AMNESTY 10 december Dag van de Mensenrechten Amnesty Venray e.o. brengt licht in de donkere decembermaand Op 10 december bestaat de Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens (UVRM) 62 jaar. Om deze bijzondere dag te vieren delen vrijwilligers van Amnesty Venray tijdens de avondspits van a.s. vrijdag 10 dec. lucifersdoosjes uit aan de reizigers op het NS Station te Oostrum. Op deze lucifersdoosjes staat het adres van de website www.amnestv.nl/kaars Op deze website kan een petitie worden ondertekend voor de vrijlating van Su Su Nway, een jonge vrouw in Myanmar (Birma). Zij werd onder meer schuldig bevonden aan landverraad en aan het "verstoren van de openbare rust" wegens het ophangen van een spandoek tijdens een vreedzame demonstratie waarin geprotesteerd werd tegen de hoge kosten van levensonderhoud. Zij kreeg hiervoor achteneenhalf jaar gevangenisstraf. Amnesty roept de autoriteiten op om Su Su Nway onmiddellijk vrij te laten en haar medische zorg te geven. Myanmar is al tientallen jaren het toneel van zeer ernstige schendingen van de mensenrechten. Op donderdagochtend 9 december kunnen de leerlingen van de Gilde Opleidingen de petitie voor Su Su Nway op school ondertekenen. De leerlingen van de bovenbouw van het Raayland College kunnen dit op vrijdag 10 december doen in de pauzes. Op (koop)zondag 19 december staat in het centrum van Venray een informatiekraam van Amnesty Venray. Ook daar kunt u de petitie ondertekenen. Maar u kunt daar ook prachtige kaarsen kopen met de boodschap "Ergens is er iemand die aan mij denkt". Nog steeds is de kaars hét symbool van hoop en warmte. Mensen die een kaars kopen steunen het werk van Amnesty en onderschrijven zo de boodschap voor een eerlijke en rechtvaardige wereld, want zoals een oud Chinees gezegde luidt: "het is beter een kaars aan te steken, dan de duisternis te vervloeken". Meer informatie kunt u vinden op: www.amnestv.nl/kaars INTERNATIONAL

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 21