(vervolg" dorpsraad-nrouws 838 Leden van de doppsraad zulleb binnenkort de 76 betrok kenen t.a.v. de uitbreiding van het aardgasnet buiten de kern bezoeken. Deze kunnen zich dan d.m.v. een for muliertje opgeven voor aardgasaansluiting. De kosten hiervan; ƒ600,- per wooneenheid eventueel 400,- per 20.000 m3 gasverbruik voor bedrijvenkunnen als baatbe lasting in 10 jaar of ineens worden betaald. Degenen die de aarcgasleiding „voor de deur" krijgen maar de leiding niet binnen halen, betalen evengoed baatbelasting: hun ng-stijgt in waarde en ze kunnen binnen 10 jaar nog ai.cj.jd op dezelfde voorwaarden aansluiten., 848 In het bestemmingsplan Haalakker zal de eerstkomende jaren nog een flinke lap grond braak blijven liggen. Degenen die interesse hebben om hiervan een stuk als, volkstuintje te gaan bewerken kunnen zich schriftelijk opgaven op het secretariaat van de dorpsraad Gertrudis- str. 22 0 Het tijdelijk gebruik van deze grond is gratis. 2>558 \Ian de groenstrookjes tegenover de kerk en in de Gertru- disstr. zal het gazon verdwijnen. Ze zullen helemaal met struikjes worden aangeplant. Indien de bejaarden geïnteresseerd zijn kunnen zij het onderhoud van Oirlo's plansoentjes tegen een redelijke vergoeding van de gemeente overnemen. 868 Do 16 okt. is er een vergadering geweest over de kermis sen op c'e kerkdorpeno Enkele konklusiess „Omeat de kermis in Oirlc dit jaar samenviel met de kermis-Teerlo en het weer niet meeviel, hadden de ex ploitanten niet zo'n goede kermis als vroeger." „Specifieke kinderatrakties beschermen in de pacht prijs." „Tijdige zekerheid waar de kermis in Oirlo gehouden wordt is noodzaakGezien de houding van de inwoners van Oirlo lijkt het niet meer mogelijk gebruik te maken van het terrein aan de Haalakker. De vraag is dan: weer naar de parkeerplaats van zaal Rongen uitwijken, mits er weer een akkoord met de heer Rongen tot stand komt? Of naar 'een nieuw terrein uitzien?" „Aangaande het kermisterrein zal er overleg gepleegd dienen te worden tussen de raadsleden van der Sterren en Achten, de dorpsraad en wethouder Loonen.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1975 | | pagina 2