Oirlo's Nieuwsblad jrg 2 nr 36 Redactieadrs Gertrudisstr1 tel. 680 Copies binnen voor a.s. woensdag 12 uur Pater ffluysers werd geboren op 7 mei 1919 te Oirlo in het huis waar hij nu bij zijn zus op vakantie is. Hij heeft de klein-seminarie-studies van 6 jaren gemaakt bij de paters van de H.Geest in Lieert. Daarna een jaar noviciaat in Gennep en vervolgens de 6 jaren hogere studie van filosofie en theologie in Gemert. Op 21 juli 1946 ontving hij daar de Pries terwijding en op 28 juli 1946 droeg hij de eerste Plechtige H.Mis op in de noodkerk van de parochie Oirlo. De kerk was op het einde van de oorlog bij het terugtrekken van de Duitsers verwoest. Toen ook werd hij geëvacueerd met de familie, na eerst door de gealli eerden onder vuur te zijn genomen, waarbij drie mensen onder de burgers en twee onder de soldaten het leven verloren. De pater kwam er vanaf met een scherf in de pols, een toog vol gaatjes en helemaal onder de stof. Vanuit UJanssum werd hij opgepikt bij een razzia om naar Duitsland te worden getransporteerd. Onderweg werd de trein door geallieerden gebombardeerd, en zo kreeg hij de kans te vluchten naar een boerderij in de buurt, waar hij 5 dagen op een berm onder de pannen verscholen bleef, levend van het water, dat met een spiertje stro werd opgevangen van de pannen als het regende. Later werd hij door de Duitsers via Duitsland naar Groningen ge bracht, waar hij het einde van de oorlog afwachtte. In 1947 deed hij zijn toewijding aan het apostelaat, en werd benoemd voor Guadeloupe, waar hij op 24 december aankwam en zodoende daar zijn eerste H.Mis deed 's nachts op Eerste Kerst dag. Op dat eiland, dat behoort tot de Franse Antillen, heeft hij onafgebroken parochiewerk gedaan, onderbroken door vakanties om de 4 jaar, tijdens welke er driemaal een maand werd doorgebracht in het ziekenhuis voor onderzoek en herstel. Vanwege ziekte ook in Europa gebleven van 1960 tot 1963. In die tijd heeft hij een tijdje gewerkt in Ul-Duitsland aan het Ijzeren Gordijn onder de diaspora-christenendie daar vanuit Si&èlië terecht waren gekomen, omdat ze voor de Russen gevlucht waren. Pater Fluysers hoopt weer terug te kunnen gaan naar Guadeloupe na de 15e augustus. Sinds 6 jaren werkt hij op 30 juli 1971 T KRENTJE PATER MUYSERS zijn levensverhaal

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1971 | | pagina 1