"Geloven dat doe je in de kerk" Plet die uitspraak werd, ongewild, gesuggereerd dat "geloven" toch wel wat buiten het leven stond, iets dat paste bij het zondagse kleed of pak, iets dat je wel goed verzorgde maar toch mees tal in de kast werd opgeborgen voor bepaalde gelegen heden. 3e moest het wel hebben, maar voor het alledaag se leven of werken was het te gced of te onpraktisch. "Geloven, dat doe je in de kerk", naar als dan die kerk sinds Vaticanum 11 duidelijk wordt omschreven als "Gocl-s volk onderweg" als een lev§nde gemeenschap in het bestaan van alle dag, als een zaak van U en mij, dan wordt ineens gezegd: geloven dat doe je met elkaar, geloven heeft alles te maken met het leven zoals wij het met elkaar gestalte geven. Gelo-ven wordt dan een werkwoord dat je kunt ver voegen, dat naast een tegenwoordige tijd ook een verleden tijd en een toekomstige tijd kent (ik geloof, maar ook ik geloofde of ik zal geloven) en dat zeker niet beperkt kan blijven tot een gebiedende wijs: geloof! je moet ge loven Vanuit dat werkwoord geloven wordt de cursus opgezet: de toekomst van het geloof, het geloof van de toekomst. Deze cursus wordt dit najaar gehouden voor de leden van onze afdelingen. Als cursusleider c.q. gesprekslei der zal fungeren Zeereerw. Heer deken Teunissen. De cursus bestaat uit 4 of meer lesavonden welke in principe op woensdagavonden gehouden zullen werden van 8 tot 10. Omtrent de lokaliteit waar de cursus gegeven wordt zult U nader geïnformeerd worden nadat het aantal en uit welke plaats de deelnemers komen bekend is. Werkwijze van de cursus: Van elke "les" is. de korte inhoud op papier gezet, waar van de bedoeling is dat U deze van te voren thuis door neemt. Deze "lesstof" dient als "gesprekstof" waar sa men «ver gepraat en nagedacht kan worden onder leiding van de cursusleider. Elke les is voorzien van een aan tal vragen die de discussie op gang kunnen brengen. In elke les wordt een belangrijk deel van ons geloof be- handeliHoewel mischien een groot woord zouden we de cursus mischien het beste kunnen beschouwen als gods dienstonderwijs voor volwassenen. De kosten verbonden aan de cursus bedragen ƒ12.50. Opgave kan geschieden bij Uw plaatselijke secretaris of secretaresse van een van bovengenoemde verenigingen.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1975 | | pagina 4