bood Pastoor Gelissen zijn excuses aan. Velen uit de vergadering gaven toen te kennen zich volledig achter het kerkbestuur te stellen in deze beslissingen. Voor wat betreft de bijdrage van de parochie van ƒ15.000,- in de financiering kwam uit de vergadering het voorstel de huisgezinnen aan te schrijven voor een bijdrage en een sym bolisch certificaat hiervoor, b.v. ƒ50,- is dan zoveel dakbedekking Dit voorstel zou door het kerkbestuur worden uitgewerkt. Tot grondverkoop van de nu in pacht gegeven kerkegronden (ongeveer 7 ha., voornamelijk in Klein-°irlo gelegen) ver klaarde het kerktestuur zich bereid, voor zover die moge lijk was. In geen geval zou alle kerkegrond verkocht worden. Ais 2e punt kwamen de koren ter sprake, die de diensten opluisteren. Meegedeeld werd, dat buiten de vaste kosten van d-3 koster-orcanist, het mannelijk kerkkoor, het dameskoor, het kinderkoor en een in oprichting zijnd jongerenkoor een jaarlijkse onkostenpost van ƒ3500,- met zich meebrachten. Hierbij ksam ook even het meezingen van de gelovige ter sprake. Ter stimulering hiervan zou het werken met een pro jectieapparaat en projectie van teksten en gezangen op een scherm achter de dienstdoende priester worden uitgeprobeerd. De pastoor wenste en hoopte verder, dat iemand zich zou melden om het dirigeren van de aanwezigen op zich wilde nemen. Tenslotte kwam dan de gezinsbijdrage ter discussie. Hier- aannaande waren bij het kerkbestuur nogal wat kanttekeningen. Naüao deze in 1967 door Pastoor Schoren z.g. was ingesteld en een eerste jaaropbrengst te zien had gegeven van ƒ14.000,- was deze in 1971 teruggelopen tot ƒ12,000,-. Ter vergelij king in Castenray met 880 inwoners ƒ16.000,- en in Geyste- ren met 400 inwoners ƒ8.000,-. Vele gezinnen zouden helemaal geen bijdrage meer geven, ter wijl er zelfs zakjes kwamen met een inhoud van een heel dub beltje!! Dat hierin verandering moest komen, was ook de ver gadering duidelijk. In de maand december of november zou ieder gezin een schrijven van het kerkbestuur ontvangen, waarin het nummer van het betreffende gezin om het verzoek aan de pastoor kenbaar te maken, op welke gezinsbijdrage hij voortaan zou kunnen rekenen en op welke wijze, n.l, jaarlijks of halfjaar lijks via de bank of maandelijks via de zakjes. Het kerkbe stuur hoopte op deze wijze de gezinsbijdrage in 1973 op te kunnen voeren van ƒ12.000,- (huidige score) tot ƒ20.000,- of meer.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1972 | | pagina 2