Ook voor dit jaar is een-tekort begroot van ruim ƒ9000.-. En daar ons vermogen op de balans positief ƒ31.146.- be draagt, kunnen we niet lang meer doorgaan met ieder jaar behoorlijke tekorten te hebben, maar zullen we er toch naar moeten streven dat de kosten de inkomsten niet te boven gaan.En dan zal dus met name de gezinsbijdrage aan- r zienlijk meer moeten gaan opleveren, 'en wel minstens ƒ10,000.- per jaar. - De pastoor wees hierbij op het voorbeeld van Cas- tenray waar in 1974 een gemiddelde bijdrage was van ruim ƒ100..-per gezin, terwijl slechts 9 gezinnen niets betaal den. Bij ons liggen deze getallen heel wat lager nl, nauwelijks ƒ75,- gemiddeld per gezin? 37 van de 260 ge zinnen die niets betalen en 13 veel te weinig. In de rondvraag kwam tenslotte nog het uurwerk ter sprake, dat de laatste tijd weer aardig van .slag was. De voorzitter lichtte toe, dat er sinds carnaval 4 maal mensen van Aarle-Rixtel gekomen waren om de nodige repa raties te verrichten, doch dat alleen de grote baas van de fabriek, in staat was geweest het uurwerk weer op zijn norma] normale gang te brengen. Hij had echter gezegd, dat de moederklok in de sacristie, die het uurwerk regelt, ver sleten was en hij had aangeraden een nieuwe moederklok aan te schaffen (kosten ƒ1000.-). De vergadering vond dit niet te veel. De voorzitter van de dorpsraad merkte op dat de grote kerk te Venray jaar lijks subsidie van de gemeente ontvangt als bijdrage in het onderhoud van het uurwerk. De pastoor zei, dat deze sub subsidie al in mei van het vorig jaar voor de Oirlose kerk aangevraagd was.In dit verband deelde de voorzitter nog mee, dat het kerkbestuur met de gedachte speelde de toren van de kerk voor een symbolisch bedrag aan de gemeente l/enray in eigendom over te dragen, waardoor onze parochie authomatisch van alle onkosten, wat torenklokken en uur werk betreft, af zou zijn. De vergadering had hier wel oor naar. Daarom zal de pastoor'ziuh met de wethouder van openbare werken in verbinding stellen om eens te vernemen hoe het standpunt van de gemeente eventueel zou zijn. Niets meer verder aan de orde zijnde, sloot hierv na de voorzitter met een kort gebed de parochievergade ring.' liJELPEN a#s< Zaterdag om 13.30 uur bij de GILLWELLHUT in uniform (briefje volgt) a.s. Donderdag- geen horde.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1976 | | pagina 7