zijn we wat we nu zijn - en ook op 11 en 18 november a.s. rekenen wij op U, als we bijgesloten envelopje komen opha len. 2Route In verband met de autoloze zondagen is het ons niet mogelijk de "uithoeken" van Oirlo met het korps te bezoeken. Dat lag wol in de bedoeling en bij volgende gelegenheden zul len we dat ook zeker doen. Ulel zullen alle gezinnen in Oirlo bezocht worden door bestuursleden om do envelopjes met inhoud op te halen. A.s. zondag 11 nov. (na de hoogmis) zullen we de volgende route lopen V/ertrek bij Narjncq - Hoofdstraat - Gunhoek - keren voorbij do spoorwegovergang - Gertrudisstraat - Zandhoek richting Leunen- Zandhoek (langs L. Willems) - Biemmenkamp - Bosakker - Hoofd straat - Hogoweg - Past. Gerardsstraat - Plarjacq. Behalve de woningen aan deze route zullen bestuursleden de gezinnen in het HoogriebroekKoepas, Blakt, Oirloseweg en rest Past. Gerardsstraat bezoeken. Volgende week (18 nov.)"pakken" we de andere kant van Cirlo. De dan te volgen route vindt U in 't Krantje van volgende week. Vlet oestuur BRIEF VAN CRQEDEF. SCHOEBER OVER CHILI (letterlijk geciteerd) Santiago, 1 november "Hier komt dan mijn brief na de "Bevrijding van het marxisme" waaronder Chili zo veel heeft geleden, ondanks dat de officiële berichten in Holland die een andere mening zijn toegedaan. Ulat voor ons onbegrijpelijk is, dat de openbare mening in Holland zo in het voorduel van een sy3teem en een regering uitvalt, die er alleen maar op gericht üas om Chili en zijn hele bevolking over te leveren san een manier van leven die per slot van reke ning alleen maar door een kleine minderheid werd voorgestaan. Jullie hebben toch ook mee geleefd met Chechoslowakije, toen dat door de Russen onder de voet werd gelopen En nu wij ons hier hebben bevrijd ven Cuba, dat ook maar een springplank was voor dezelfde Russen, en onze militairen de moed hebben gehad om hun kracht te tonen en hun eerste en voornaamste plicht getrouw ten uitvoer te leggon en te volbrengen wat hun eed van trouw aan de grondwet en aan het vaderland voorschreven, zijn zo opeens moor denaars, en richten ze bloedbaden en vervolgen ze onschuldige mensen die het allemaal zo goed met Chili bedoelden. We zijn be reid om het weinige goeds wat er door de vorige troep gebeurd is te erkennen, maar we twijfelen wel erg aan de eerlijke bedoe ling er vac en zien dat meer als een methode om zieltjes te win nen, dan om voor de armen op te komen. De chaos was zo groot dat

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1973 | | pagina 7