Sinds Christus' komst op aarde heeft de mens alle reden niet langer een pessimist, 'n zwartkijker, maar een opti mist te zijn. Hij weet nu immers, dat hij steeds Lij God welkom is, wanneer hij tenminste van goede wil is. Daarom is de menswording van Christus zulk een rijk geheim van ons geloof. UJij noemen Hem Jezus, dat wil zeggeni de Heer redt, verlost, heelt. Immers door Jezus redt God ons uit de leegte van een zinloos leven, verlost Hij ons uit de macht van duivel, zonde en dood en heelt Hij wat aan ons gebroken, ontredderd en ziek is. Daarom ook noemt Johannes de Apostel Hem het Licht in de duisternis: "Hij is het ware Licht, dat iedere mens ver licht die in de wereld komt" (JOH, 1,9), Daardoor kunnen wij Christenen ook leven in de overtuiging, dat er alle reden is, om te hopen op een gelukkige toe komst. En dit schenkt ons de ware vrede des harten, die in feite niets anders is, dan een vertrouwvolle overgaven aan God, zowel in vreugdevolle als in verdrietige gebeurtenissen, laar dan moeten wij er ook diep van doordrongen zijn, dat wij door de menswording van God ook ten nauwste met elkan der Herbonden zijn. Jezus immers werd ons aller broeder en daardoor zijn wij in en door Hem ook broeders en zusters van elkaar. Dat betekent echter ook, dat die innerlijke r r' vrede des harten naar tuiten moet treden als een ware vre- be met onze medemensen. Vrede des harten is immers zelfbe drog als wij geen Eieedebrengers zijn in onze menselijke ver houdingen Het Kerstfeest is dus een uitdaging aan ieder van ons om de blijde boodschap van de verlossing metterdaad aan ieder mee te delen waarmee wij in contact komen. Zo wordt het echt "vrede op aarde" onder alle mensen van Gods weltehagen, Wij mogen ons dus s.p t Kerstmis niet tevreden stellen met wat valse sentimentaliteit en een vleugje romantiek. Van ons Christenen wordt gevraagd een ernstig pogen onze ver houding met God en onze naaste door de liefde te laten be heersen en zo "Lezonnen, rechtschapen en vroom te leven in deze tijd". X deze gee.st wens ik U allen een Zalig Kerstfeest.-.,- KF RS TM I'S

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1977 | | pagina 2