9 ALGEMEEN. De dorpsraad Oirlo is in onze dorpsgemeenschap niet meer weg te denken. Jarenlang bent u als inwoner al vertrouwd geraakt met het begrip dorpsraad "Dorps-info" - informatie voor alle bewoners van Oirlo vindt u vaak in dorpsblad 't Krentje. De dorpsraad Oirlo behartigt de belangen van het dorp op vele terreinen Dat willen wij blijven doen in de komende jaren: als een aktieve dorpsraad inspelen op uw wensen, ideeën, suggesties over de leef baarheid van Oirlo. De dorpsraad Oirlo is officieel door het gemeentebestuur van Venray erkend. WAT HOUDT DEZE ERKENNING IN? Allereerst werd er een lijst ge maakt van onderwerpen waarover de dorpsraden door het gemeente bestuur om advies zullen worden gevraagd. Dit zijn: 1baatbelasting 2. begrenzing van de dorpen; 3. straatnaamgeving; 4. het ophalen van huisvuil; 5. onderzoeken ten behoeve van ruimtelijke ordening; 6. bestemmingsplannen; 7. bouwplannen; 8. zorg voor wegen; 9. verkeersmaatregelen; 10. kermissen; 11. kleuter- en basisonderwijs; 12. sport- en spel voorzieningen; 13. gemeenschapsruimten; 14. bereikbaarheid/toegankelijk heid van voorzieningen 13. riolering; 16. milieuzaken. Daarnaast kunnen dorps- en wijk raden te allen tijde adviseren over allerlei andere aangelegen heden Ook hebben dorps- en wijkraden het recht gekregen om in diverse raadscommissies zaken toe te 1ichten De dorpsraad en het advies moeten zodanig zijn, dat dorps- en wijk raden ook in een vroegtijdig sta dium, belangen en wensen naar voren kunnen brengen. Reglement Tevens is er een reglement opge maakt dat door alle dorps- en wijkraden ondertekend is, waarin de belangrijkste zaken over de doelstelling, samenstelling, tot standkoming, en dergelijke is vastgelegd. Daarnaast is er een kiesreglement aan toegevoegd waardoor bewerkstelligd wordt, dat ook de totstandkoming van dorps- en wijkraden, gemeenschap pelijk wordt geregeld. Dorpsradenoverleg. Maandelijks komen alle voorzit ters van dorps- en wijkraden bij een om problemen of wensen die gezamenlijk spelen, te bespreken en eventueel (zelf) aan te pakken. Woningbouw en onderwijs op de dorpen krijgen vooral aandacht in het Dorpsradenoverleg, waarin alle dorpsraden van de gemeente Venray in vertegenwoordigd zijn.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1981 | | pagina 9