Tè gek Blijkbaar zijn wij niet zulke erg goede rentmeesters van deze aarde. Terwijl wij bijna verdrinken in een melkmeer en de top van de vieesberg nauwelijks kunnen bestijgen sterven er elders mensen van de honger. Je zou zeggen: transporteer alles naar mensen, die bijna niets hebben. Maar zo eenvoudig is dat niet. Want we willen er wel iets voor terug hebben. We willen wel rijker maar niet armer worden. En dus verzuurt de melk en vergaat het vlees. Ergens klopt er iets niet in ons economisch systeem en we kunnen het dus afwentelen op Den Haag of Brussel. Systemen worden echter gemaakt en gedragen door mensen. Als christenen hebben wij de taak om heil te brengen in deze wereld en dat omvat ook de tijdelijke orde. De Heer bemoeide zich ook met brood en vissen, met zieken en gehandicapten. De eerste christenen konden er iets van. Die bezaten alles in gemeenschap en er was er niet één, die iets zijn eigendom noemde. Zij waren bezig met wat we tegenwoordig 'structureel' noemen. Maar zo lang deze wereld nog zo 'onheilig' is en we de systemen nog niet hebben veranderd kunnen we onze medemensen in nood niet in de steek laten. Memisa plaatst overal op de wereld tekenen van hoop. Memisa is het verhaal van genezing, van artsen, van ziekenhuizen, medicijnen en gezondheidszorg als tekenen van hoop en heil van Gods wege. En terwijl we ons inzetten voor rechtvaardigheid in eigen land en in landen ver van ons bed kunnen we tekenen van hoop en heil oprichten door het helpen bij acute nood. In dit weekend vraagt Memisa uw medewerking om haar in staat te stellen een teken van hoop en heil te zijn voor zieken, die niets of bijna niets bezitten en zelfs hun gezonaheid niet kunnen betalen. En mocht u niet in de gelegenheid zijn uw offer via de kerkcollecte te brengen: Memisa, Rotterdam. Giro: 5657 -i +3

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1980 | | pagina 13