vervolg brief flnny \/ersleyen Van de eerste inzameling die er gehouden was voor de mensen hier, heb ik stof voor 60 lakens kunnen kopen, niet veel voor 120 bedden, maar beter dan op een stuk oud plastic. Verder stof voor bedspreien, te gebruiken als deken of molton. Ik ben er erg trots op en vertel anderen zoals col lega's of mensen van hogere instanties, dat ik dit kon doen dank zij mijn eigen dorpsgenoten en jullie eigen mensen die weer de spullen kwamen kopen in de winkel.Nu beginnen we hard te sparen voor een wasserij. Nu koken we alles in 2 buitenstaande grote potten. De wasmannen moeten hard werken van 6 tct 4 uur en alles met de handen in de brandende zon, Machines kunnen gemaakt worden, maar eerst geld, doch met Gods wil komen we er wel. Op het ogenblik ben ik de enigste Europese staf in ft zie kenhuis, een grote verantwoordelijkheid. Het "Krentje" wordt regelmatig door mijn moeder opgestourd zodat ik goed van het Oirlo's nieuws op de hoogte blijf. Nu even iets over mijn werk wat ieder uur van de dag verras singen voor mij brengt. Een paar maanden geleden komt er een Lorry (kleine vrachtauto voor mensenvervoer) op de poly aan rijden met een zwaar ongeval, een 22-jarige jongen door een auto aangereden. Hij werd eruit gesjord en meer dood dan levend op de grond gelegd en ik kon weinig doen, de dokter was ook nog weg. Injecties gegeven en de fam. vroeg hem te bedienen, 5 min. later was hij dood. Andere patiënt: huilende moeder, kind op de rug, ik vroeg wat er was maar geen woord, ik haalde het kind van de rug en zag dat het al dood was; nou, dan denken ze dat je als blanke er wel weer het leven in kunt blazen. Ze was om 6 uur fs Morgens vertrokken en kwam om 7 uur 's avonds aan. Als het kind dan werkelijk erg ziek is en dan ook nog in die brandende zon achter op de rug van zijn moeder hangt, nou, dan zul je het wel af pikken. Gelukkig gaat het niet altijd zo, hoor, anders hièld geen mens het hier vol. Met werkelijk beter vervoer en meer medicijnen konden we nog veel meer redden. Nu, beste dorpsgenoten, dit was dan weer een teken van leven van mij en ik, sluit hierbij in de beste Kerstwensen en een Gelukkig en Voorspoedig Nieuwjaar. Nogmaals mijn hartelijke dank en groeten voor iedereen, van jullie dorpsgenoot Anny Versieyen p/o box 5 A P A M Ghana U.-Africa.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1972 | | pagina 9