Opstel, speciaal voor !t KrentjeOirloen De Schans (Castenray) gemaakt door Geert Jacobs, Francien Speycken en Jos [Melissen, 11-. 5e klas Mariasch'ool Oirlo. De Castenrayse vennen. Zondagmorgen zouden we om 9 uur met Sef Nabben, Toon Suinkels meester Strijbos en meester van der Heyden en de jeugdnatuur- uachters van de 5e en 6e klas naar de Castenrayse vennen gaan. Het was daar hardstikke goed, joh! UJe liepen eerst langs een sloot waar we de kikkers al van oer in hoorden kwaken. Daarna kwamen we bij een poel waar wel 200 kikkers in zaten. Er waren 3 soorten kikkers* de groene kikker, de bruine kikker en de heidekikker. Deze laatste is de kleinste van de drie. De groene kikker is de grootste en de zeldzaamste, maar hier kwam hij nog veel voor. 3ij het kwaken kon je de bellen aan zijn wangen zien-. Dat kwam, doordat hij veel lucht inademde, zodat hij harder kon kwaken. Er werd verteld dat hun huid nog dunner dan papier was. Sommige jongens wilden zo'n diertje vangen en een daarvan pakte er een precies bij zijn poot. Dat vond ik wel zielig, maar ze lieten hem weer gauw los en het diertje huppelde weer tevreden naar zijn sloot. Ido -zagen er ook een libel tevreden op een plantjezitten Deze had ik nog nooit eerder gezien. De libel kon nog niet vliegen, want hij kwam pas uit zijn kokon, die aan de plant vastzat. Sef Natben zei, dat hij zijn vleugels aan het drogen was. Als je een libel van dichtbij hebt gezien, vind je hem erg mooi. Toen ging het de bossen in Daar grociaen allerlei planten. We hebben de kamperfoelie en de slangenwortel gezien, de laatste bloeide al. En ook echte^ moerassen zagen we met riet e slangewortels erin. Er stonden ook bitterzoet en wateraardbeie maar die waren nog niet rijp. Ue zagen ook mooie varens, de naa weet ik niet meer. Onderweg kregen we een appel en later nog een, die waren heerlijk i

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1973 | | pagina 6