Week van aktie voor mensen met een missie. Bisschop Bluyssen roept op tot steun aan de 5254 Nederlandse missionarissen. "Uw steun is onmisbaar voor hun scholing en vorming, hun sociale zekerheid, hun levensonderhoud als zij met verlof komen". Dat schrijft mgr. Bluyssen, voorzitter van de landelijke bisschoppelijke Pinksteraktiede "Week voor de Nederlandse Missionaris". Het is een goede traditie van de katholieke geloofs gemeenschap van Nederland om in de week vóór Pinksteren aandacht en steun te vragen voor de 5254 mensen met een missie, die in 94 landen zich blijven inzetten voor hun medemensen, ónze medemensen. In de Week voor de Nederlandse Missionaris is er in de laatste jaren keer op keer de nadruk op gelegd, dat wij deze mensen met een missie niet los mogen zien van onze geloofsgemeenschap. Hun missie is onze zorg en verant woordelijkheid. Het Geloof, dat zij verkondigen, is ons Geloof, de-Hoop, die zij brengen, is onze Hoop. Dit jaar vraagt, de Week voor de Nederlandse Missionaris ook bijzondere aandacht voor de missionaire vrijwilligers, meestal jongeren, die zich voor de evangelische dienstverlening aan de medemens beschikbaar stellen. In de serie boekjes "mensen met een missie" verscheen de uitgave "Werken in de Derde Wereld: een leerschool" waarin brieven van en gesprekken met deze jonge mensen, die zich doelbewust inzetten voor de problemen van de mensen in.de Derde Wereld. Zij zetten de missionaire traditie van Nederland op eigentijdse wijze voor.t. Missionarissen en vrijwilligers zijn onze steun waard. Dat is de boodschap van de Pinksteraktie 1981. U kunt uw bijdrage geven in de kerkkollekte op Pinksterzondag of via giro 676 van de Nederlandse Missionaris in Den Haag. Het boekje "Werken in de Derde Wereld: een leerschool" kunt u ontvangen door een gift (of een bedrag van f.5,-) over te maken op giro 676 Den Haag, met vermelding "Pinksterboekje", ip^TjWEEK VOOR DE \~V~~V~7 NEDERLANDSE \~A_/ MISSIONARIS

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1981 | | pagina 11