roof nog een derde, n.l. eerherstel bioden aan de Heer Oezus voor de smaad Hem aan gedaan. We kunnen dit haast niet beter doen dan door in ons dorp een kapel te bouwen voor zijn lieve Moeder Maria. Maar zult U opwerpen s Als m9n nu al zo omgaat met onze kruis beelden, kunnen we dan niet verwachten, dat ons Mariabeeld hetzelfde lot zal ondergaan Hierop kan ik met gerustheid antwoorden Vooreerst is het Mariabeeld dat in de kapel komt te staan geen antiek en geen artistiek beeld. Veel waarde heeft het daarom niet. Ver volgens ik zal zorgen, dat het beeld achter een smeedijzeren hek komt te staan. Dat heeft tevens het voordeel, dat het ook beschermd is tegen mogelijk vandalisme. 'En tenslotte Moeten wij ons door rovers en vandalen laten weerhouden om eer te brengen aan onze hemelse Moeder. Dat zou toch ook het laatste zijn u.'at zij uan ons mag verwachten. Laten wij daarom met vertrouwen de kapel voor Maria bouwen. Ik wil hier echter niet aan beginnen zonder ook de mening van U allen hierover gehoord te hebben. Zonder Uw instemming en medewerking immers zal het werk niet volbracht kunnen worden. Er zal n.l, vooreerst een stukje grond ter beschikking gesteld moeten worden, liefst voor niets of althans tegen een geringe prijs. Dit stukje grond zal moeten gelegen zijn op een der kruispunten van wegen, liefst aan een der invals- straten van ons dorp. Ik denk b.v. aan de kruispunten s Gunhoekweg-Öirlbsweg Meerloseweg - Ericaweg Castenrayseweg- Heesakker Molenhoek - Castenrayseweg Zandheok - Past. Gerardsstraat Blakterweg - Hoogriebroekseweg en misschien weet U zelf er nog meer en betere plaatsen. Wilt U die dan aangeven I Verder verwacht ik, dat de vaklieden die er onder ons zijn, zoals b.v. de grondwerkers, de metselaars, de timmerlui enz. kosteloos zullen meewerken, aan de bouw. En tenslotte moeten er ook voldoende giften binnenkomen om 'de kosten van de nodige materialen en het bouwplan te dekken. Om nu te zien of U allen achter het plan' staat, wil ik, de volgende vragen aan U stellen, (zie apart blad!!) Wilt U deze ingevuld a.s. -zaterdag of zondag - 14 of 15 okt meebrengen naar de kerk of in de loo.p van deze week in de brievenbus van de pastorie deponeren. Uw pastoor G. Gelissen P.S. ZIE APART ENQUETE-FORMULIER l U DOET TOCH OOK MEE

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1978 | | pagina 13