BESTE OUDERS. In de korte tijd, die ik tot nu toe in O^rlo werkzaam- ben als hoofd, is mij wel duidelijk geworden dat de verkeers veiligheid van Uw kinderen U allen na aan het hart ligt. Logisch, want zij zijn een kostbaar bezit. Toch is vorige week tijdens een. fietsenkeuringdoor twee politie-agenten uit Venray cp onze school uitgevoerd, gebleken, dat er aan de veiligheid van.de fietsen, warrmae Uw kinderen zich op de door het vrachtverkeer geteisterde Hoofdstraat moeten begeven, nogal het een en ander mankeert. Dit blijkt overduidelijk uit het resultaat van deze aktie Van de 90 onderzochte fietsen vertoonden er niet minder dan 64 één of meerdere min of meer ernstige gebreken. Dit is ruim 70^! Bij de helft van de fietsen functioneerde de bel ofwel helemaal niet, ofwel onvoldoende! Van bijna de helft van cfe fietsen, die van een licht installatie voorzien waren, was deze geheel of gedeeltelijk defect. Het ergste vind ik zelf nog, cfet er 6 fietsen waren, die voor het kind beslist levensgevaarlijk waren, n.l. bij twee was de rem kapot (er werd, volgens het kind, met de voet geremd); aan twee fietsen hing een loszittende dynamo, die zo tussen de spaken van het voorwiel kon komen (met de nodige gevolgen); bij één rijwiel zaten cfe moeren van de as van het voorwiel zodanig los, dat het wiel er zo uitgenomen kon wor- den; tot slot was er nog een wiel", cfet liefst 21 spaken miste! U merkt het een enorme waslijst van mankementen. Het de beide heren van de politie heb ik afgesproken, dat zij over 1 of 2 weken terug zullen komen om die fietsen, die niet in orde waren, aan een herkeuring te onderwerpen. Mag ik bij deze een dringend beroep op U do.en cm U te vragen ervoor te zorgen,-dab de fiets van Uw kind "steeds in orde is. Nogmaals s het gaat om de veiligheid van hem of haar, die U zeer dierbaar is. Met vriendelijke groeten, M. v.d.d Sanden, t hoofd basisschool-.. Willen d-e.ouders, die het inschrijfgeld en/cf de ouder bijdrage nog niet betaald hebben, hieraan zo spoedig mogelijk voldoen. Het bestuur PEUTERSPEELZAAL ROBBEDOES

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1977 | | pagina 12