UIT HET VERLEDEN DEEL 5 (vervolg van deol 4; ever de school) Vroeger kregen de kinderen ook wel eens straf, de jongens dikwijls met de stok of de schoen. Ik herinner me nog dat de meester eens een jongen tussen de benen nam om hem voor de broek te slaan. De jongen echter beet hem in de kuit en was er toen gauw tussenuit. Als wij op school kwamen bleven de klompen in de gang staan en konden we op kousen de klas in (en later op de pantoffels). Iedere morgen, middag en avond werd er bovendien voor en na school het onze vader en het weesgegroet gebeden. De protestantse kinderen die toen op school waren gingen eerder de school uit. Op zaterdag bij het einde van de school zei de meester dan» "Beleefd zijn op straat, goed stilzitten in de kerk en geen veldvruchten vernielen!" De kinderen die op Palmzondag de H. Communie deden kregen de voorbereiding van de Eerwearde Heer Pastoor en moesten hiervoor een heel jaar drie maal per week naar de katechismusles en wel op dinsdag, danoerdag en zondag voor het lof in de kerk. In de winter bibberden wij dan van de kou, want de kerk was niet verwarmd. Terwijl de kinderen tegenweordig achter de voetbal of de trommels aanlopen, kwamen wij vroeger nergens en zagen geen fiets of auto. Soms gebeurde het dat moeder zei: "Hier is een boter ham voor 4 uur, dan moet je bij Vonk in Venray een lampeglas halen of bij dokter Ellerbeek medicijnen. De dokter woonde in de Hoenderstraat waar nu de soos is. Eens per jaar gingen de 5e en 6e klas naar Nijmegen per trein, met de pont over de Waal en cat was het dan. Als ik met de trein ga zie ik nog het hotel waar wij een glas limonade dronken. Dan krijg ik weer van die herinneringen uit vroeger tijden. Mevr. R -Str Welpen OPGELET AoS. zaterdag is er *s middags om 2 uur horde in de Gilwell-hut 30 jan. donateurskaartenaktie meisjesgildeH 29 januari: zeskamp - volleybal - geen J.B.O.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1972 | | pagina 2