en tantesf kinderen en kleinkinderen. Het zijn de groot vaders, die de opvoeding doorgaven aan de kinderen. Zij beslissen ook praktisch over alles, wat er in de familie groep moet gebeuren. Zij regelen de trouwpartijen en hoe veel kinderen ieder moet krijgen. De vrouwen en meisjes hebben hier niets te zeggen. Vele mannen hebben hier 2 of 3 vrouwen. Veel vrouwen is een teken van welstand. De vrouwen zijn er dan dikwijls ook maar alleen om kinderen te krijgen en om hard te werken. Als gevolg, dat er zoveel jonge Malawiërs naar Zuid-Afrika gaan werken, is er een enorm vrouwenoverschot. Enorm veel mensen lopen in dit land rond met verwaarloos de ziektes. Maar lamgzaam aan dringt het tot de mensen door, dat als zij op tijd naar het ziekenhuis komen, ge nezen kunnen worden. Maar velen trekt het nog aan de bush- dokter te bezoeken met zijn mysterieuze gebaren. Zo is nu een Afrikaan. Nog tijden lang zal dit land Malawi in alle opzichten aan gewezen moeten zijn op de hulp van anderen. Medisch, sociaal en economisch gezien is het nog enorm noodlijdend. Zij moetn zich door de hulp van anderen omhoogwerken en voor zich en hun kinderen een menswaardig bestaan verove ren. Met deze gedachten zal ik me voor deze mensen inzet ten Beste mensen.heel veel groeten, Zuster Gacintha Classens. (Naschrift redactie Het zou leuk zijn, als zuster Classens ook eens brieven kreeg van inwoners uit onze ge- meenschap. Daarom haar volledig adres gegeven s Zuster 3acint(ja Classens Trinity Convent P.O. Chiromo - Box 14 AFRICA - MALAüJI DE REDACTIE BRENGT EEN GELUKWENS De redactie brengt een gelukwens aan het echtpaar 3. Zanders-Keysers, die a.s. zaterdag de dag willen her denken, dat zij veertig jaar geitden in het huwelijk traden. Wij wensen het jubilerende echtpaar en de familie leden een prettige feestdag toe, die in besloten familie kring gevierd zal worden.

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1970 | | pagina 2