Gemiste kans SVO tegen elftal import Zagewetters SV Merselo 2 - SV Oostrum 2 2-2 Ten eerste willen we graag Jo Knol uit het Brabantse Mill proficiat wensen met haar juiste antwoord op de quizvraag van vorige week. Uiteraard stond Frans de Munck in de jaren '50 bekend als de Zwarte Panter. Dan de westrijd tegen het tweede team van de Zagewetters uit Merselo. Speciaal voor deze gelegenheid werd de heenweg naar sportpark De Vloet afgelegd in een voertuig uit de 20e eeuw. En uiteraard moest er op de grens van Venray met Merselo even worden gestopt om de kranten door te knippen waarmee Merselo zoals altijd zat dichtgeplakt. Gelukkig had keeper Sjors 'Jordi' Gommans voor de gelegenheid een goede papierschaar meegenomen en kon ook hij zijn bijdrage leveren deze zondag. Want door zijn nog altijd aanhoudende blessure werd zijn plek op het veld weer ingenomen door Rob 'Jeu' Jeucken. Tijdens de warming-up werd duidelijk dat het hier geen standaard tweede team uit Merselo betrof. Het Zagewetters gehalte was laag en het team dat bij de aftrap tegenover de ideale schoonzonen stond, bestond uit voetbalnomaden uit de gehele gemeente Venray. Een jong team, met veel fysieke kracht en op papier ook veel voetbalvermogen. Het was eigenlijk vreemd dat dit team in de onderste regionen van 4J bivakkeerde. Zoals de laatste weken wel vaker, startte SVO scherp en goed aan de wedstrijd. Maar waar dit startoffensief de voorbije weken ook resulteerde in doelpunten, daar viel het doelpunt deze keer aan de andere kant. In de 13e minuut scoorden de geel-zwarten uit de eerste aanval die werd opgezet. Een goede steekbal binnendoor, en te weinig rugdekking van Svo zijde, leidden dit doelpunt in. Zeer snel en zonder enig geluid te maken, alsof hij op fluwelen bordeelsluipers de Pico uitkwam, sprintte de linkshalf van Merselo het gat in dat hem werd geboden en werd vervolgens pas teruggezien nadat 'Jeu' de bal uit het doel aan het vissen was. In het doel was Vorst 'Jeu' kansloos en het was dan ook zeer terecht dat hij, wellicht een toekomstig lid van HSV Het Alvertje, de achterhoede op scherp zette. Op deze manier mocht er niet worden verdedigd! Een onverwacht doelpunt dus dat hard aankwam bij de ideale schoonzonen. Het ritme waarin was gestart, werd verstoord en ook niet meer teruggevonden in het verloop van de wedstrijd. Niet dat er slecht werd gespeeld, maar 't Twed was niet in staat lekker in de wedstrijd te komen en speelde een beetje tegen zichzelf. SVO 2 was dit seizoen al vaker de grootste tegenstander van 't Twed gebleken. En enige minuten na de 1-0 was het alleen aan de scherpte van Rob 'Achten' Jenneskens te danken, scherpte die hij al eerder in de praktijk had bewezen, dat het geen 2-0 werd. Een tweede Frank de Boertje werd namelijk afgestraft door Merselo ware het niet dat 'Achten' duidelijk en resoluut zijn vlag de lucht instak voor buitenspel. Geluk was dat de scheidsrechter het eerlijke gezicht van 'Achten' niet in twijfel trok. De speech van Jr. in de rust was geruststellend. Bij de technische staf was er duidelijk vertrouwen in een goede afloop. En gezien de mogelijkheden die er in het eerste bedrijf reeds waren gecreëerd, was dit vertrouwen ook onderbouwd. Al moest er wel feller de duels in worden gekletst, want daar werd nog te vaak het onderspit gedolven waardoor er geen continue druk op het Merselo doel kon worden ontwikkeld. Na rust startten de rood-witten dan ook met het idee de achterstand om te buigen in een driepunter. En in minuut 52 werd daartoe ook de eerste stap gezet. Een hoge voorzet vanaf rechts werd met een uiterste krachtsinspanning door Mare 'Bierie' Biermann voor het doel gebracht en van dichtbij door Roy 'Matsu Matsu' Willems ingeschoten. Spitsendoelpunt binnen de vijfmeter en SVO op gelijke hoogte! Na dit doelpunt probeerde Oostrum direct door te drukken en Merselo te overrompelen. Helaas lukte dit maar ten dele. Voetballend werd er wel druk gegeven naar voren, alleen viel het doelpunt weer aan de voor SVO verkeerde kant. Een bal vanaf links werd door iedereen gemist en stuiterde zonder ook maar iets of iemand te raken bij de tweede paal binnen. Een ongelooflijk knullig doelpunt, zoals je ze eigenlijk alleen in Merselo tegen kunt krijgen. Maar ook deze goals tellen gewoon voor 1, waardoor de score in de 57e minuut 2-1 stond.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 13