Hij moet in die tijd dus .als een jonge bisschop be schouwd zijn. (4) De ene godsdiensttwist na de andere bleef in die dagen het oosten beroeren. In 359 wordt het concilie van Rimini ge- hoedenj thans een bekende badplaats aan de Adriatische kust, waar ook deze zomer ongetwijfeld veel.mensen uit on ze streken van een plezierige vakantie genoten hebben. Een afgevaardigde van keizer Constantius probeert op alle moge lijke manieren een vage en dubbelzinnige tekst ondertekend te krijgen door de bisschoppen uit het westen. Oppervlak kig beschouwd zouden beide partijen zich hierop hebben kunnen vinden. OP die manier zou er een einde gemaakt kun nen worden aan de rampzalige godsdiensttwisten. Slechts twee bisschoppen bleven onverzettelijk. Een van hen was Servatius. Uiteindelijk tekende de verzamelde bisschoppen, die de strijd moe waren, omwille van de lieve vrede, het document CURSUS KREMTIEVE HANDVAARDIGHEID. Nogmaals vestigen wij de aandacht op deze cursus. Bij voldoende deelname starten we dus op maandag 27 sept. bij Mevr.Conen in Broekhuizen, 't Was" niet mogelijk deze cursus op een andere avond te laten vallen. U hebt de mo gelijkheid om wandkleden en poppen te maken e.d. dus geen macrame werk. Opgeven tot uiterlijk 11 aug. bij een van de bestuursleden GYMCLUB L'V'B' a.s. lüoensdag 11 aug. beginnen we weer met"de gymclub. In verband met de hoge onkosten zijn we genoodzaakt de contri butie te verhogen. Degene die nog lid willen worden kunnen zich opgeven voor a.s. woensdag of op woensdagavond 11 aug- orrï kwart voor acht in de gymzaal te Oostrum. De contributie is 1,25 per lesavond. - Groep 1 begint a.s. woensdag kwafct voor acht, Groep 2 begint a.s. woensdag om half negen. De contributie zal geïnd worden per 2 maanden, en. bedraagt voor aug. era sept. totaal ƒ10,-. Wij verzoeken de leden dit de eerste les te betalen. Het Bestuur. 5" HEILIGDOMSVAART (vervolg) t

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1976 | | pagina 5