Vastenactie Bisdom Roermond 1978; Het lijkt wel een brutaliteit in de weken van de gezins bijdrage-actie in ons^do.rp ook nog een beroep te doen voor een gift aan het project dat wij in het kader van de vastenactie van ons biddmm, samen met twaalf anderen pastoors en rectoren van ons dekenaat, voor onze parochi gekozen hebben. En toch durf ik het aan, ''temeer daèr het nu niet gaat on het materiële welzijn van onze eigen parochie, maar om het geestelijk en lichamelijk heil van broeders en zus- tèrs in dé derde wereld, en wel in Zaïre. Het -project waarvoor de bisschop ons in deze vastenac tie een gift vraagt, houdt namelijk de bouw in van twee kleine kerkjes in de brousse streek van het bisdom Isan- gi, gelegen in het Noord-oosten van Zaïre en grenzend aan Oeganda. Daar heeft Pater Oa.n Bos de zorg voor 48 plaatsen waar christenen bijeenkomen. Er'zijn aldus veel geloofsgemees schappen die het 's zondags zonder priester moeten stel len. Dat is wel duidelijk'als één priester de zorg hee" voor zo'n groot aantal plaatsen. Om toch de bevolking in staat-te stellen -bij elkaar te I men, te bidden de H.Communie te ontvangen uit de hand v. een leek, dié door de'^bisschop daartoe aangesteld is, 1 er dringend behoefte aan kleine kerkjes, die afgesloten moeten kunnen worden om er de H.Eucharistie veilig te b waren. De-kerkjes .worden 18 meter lang en 8 meter breed, üe be volking werkt graag hard mee om zand en kiezel uit de grond te halen en bomen te rooien om ruimte voor de geb tjes te verschaffen. Haar toch blijft er altijd materia over dat gekocht dient té worden, zoals golfplaten, hou en cement. Dat kunnen zij echteronmogelijk zelf betale Het hiervoor gevéaagde bedrag bedraagt 14.000. Dat zou voor de aan. het projekt deelnemende twaalf parochie van ons dekenaat een bijdrage van - naar gelang hun gro te - tussen de 1000.— en 1500.— betekenen. De mee opbrengst wordt.bestemd voor zuster Thérésita üanssen l Veulen, voor het opknappen van een huishoudschool. Van ons in Oirlo wordt üus verwacht dat wij, als middel grote parochie van ons dekbnaat, 1.250.opbrengen. Wij hopen echter op meer. Als ,"nu eerfs ieder gezin ƒ10, zou "bijdragen, wat zou. dat fijn zijn0 Pastoor r VA S TEN A CT IE - - -

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1978 | | pagina 4