nog lange jaren zijne schapen weiden eu nog veel nut such- ten tot heil der zielen! Naar men uit goede bron verneemt, is aangaande een bezoek viui II. M. de Koningin aan de stad Maastiiehl, nog niets bepaald. Vooral is dit bezoek afhankelijk vim den gezondheidstoestand van Z. M. den Koning. Met genoegen vei nemen w ij, dal de beter schap des Konings steeds toeneemt. Waar schijnlijk evenwel zal M. den wintel iu liet Zuiden doorbiengen. Maandag jl. stond voor de A it. Recht bank te Maastricht te recht zekere J. Simons oud .2'?.jaren, gob. to Well, thans gedetineerd aldaar, wegens diefstal van een rund. Het 0. M. requireerde 4 jaren gevangenisstraf. I)e verdediger van den beklaagde Mr. von Geusau, verzocht do rechtbank dat zij oen onderzoek zou bevelen naa»» den geestestoe stand van beklaagde als zoude deze niet wel bij zinnen zijn en dus niet toerekenbaar voor het door hem gepleegde feit. Het O. M. requireerde dat, mocht de recht bank een onderzoek bevelen, dit zou ge schieden door twee geneesheeren uit twee der voornaamste krankzinnigen gestichten uit Nederland, als geldende hier oen zeer merk waardig misdrijf, (brutale diefstal op klaar lichten dag van een rund.) De Rechtbank beval bij vonnis, dat bij de terechtzitting van 20 Juni a. s. nadere getui gen in deze zaak zouden gehoord worden. I)e Koning heeft aangenomen hut ontslag, gevraagd door den gouverneur generaal Van Rees, en in diens plaats benoemd Mr. C. Pijnacker Hordijk, Commissaris des Konings in Drente. De luchtreiziger Lhoste, die met den ballon -L'Hirondelle," in gezelschap van du» lieer Krcs, directeur der gasfabriek Zondag middag te Yenloo opsteeg, is in eene weide te Wittern bij Gulpen te y uren 20 minuten des avonds behouden neergekomen. De ballon bereikte eene hoogte van 2000 meter. Verl. Vrijdag werd te Gennep een vrouw die zich naar een der pompen begaf door den bliksem, de emmer uit do hand geslagen. Do mouw kwam zelf met den schrik vrij, Maandag-morgen omstreeks 6 uren, werd te Hoijthuijson zekere W. Kuijpers pachter op klein Inder te Beaxem levenloos uit de Beek nabij de Koek opgehaald hij was uitgegaan oin gras te maaien. Daar de man in den laatste» tijd aan duizeling in het hoofd leed, schijnt het dat hij, door een beroerte ge- trcllen, in liet water gevallen is. Een zijner zoons, die aldaar eene kar gras wilde halen, vond het lijk zijns vaders 111 de sloot. Te Cuyk werd de windkorenmolen van G. Poos door den bliksem getroffen. Een be gin van brand werd spoedig geblüseht. De molen, die geheel uit elkaar sloeg, was verzekerd. De rechtbank te 's Bosch veroordeelde den slagersknecht-H. T., die 3ü April in de Tol brugstraat een huzaar oen oog uitstak, tut een gevangenisstraf van 18 maanden. Een droevig voorval veroorzaakte te Arnhem algemeen groote ontsteltenis; 11. Zaterdag avond omstreeks 10 ure liepen de beuren A. W. Huidekoper, bankier en gewe zen predikant, Brunts, griffier der Staten, en Mauve, conrector, na bijwoning eener verga- dei mg van den Meiinisteii kerkeraad. op de Bergstraat, toen zij, ter hoogte van de Vijfziunenstraat, duor een hun geheel onbe kend dronken man werden achtervolgd en bemoeilijkt, üp verzoek van eerstgenoemde 0111 lieiu ongemoeid te laten, bleef die persoon hen naloopen en gaf hij vervolgens den heer Huidekoper eeii zwaren stoot, die deze dade lijk op de grond deed vallen, waarop de dader zich verwijderde, liet bleek nu, dat genoemde heer van achteren aan de boven zijde door een scherpen heitel was geraakt, die tusschon de ribben tot de long doorge drongen was. Ofschoon de toestand van den verwonde, die veel bloed opgaf en zware I ijuen leed, onder de omstandigneden redelijk is. schijnt hij niet buiten gevaar te verkceren. De dader, ecu 23-jarig timmermansknecht, die door een der une lieereu bep .aid wordt herkend, is korten tijd na bet voorval 111 eene nabij gelegen tapperij binnengetreden, waar hij, under vertoonmg van een beitel, zich er op roemde iemand daarmede gestoken te heb ben. Dit guf eergistcren-morgen, na ijverig onderzoek van de politie, tot zijne arrestatie aanleiding, terwijl nij zich met \issehen onle dig hield. Hij /egt. zich wegens beschonken heid niets meer te herinneren doch dat het ziet» nu wel zo0 zal hebben toegedragen, daar een der getuigen hem herkent. Boven de gemeente Wchl heeft een ont zettend ouweder gewoed, gepaard met gewel digen sl gregou. De bliksem trof de bewaarschool, beschadigde het plafond, maai' veroorzaak ie geen brand. Dat de schrik onder de kleinen gioot was lu..i zich begrijpen. Te Doesburg sloeg du bliksem tweemaal op den afleider aan den lorei» der groote kerk. De luchtdruk was daar zoo lievig, dut m vel schillende straten du ruilen sluk sprongen. De muur der kerk is beschadigd. Aan het station te Epe is Zaterdag mor gen bij het terugduwen van een geladen goederen wagen me» ijze»-e»is, hel zoontje van den stationschef doaivnder geraakt, waar door de heide beentjes zij 11 afgereden en het kind inwendig zwaar werd gukneusd. Na een uur lijdens is het aan de gevolgen bezweken. Bij den brand iu de spits van den toren, Vrijdag li. te Winterswijk door den bliksem veroorzaakt, is een heldenfeit verricht. Toen hot vuur, ondanks alle aangewende pogingen. van binnen niet te bereiken was, en steeds in hevigheid toenam, bleef slechts een middel open: van buiten langs de haken naar boven te klimmen. Wie zou dien stoutmoedige» en levensgevaarlijken tocht wagen? De kopersla ger M., die zoo dikwijls dien weg had ge maakt om op die duizel wekkende hoogte do noodige reparatiën te verrichten, waagde zich in de gegeven omstandigheden niet naai huilen. Goede raad was duur! Eindelijk bood een tweetal kloeke mannon ziel» aan, de heer Hommes en de politieagen te Vlies. Met verachting van alle doodsge vaar niet meer denkende aan vrouw en kinde ren, klom de laatste naar boven en volbracht het gevaarlijke en tevens zware werk. Bijna een uur, zich met eene hand vastklemmende, nu en dan als 't ware zwevende in de lucht, bekampie hij, met hulp van binnen in den toren, liet vernielende element en de wakkere mail smaakte de zeldzame voldoening meester te blijven, den toren gered te hebben. Door het gemeentebestuur is liem Zaterdag- li. eene belooning van f 100 toegekend. Deu lieer Hommes zal eene eérvolle vermelding worden aangeboden. Hgz. Op het eiland Tessel is petroleum ge vonden. Toen do dorpssmid bezig was een putje op zijn erf uit te diepen, ontwaarde hij plotseling eon straaltje petroleum. Hij schepte de vloei stof zorgvuldig af en probeerde of ze wilde branden. Eu waarlijk, de proef gelukte. Of hij nu waarlijk een petroleumrijke bron ont dekt heeft, is niet uit te maken. Tot nog toe schepte de smid een paar dozijn liter uit zijn putje, maar slechts door een Nortonpomp te slaan zou hij kunnen onderzoeken of hij zich ook met een doode muscl» verheugd heeft. Huisgezin. Het aantal bedelaars, waarmede tegen woordig de omstreken van Breda worden overstroomd, is zeldzaam groot. Alleen dezer dagen werden er 30 personen door de Bre- dasehe rechtbank veroordeeld. Ook in de stad zelve en vooral op den Ginnckenschenweg, hebben de bewoners veel last van do bedelaars. Onder de laudloopers, die de rijkspolitie in handen vallen en die het meer den bewoners van het platteland last.g maken, tieft men soms gevaarlijke en sluwe klanten aan. Zoo kwam aan de N. Bred. Ct. het volgende staaltje ter oore Een zekere Langnek stal in vereenigmg met een kameraad, onderdo oogen der politie, ie Antwerpen, twee vaatjes indigo blauw, ter waarde van 1500 franks. Zij waren als werk man gekleed en do politie w 1st niet boter of ze waren met- het overbrengen van die vaatjes be last. Het tweetal ging met de geroofde waar ontmddelijk naar het spoor en verkocht die op weg van Brussel—GentVeiviersRijsel. Langnek gaat vervolgens naar Brugge, waar een zijner kennissen gestorven was, neemt diens papieren mede en vertrekt vervol gens naar Vlissingen, waar hij zich laat aan werven bij het leger. Van hier uit werd li ij naar Bergon-op-Zoom verplaatst, behaalt daar den rang van korporaal eu wordt zelfs om zijn kundigheden aan het militair onderwijs ver bonden. Doch de onraiddelijke nabijheid der grenzen is voor onzen korporaal een hinder paal om langer op Noordbrabantschen bodem te verblijven. Hij teekent daarom voor liet Indische leger en is op het punt van uit Har derwijk naar Insulinde te vertrekken, toen hij herkend werdt door een Belgisch werver, dio hem eerst op een borrel onthaalt en vervol gens in handen van den commissaris van poli tie speelt. Het gevolg was, dat hij oen jaar gevange nisstraf beliep en thans 11a afloop van zijn straftijd aan de Belgische regeering is uitgele verd, ten einde ook voor den Belgischen rech ter te staan. In de gemeente Vlagtwedde (Gr.), in de nabijheid van de Duitsehe grenzen, weidde een zoou van deu landbouwer Stenkes een kuddo schapen. Zooveel mogelijk beijverde hij zich, dat zijne schapen op eigen terrein bleven en niet de grenzen overschreden; toch waagde een lam van do kudde zich te vei en stapte over de scheiding. Ontsteld zag hot knaapje op. toen twee Pruissisclio gendarmen dicht iu zi|iic nabijheid te voorschijn kwamen en hem en zijne schapen, welke inmiddels van het Nc- derlaudsche grondgebied op Pruisisch terrein waren overgegaan, als mannen der wet wilde modoiiemon. In de nabijheid dezer plaats waren lieden aan het turfgraven, die oiimiddelijk aan do ouders kennis gaven van liet gebeurde, terwijl de vader van liet knaapje niet te huis was, ging zijn broeder heen om het jongetje te be vrijden. De gendarmen, wieii hij verzocht het kind te laten gaan weigerden dit, tenzij hij zich als plaatsvervanger beschikbaar stelde. Stenkes stemde hierin toeterwijl nu de knaap naar huis terugkeerde moest hij met de scha pen de gendarmen volgen 0111 ter beschikking van den ambtman te worden gesteld. Dezer dagen bood een jonge, arme Savoy- aard te Parijs zijne diensten bij een restaura teur in de rue d'ALlemigne. Uit mede lij deu

Peel en Maas | 1888 | | pagina 2