Het Rabobank Venray Coöperatiefonds Rabobank Venray is een coöperatie. Een deel van onze winst besteden we aan maatschappelijke projecten. Die betrokkenheid van het wel en wee van de plaatselijke samenleving onderscheidt ons van andere banken Omdat we een coöperatie zijn, hoeven we niet te streven naar Rabobank een 20 h°°g mogelijke winst. We hebben namelijk geen aandeelhouders die tevreden gehouden moeten worden. Winst maken is natuurlijk wel nodig. Om de continuïteit van de bank te garanderen, om investeringen te kunnen doen en om tegenvallers te kunnen opvangen. Een deel van de winst geven we terug aan de lokale samenleving. Sinds 2007 heeft Rabobank Venray hiervoor een fonds in het leven geroepen: het coöperatiefonds. Welke projecten komen in aanmerking voor een bijdrage uit het coöperatiefonds? Dat kan eigenlijk van alles zijn. Maar het belangrijkste is dat het project erop gericht moet zijn om de leef- en werkomgeving in het werkgebied van Rabobank Venray te verbeteren. Denk aan initiatieven op het gebied van educatie, kennisoverdracht, verenigingsleven, vrijwilligerswerk, cultuur, welzijn en samenleving. Toekomstgerichtheid, innovativiteit, duurzaamheid en maatschappelijke betrokkenheid van het project tellen bij de beoordeling zwaar mee. Daarnaast hebben projecten door en voor jongeren een streepje voor. Is het een soort sponsoring? In eerste instantie lijkt het coöperatiefonds veel gemeen te hebben met sponsoring. Toch bestaat er een wezenlijk verschil. De bijdragen uit het coöperatiefonds worden voornamelijk toegewezen aan structurele projecten, waarbij het niet draait om een directe tegenprestatie, maar om de samenwerking tussen de partijen. Het gaat om projecten die primair in het teken staan van de versterking van leef- en werkomgeving. Wie beoordeelt de aanvragen voor het coöperatiefonds? Elke aanvraag wordt zorgvuldig beoordeeld. Dat is de taak van een afvaardiging uit de ledenraad. Die leden beoordelen niet alleen de aanvragen, maar fungeren ook als voelsprieten. Zij staan zelf midden in de lokale samenleving en kennen veel mensen en organisaties. De ledenraad pikt signalen op uit de lokale gemeenschap. Dat vergroot de kans dat ze initiatieven tegenkomen die ondersteunen door het coöperatiefonds verdienen. Voor alle duidelijkheid: als u een project wilt voordragen hoeft u natuurlijk niet te wachten tot de ledenraad u opmerkt, ledereen kan rechtstreeks een aanvraag indienen bij de bank. Wat zijn de beoordelingscriteria? Wanneer het Rabobank Coöperatiefonds besluit om geld voor een project in te zetten gaat het om bedragen van minimaal 1.500. Er is een reglement opgesteld van criteria waaraan een project moet voldoen. De belangrijkste criteria zijn: - De aanvraag heeft betrekking op een project binnen het werkgebied van Rabobank Venray - Het project moet passen bij de merkwaarden van de Rabobank: toonaangevend, ondernemend en dichtbij. - Het project is gericht op verbetering van leef- of werkomgeving, waarbij toekomstgerichtheid, innovativiteit, duurzaamheid en maatschappelijke betrokkenheid van het project zwaar meewegen - De aanvrager moet in principe een rechtspersoon zijn, bijvoorbeeld een vereniging of stichting - Aan het project mogen geen religieuze of politieke belangen zijn gekoppeld

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 11