Saft.de parochianen van Olrlo De enquête "kerkopbouw" en haar resultaten in Oirlo. In 1972 heeft in Noordelijk Naord-Limburg een enquete plaats gevonden in de dekenaten Horst, Gennep en Venray, Een van de doelen van deze- enquête was een inzicht te krijgen in de ver houding leek - kerk» Hiertoe werden in elke parochie een aan tal parochianen geenquêteerd van 16-80 jaar(1 op elke 30) In Oirlo warden 28 personen uitgezocht. Hiervan deden er 25 mee. Deze mensen waren van verschillende leeftijd en voor de helft mannen, voor de helft vrouwen. De enquêteformulieren werden anoniem gehouden» De enquête was onderverdeeld in de volgende hoofdstukkent Hoofdstuk 1l Algemene opmerkingen over de kerk. Hoofdstuk 2t Het lid zijn van de kerk. Hoofdstuk 3l Vragen over de betekenis van de parochie. Hoofdstuk- 4t De doop. Hoofdstuk 5* De doopliturgie. Hoofdstuk 6: De persoon van Christus, Hoofdstuk 7i De zonde en de biecht. Hoofdstuk 8* Samenwerking pastores, Overzicht van de gegeven antwoorden. Hoofdstuk 1i De ondervraagden zeiden vertrouwen in de kerk te kunnen houden (90 De vernieuwing werd veelal geaccepteerd. Ook de interesse in het wel en wee was bij de meesten aan wezig (90 Hoofdstuk 2t De vraag naar het waarom van het lid zijn van de kerk werd op tweeërlei wijze beantwoord, nl. a) omdat mijn ouders dit ook zijn, b) uit overtuiging. De stelling! "De kerk interesseert me niet meer" werd door de meesten afgewezen» Hen vond dat men de kerk nodig had voor! a) persoonlijk geloven; b) doop-huwelijk-begraf enis c) gemoedsrust; d) geestelijke steun. Ui a t men zelf kon bete kenen voor de kerk werd door de helft niet omschreven. Anderen antuooraceni financieële steun; binnenkerkelijke dienstbaarheid; - goed doen voor de anderen. i I

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1973 | | pagina 4