Hét probleem van- het-toenemende 11 sluip verkeer" met name het vrachtverkeer is een moeilijk punt» De meningen hierover zijn verdeeld en variëren van afsluiten voor vrachtverkeer moeilijk realiseerbaar) tot breder maken van de weg (gevaar van nog meer verkeer), l/olgens een door de gemeente verrichte verkeerstelling is een en ander geen probleem?! Verder kwamen naar aanleiding hiervan nog ter cprake: de gevaarlijke situatie voor fietsers op deze weg (zeker als er ook nog zonder licht gefietst wordt), het oversteken van de schoolkinderen en de onover zichtelijke kruising Hoofdstraat - Depute Petersstraat (spiegel als in Oostrum?). - Pe onroerend-goed belasting. Deze zal per 1 januari 1P78 ingaan.Ze komt in de plaats vari de grond-, straat-, 'riool- en personele belasting, de precariorechten en de vermakelijkheidsbelasting. De taxaties hiervoor xijn gebaseerd op de economi sche waarde en niet op oppervlakte. Momenteel hebben 30 proeftaxaties plaatsge vonden. Waarschijnlijk zal men per 3.000,economische waarde ongeveer 6, moeten gaan betalen. Over de aanslag kan worden gereclameerd. Over deze belasting zal men nog wel meer horen. - Twee vakatures in de dorpsraad. T. v.d. Sterren, W» v. Rhee en UT. Maas waren vol gens het rooster van aftreden aan de beurt. De eerste twee waren herkiesbaar, laatstgenoemde niet. Hem werd dank gebracht voor al die jaren als lid van eerst de contactcommissie en later de dorpsraad. De tweede vakature betrof mevr. R. Op 't Veld^Korstendie verhuisd was. N.a.v. de twee vakatures merkte de voorzitter op dat er aan de dorpsraad steeds meer eisen gesteld worden wil ze goed functioneren. Het contact tussen dorpsraad en gemeentebestuur zal steeds meer van de leden gaan vergen. Toegevoegd werden: 0. Ooosten Castënrayseweg 18 en H. Peeters, Hoofdstraat 25 b, die de voorzitter bedankte voor hun komst. Punten, dié in de rondvraag aan de orde kwamen. - Kan de dorpsagenda op een vaste plaats? - Kan er op 't plein tegenover de kerk geen pomp en klinkerbestrating komen? - Onoverzichtelijke"situatie hoek Gertrudisstr.-PastGer.str. door dennen. - Kunnen er niet overal afvoergootjes komen waar geen trottoir is? - De dorpsraad moet een Irharder" standpunt innemen inzake verkeersproblemen. - Wat doet de dorpsraad met de subsidie van de gemeente? Kan de dorpsraad niet meer doen met de mogelijke maximale subsidie? - Houdt de onroerend-goed belasting rekening met het eventueel aanwezig zijn vantrottoir, riolering etc,? - Hoe is Ie regeling: bejaarden, onderhoudsplantsoentjes en'ev. vergoeding ertfoor? De functie van vaste medewerkster van Tt Krentje wordt momenteel tijdelijk waar genomen door mevr» Driessen na de verhuizing van mevr» Op !t Veld» De aüonne- mentsprijs z'al 'niet bohoeven te worden verhoogd. - Moet de oude school zonodig afgebroken worden? - Er worden struiken rondom het trapvel'dje vórnield. Over speeltoestellen is overleg gaande met de gemeente. Gevaarlijke situatie trapveldje-Dep. petersstraat. Kan er 'geen nieuwe ingang komen via een weg tussen de bejaardenwoni'ngen? Om 10»30 werd de vergadering door de voorzitter gesloten mot een woord van dank aan iedereen voor het prettige verloop van de vergadering en de opgebrachte Kol annof ni i noo Hn rinrnsraari. - lüat zijn de moeilijkheden bij de carnavalsvereniging? 1 1 V v-, - r s f»

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1976 | | pagina 10