en ons minder groepen op recht, regels en wetten. Voor de jeugdige verkeersdeelnemers geldt, dat ook zij, hoe jong ook, moeten leren zich verantwoord te gedragen. Ook zij kunnen bijdragen aan de verkeersveiligheid Begeef je niet meer op straat en dus in gevaar) als nodig, voer de verkeers regels die je geleerd hebt ook goed uit, rijd niet zonder licht steek goed over, treiter automobilisten niet, maak geen speelplaats van de weg. Zelf kun je dit lijstje nog wel aanvullen. Bij dit alles heeft de volwassene ook weer een taak: UJijs de kinderen op de gevaren, leer ze hoe het wel moet; geef zelf het goede voorbeeld, houd ze van de straat. Deze taak komt ook toe aan de scholen, natuurlijk, maar het gaat niet aan hierover te discussiëren. Wij allen moeten in deze onze verantwoordelijkheid beseffen. Wat betreft Oirlo zij opgemerkt, dat vooral de Hoofdstraat - met twee scholen - de aandacht vraagt, wat niet wegneemt, dat ook in andere straten, vooral in de bebouwde kom, voorzichtigheid geboden is. De aanleg van riolering heeft wel tot gevolg, dat de verkeersdruk13 minder groot is - en dus ook het gevaar - maar U begrijpt, dat dit van tijdelijke aard is. Hieronder plaatsen we een opstel van ans Loooen, 6e klas, alsmade een ingezonden stuk uit "Nieuwe Revue van 16 22 dec. 1972. Vooral het laatste zal U wel "iets duen^ en wij hopen dan ook dat het effect zal hebben op Uw gedrag m het verkeer. Kort geleden stond het nog in de krant De 13-jarige H.R. uit Siebengewald werd op weg naar school van achteren door eem auto aangereden. De auto reed doormaar later is hij op Rijksweg 1 aangehouden door de Rijskpolitie Nog zo'n berichtje De 15-jarige R.v.R. liep zoals gewoonlijk van school naar huis. Plotseling werd hij van achter aangereden. Da auto reed na het ongeval door. Een paar uur later vond een schoolkameraad hem. R.v.R. werd met haastige spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij is nu buiten levsnsgevaar maar hij zal zijn hele leven gehandi capt blijven. Er verongelukken in Nederland per jaar meer als 5G0 kinderen. Haar uat erger is Er zijn per jaar in Nederland meer dan 3000 kinderen, die geestelijk of lichamelijk gehandi- (E) PS I El E ü=i=ï======h=i=~==i=i=s=

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1973 | | pagina 2