Bevrijding door dialoog en gesprek tussen de Kerken van Oost en West Bevrijding door het bevorderen van goede kontakten tussen oosters- Bevrijding door het lezen van de bijbel mogelijk te maken en goede katholieke Bevrijding uit een te westerse benaderingswijze van het christendom. Bevrijding, Bevrijding en nog eens Bevrijding Mogen ze allen een zijn f mogelijk te maken. Daarom subsidieerden wij mede het verblijf van een Nederlandse delegatie van Pax Christi te Wenen, die onder leiding van kardi naal Alfrink, een ontmoeting had met afgevaardigden van de russisch-orthodoxe Kerk. orthodoxe en katholieke theologen. Daarom geven wij aan oosterse studenten beurzen om aan katho lieke universiteiten in Europa te studeren. Zo kunnen zij zelf kennis maken met de ontwikkelingen binnen de katholieke Kerk. informatie te verstrekken. Daarom verlenen wij steun aan - de verspreiding van de heilige Schrift in de landen van het Oostblok; - godsdienstige radio-uitzendingen tot diep in Siberië; - het nieuwsblad „Katholiki", de enige Grieks-katholieke krant, die wekelijks in Athene verschijnt. Daarom verlenen wij geldelijke steun aan de pastorale zorg onder de Grieken, Oekraïners en Russen in ons land. Zij zijn onze oos terse gesprekspartners bij de opbouw van een Kerk, zoals Chris tus die bedoeld heeft. uit alle vooroordelen tussen christenen van Oost en West om zo - langzaam maar zeker - de weg te banen naar de eenheid, waar voor Jezus Christus gebeden heeft: WIST U, dat de meeste Oosterse Kerken ook lid zijn van de Wereldraad van Kerken, die als hoofdthema voor de grote bijeen komst van alle lid-kerken in Nairobi dit jaar, het woord BE VRIJDING heeft gekozen?

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1975 | | pagina 9