RIJVERENIG I EG "SPORT NA ARBEID" et üe rijvereniging ging na haar oprichting op 15 april 1946 meteen enthousiast aan het werk. Zondags erna werd met de rijlessen gestart. Acht ruiters waren anuezig en veel supporters, Men ging al snel deelnemen aan wedstrijden en het enthousiasme was al 20 groot, dat men besloot om in september zelf een concours te organiseren. Dit werd meteen groot aangepakt. Op 29 september 1946 werd een concours gehou den met 11 programmapunten, waarbij het draven van de nu van de toernooivelden verdwenen Belgische trekpaarden, landbouw- tuigpaarden en Canadezen indrukwekkend was. (overigens,... wie zou nu nog niet graag een draverij van d eze imposante dieren zien?)-JHet bezoekersaantal was, dankzij het goede weer en het aantrekkelijke programma, uitzonderlijk hoog. De con sumptietent was dan ook spoedig door haar voorrraad heen. Geen der bezoekers zal dat echter gemerkt hebben door de goede organisatie. Dit concours is voor de vereniging een enorme stimu lans geweest, zowel financieel als orgarisatorischom op de ingeslagen weg voort te gaan. Enthousiast werd gewerkt aan verbetering va.n de rijtechniek. Th. Locnen en D.Philipsen namen deel de commandantencursus o.l.v. Dhr. Baltzer in Venlo. In dit eerste jaar haalde Th. Loonen de 1e prijs voor de ver eniging binnen een cferde prijs met aangespannen BT op het kringconcours .te Wenray. - Anecdotes uit de historie van de rij vereniging zijn nog altijd van harte welkom. Houd 21 en 22 mei a.s. vrij voor het bijwonen en'het concours van de rijvereniging Sport na van de receptife Arbeid. Het Bestuur ==I=~JLS=J Vanavond om half zeven horde. Zorgen jullie kleren-- aan te hebben voor- de Sint Boris-tocht. geldt nog dat de welpen- wat later thuis kunnen uur. De leidsters ervoor warme Voor de ouders komen als 8 c 1 1

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1977 | | pagina 8