(vervolg reis Israel - De man verdween toen met hoge snelheid en stapte in een passerende taxi zonder iets te hebben kunnen meenemen. Na deze ervaring werd aan het strand een overnachtings plaats gezocht onder een fjord. Dat lukte prima en s'morgens fungeerde een dromedaris als wekker. Die ochtend werd de mooiste ervaring van de reis gemaakt. Op luchtbedden gelegen met een snorkel op, ec omgeven door de zwemmende reisgenoten konden Frans en Mina onder water de prachtige koraalriffen be wonderen» Er tussen door zwommen vissen in schitterende kleuren en van verschillende grootte, een gezicht om nooit te vergeten. Liefst 1-J uur genoten ze van deze natuurpracht en bezochten ook nog via een lange steiger een onderwateraquarium in de Golf van Akaba, van waar uit ze de vissen nog beter konden zien. De terugtocht door de hete woestijn (45 graden) bracht het busje weer naar de kibboets waar ze na een tocht van 775 km. ver moeid, maar tevreden terugkeerden. Tijdens de enkele dagen die ze op de kibboets zelf bleven werden ze in de gelegenheid gesteld de kibboets te bekijken en ook te.bezoeken® De keramiekfabriek waar vervaardigd wer den vazen, eetserviezenpeper en zoutstellen, lampe- kappen enz, en de coöperatien, alwaar een aardappelsor teermachine stond met 60 man personeel waar per dag 300-400 ton gesorteerd werd voor 11 kibboets, een was serij 38 man personeel waar de was voor 11 kibboets samen kwamen. Op 29 juli werden Frans en Mina uitgeleide gedaan door hun kinderen welke hen een zeer aangename reis hadden bezorgd in het verre Israël, Mina en Frans gingen te rug, de anderen zullen volgen met hun v.w. bus in sep tember en hopen het einde van die maand behouden in Nederland terug te keren na een zes maandelijkse afwe zigheid. 100 PAKKEN HOOI P. JANSSEN DEP. PETERSSTRAAT 15 0IRL0.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1975 | | pagina 9