(Voortzetting artikel "Gezinsbijdrage in Oirlo in I89G) Alle hoofden van huisgezinnen worden verzocht te verklaren in welke klasse zij gerangschikt wensen te worden. Deze aan vraag gesishiedt slechts éénmaal. De daardoor ontstane ver bintenis heeft kracht voor één jaar, maar wordt geacht ieder jaar stilzwijgend verlengd te zijn, zolang de belanghebbende zijn eenmaal gegeven verklaring niet herroept of wijzigt. De opbrengst dezer belasting wordt begroot op ƒ120,- Dit besluit werd genomen om de inkomstenvan de kerk en kapel van Castenray te verbeteren en nad t voorstellen om banken te verpachten, communiecantengeld^en het heffen van een hoofdelijke omslag waren afgekeurd. In dezelfde verklaring die na een vergadering op 18 mei werd voortgezet werd ook beslotens De vertering van het zangkoor met H. Sacrament, Castenrayse kermis en H. Mathias te doen vervallen. Het Ceciliafeest te laten duren vanIO uur fs morgens tot 9 uur !s avinds. Het houden van een algemene collecte door de parochie, om in de eerste behoeften te kunnen voorzien, door den Heer Rector van Castenray. (Opbrengst 200,-) Want het financieel verslag over het jaar 1889 vermeldt voor Oirlo een tekort van ƒ06,15 (Ontvangsten 729,68 en uit gaven 935,83) Voor Castenray een tekort van 51,26^- (/ntvangsten 218,58-J en uitgaven 269,85) Bovendien bood de Rector van Castebray aan en werd door het kerkbestuur goedgekeurd het houden van een collecte bij enkele voorname inwoners van Venray en Horst, om reden dat beide gemeenten vele materiële voordelen van de parochie Oirlo genieten. xxxxxxxxxxxxxxxxxoxxxxxxxxxxxxxxxxx de Gunhoek) Eveneens een fietstas, (deze is nog steeds niet afgehaald) GEVONDEN DAMESFIETS merk Funcker inlichtingen bij P. Rongen Hoofdstraat (fiets is waarschijnlijk van iemand van

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1970 | | pagina 5