achteruit gegaan is tegen 28% vooruit) -17krijgt moeilijk kontakt met .de nieuwere, be woners - 15% binnen en 28% buiten de bebouwde kom vindt de invloed van dé nieuwere bewoners ongunstig (tegen- totaal 67% positief) d) Ten tijde van de Enquete had 63% van de gezinnen nog kinderen op kleuter-en/of basisschool* Dat is gemiddeld 0*9 kind per gezin tegen 0,6 kind per gezin in andere kerkdorpen» -81% is tegen het wegvallen van het basis-on'der- wijs (tegen 14% die het wel goed vindt) -20% vindt het onderwijs op een kleine plaats slech ter, 17% is het er "eigenlijk" niet mee eens (40% vindt het even goed als in een grotere-plaats) e) Ca-. 38% van de hoofden van huishoudens is werkzaam in de agrarische sektor. Haar van de kinderen sle»hts 17%. - f) In Oirlo nemen de verenigingeh een opvallend be langrijke plaats in, van de personen die lid zijn van een vereniging is 11% aangesloten bij verenigin -gen buiten het dorp. - Gezinnen die korter dan 5 jaar in Oirlo wonen zijn meer bereid zich voor de verenigingen in te zetten dan de gezinnen- langer- dan "5 jaar". 40% tegen 24% - 28% tegen 7% wil wel een bestuursfunktie aanvaar den c g) 10%(3% binnentegen 15% buiten de bebouwde kom weet niet dat er een dorpsraadis90% wel) h) Ondanks de blijkbaar moeilijke onderlinge kontakten zijn er toch maar weinig mensen (10%) die serieus over gedacht hebben om ergens anders te gaan wonen. i) De'nog aanwezige winkels (inmiddels minder geworden!) voldoen volgens de Enqeete duidelijk aan de behoefte naar dagelijkse goederen, Anderzijds zullen ze het in de toekomst moeilijk krijgen (wat inmiddels wel ge bleken is!) bJil men de winkels voor de primaire le- vensbehoeften handhaven, dab zal mem meer bewust in eigen dorp moeten gaan kopem. j) Hoewel ten aanzien van veel zaken positief wordt ge oordeeld .zijn er anderzijds ook problemen vooral op het vlak van de onderlingen kontakten» Het name ge zinnen die langer dan 5 jaar in Oirlo wonen (voor al buiten de kern?) hebben hier problemen mee.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1975 | | pagina 4