Overzee". FOCASA Graag zouden wij langs deze weg "FOCASA" bij u introduceren; een vereniging van: "Friends of Church and Society Abroad" - "Vrienden van Kerk en Samenleving WAT IS FOCASA Focasa is een vereniging van personen, die hun interesse en belangstelling voor het milieu en het werk van zendelingen - missionarissen en ontwikkelingswerkers in de derde wereld wat meer inhoud willen geven, met name door het verstevigen van de onderlinge kontakten. Arn„,ulo Deze in Nederland in 1969 opgerichte vereniging is tot stand gekomen door nauwe samenwerking tussen de gezamenlijke protestantse en katholieke kerken en de miss.o- nerende instituten. DOEL Het hoofddoel van Focasa is gericht op de versterking van de banden tussen de werkers in de derde wereld en het zgn. thuisfront, bestaande uit ouders, familie, vrienden en bekenden. Met deze doelstelling voor ogen werken de verschillende denominaties samen oiri de leden van Focasa een juistere en betere kijk te laten krijgen op het religieuze en sociale werk in de derde wereld. In de praktijk komt dit erop neer dat Focasa informatieve bijeenkomstenorgarTiseert en een kwartaalblad uitgeeft om de leden kennis te laten nemen van missionerings- en ontwikkelingsaktiviteiten over de gehele wereld. Een geheel ander aspekt is het persoonlijk kontakt tussen het thuisfront en de werkers in het veld, een kontakt dat dikwijls beperkt blijft tot het schrijven van brieven en bekijken van foto's en dia's. Van het begin af aan heeft Focasa ernaar gestreefd de leden in de gelegenheid te stellen de werkers ter plaatse te bezoeken door het organiseren van groeps- en individuele reizen naar de diverse werelddelen. fócasa

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1980 | | pagina 4