Nooyen en een winkel Capps.-In Oirlo waren er de winkels Nol Jansen en winkel Hendriks en aan de Molen ih het huis van Fr* Michels werd vroeger ook brood gebakken; later bij Martin de Bekker (De Ruif) Bakken deed de doer en boerin zoveel mogelijk zelf, vooral roggebrood en wit» (Geen vla of taart, want dat was snoeperij) In iedere boerankeuken stond "een broodtrog voor het deeg te maken» De boer deed het kneden na eerst de voeten zorgvuldig gewassen te hebben» Witbrood maakte de boerin. Gist werd bij de brouwer gekocht. Zuurdeeg voor roggebrood was overschot van het vorige mengsel en lag zolang in de hoek van de trog» Camps zorgde met zijn bedrijf voor veel, maar. dit is nog niet alles, wat hij uit de stad meebracht. Hij bracht ook het Venlofs Nieuwsblad mee» Dit blad verscheen een keer per weekop zaterdag en were op zondagmorgen na de eer ste mis in Oirlo en in Castenray bezorgd (ik weet niet hoeveel abonnees, maar naar schatting Oirlo 15 en Castenray 10) Camps bracht ook nog stadse allures mee, b.V» de eerste vas tenavond, die ik gezien heb werd georganiseerd door de fam. Camps. .Dit feest begon voor de kinderen op vastenavond op maandagmiddag met balgooien (sinaasappelen) in de weide bij 'hem thuis en dat kostte onze kinderen geen cent. Dinsdags gingen we naar Oirlo. De jongens op de kar onder de huif, de meisjes er lopend achter» Den van de mannen, die voor op de kar zat, had een rommelspot; een ander maakte muziek op een mondharmonica. De kar reed zo met wat lawaaimakers door het dorp en waren tegen de avond weer thuis. De volgende.carnaval herinner ik me ook nog- Toen zat de Prins op een hondenkar en er was ook plezier, maar je moest het weten te maken. De mensen waren toen tevreden met armoe. Rijkdom was.er niet veel, al had de een wat meer dan de ander, maar dat zegt niets. Als men maar tevreden is en tevredenheid, geluk en voorspoed wensik alle lezers van !t Krantje in 1972. Mevr R.-Str (Red»! Een kostelijk verhaal over een heel andere tijd met veel menselijkheid. Volgende week aflevering 3, Houd de moed er maar in). X- dat de abonnementen voor jrg 3 zijn aangeboden en dat we 239 abonnees hebben in Oirlo van de maximum te behalen 245» GRANDI00S .MENSEN WIST U

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1972 | | pagina 4