f Sinterklaasactie SVO afdeling korfbal. 8. Maatschappelijke zaken Leefbaarheidbudaet Basisschool de Meulebeek heeft een aanvraag ingediend ten behoeve van het project "Muziek in de klas". De aanvraag voldoet aan de criteria die gesteld worden aan aanvragen voor het leefbaarheidfonds en zal gehonoreerd worden. Basisschool De Meulebeek zal in 2010, 2011 en 2012 een rekening conform de aanvraag indienen bij de penningmeester. Regioraad De gemeente Venray en TBS de Rooyse Wissel hebben een convenant ondertekend. Iemand van de publieke tribune spreekt zijn vermoeden uit dat de "Lego" woningen van Dichterbij als resocialisatiewoningen gebruikt worden door TBS de Rooyse Wissel. Dit zal nagevraagd worden. 9. Dorpsontwikkeling Ontwikkeling stationsgebied Voor de vakantie is er een bijeenkomst geweest met de gemeente en omwonenden en er was toen sprake van parkeerplaatsen op de loswal en een brug over het spoor. Een aantal aanwezigen was hier op tegen omdat dit veel verkeersbewegingen binnen Oostrum zou betekenen en de privacy zou in het geding komen. De dorpsraad heeft schriftelijk verzocht om een alternatief welke ook op de bijeenkomst naar voren werd gebracht, namelijk parkeren op het terrein tussen het Gildegebouw en de Deurneseweg. Dit terrein bleek niet beschikbaar te zijn, maar de gemeente heeft aangegeven dat uitbreiding van de parkeerplaats aan de Oirloseweg mogelijk een alternatief is. Er wordt nu een plan voor gemaakt. Presentatie van dit plan is 28 oktober aan de omwonenden en de dorpsraad. Stand van zaken ADOR gebouw Het Rommelhöfke zou na de herfstvakantie haar intrek nemen in de basisschool. Dit zal echter later gebeuren. De dorpsraad heeft aan de gemeente gevraagd om het gebouw niet te lang leeg te laten staan in verband met vandalisme en verloedering, maar spoedig na het vrijkomen te slopen. 10. Actielijst Verwijderd: Contact met gemeente m.b.t. resocialisatiewoningen, de vergunning is al verleend. We krijgen informatie van de gemeente over subsidies. 11. Rondvraag - De wandelroute moet hersteld worden wat betreft palen en nummers. Ook is aan waterschap gevraagd om het stuk naast de beek vaker te maaien. Waterschap komt hier op terug. - Vanuit de publieke tribune wordt gesteld dat er een ontsluiting op de Oirloseweg is gekomen die niet in het bestemmingsplan"De Blakt" was opgenomen. Deze veronderstelling is niet juist omdat deze ontsluiting vanaf het begin van realisering hierin is opgenomen. - Er wordt gevraagd wanneer de reparatie van de afrastering bij het spoor in de planning zit bij Pro Rail. Dat is in 2011. - Er staan weer veel kapotte fietsen in de fietsenstalling. In het plan om de stationsomgeving veiliger te maken is dit een actiepunt. 12. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en dankt ieder voor de inbreng. Vanaf 1 november tot 18 november kunnen de leden van de afdeling korfbal bij u aan de deur komen om Banketstaven of Speculaas van Bakkerij Van Gassel te verkopen. Banketstaaf €4,00 Speculaas middel 10 stuks €3,00 Hebt u ze gemist Bestel dan via de mail caatclaessens@hotmail.com

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 7