november: D.I.S. - Donateursaktie. donderdag 20 nov: L.V.B. - Gewestelijk Arbeids bureau donderdag 27 nov: Ruiterclub Fanfare - Kienen, vrijdag 28 nov: D.I.S. Dropping A1B1C1 maandag 1 dec: D.I.S. St. Nicolaasavond-D1,D2,E1 dinsdag 2 dec: Fleisjesgilde-StNicolaasavond dinsdag 16 dec: L.V.B. - Kerstavond. dinsdag g dec: Meisjesgilde - Oriëntatietocht DATA VOOR DORPSAGENDA: GERTRUDISSTR22, TEL 683. Langs deze weg maken we de leden van onze afdeling attent op de tweede les van de Sociaal Economische ontwikkelingsavondenwelke wordt gehouden op donder dag 27 nov. a.So om 19.30 uur in het Gemeenschaps huis te Leunen, met als onderwerp; Gezin en Bedrijf. De naoorlogse ontwikkelingen zowel in als buiten de land-en tuinbouw hebben de positie van het agrarisch gezin in de samenleving niet onberoerd gelaten. Het antwoord van de Nederlandse landbouw-organisaties op deze situatie is een beleid dat zich met nadruk richt op behoud en positieverbetering van het agrarisch gezinsbedrijf. Gezonden sociale posities en gunstige ekonomische kondities zijn nodig om de agrariër en zijn gezin in de hedendaagse samenleving de kans te geven waar ze recht op hebben. De werkelijke waarde van zowel het bedrijf als van het gezin- en van beide samen - heeft hij zelf in handen. Een ekonomische bedrijfsvoering moet ook in deze zin gezond zijn, dat ze de gezins situatie ten goede komt. Wat is daar voor nodig; wel ke mentaliteit en welke opstelling? liiaar kunnen konfliktsj tuaties ontstaan? Welke dwin gende, eisen stelt het gezin m.b.t. diverse onderde len van bedrijfsvoering m.b.t. deelname aan het maat schappelijk verkeer? "en bezinning op allerlei kwes ties rond de verhouding gezin bedrijf lijkt ten zeer ste op zijn plaats.Wij verwachten veel leden op de ze avond* dorpsagenda: L.L.T.B.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1975 | | pagina 18