Concept notulen van de openbare vergadering van dorpsraad Oostrum Datum: 12 oktober 2010 j{j Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen. Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 6 juli Blz. 3 Het is niet de beuk maar de plataan die gekapt gaat worden. De vergunning is al rond. Het voetbalveld genoemd op pagina 2 onder openbare ruimte, heeft betrekking op het Watermolenplein. 5. Gebiedsgericht werken Het uitvoeringsprogramma is doorgenomen. - Een van de nog te verwezenlijken projecten uit het DOP is een parkeervoorziening voor wandelaars bij natuurgebieden, hier wordt bedoeld de Boschuizen. De locatie van het voormalig pompstation zou parkeerplaats kunnen worden. Hierover is contact geweest met Limburgs Landschap en de reactie was positief. Er is nu formeel een schriftelijk verzoek ingediend. - Over het fietspad van Geysteren door de Geysterse bossen naar Maashees was er geen nieuws. De verdere uitwerking hiervan ligt bij Stg. Landgoed Geysteren. - Het meanderen van de Oostrumse beek zou dit jaar gerealiseerd zijn volgens eerdere plannen en staat hoog op de uitvoeringslijst bij het Waterschap. Het Waterschap is nog in onderhandeling met een grondbezitter in dit gebied. Zodra deze zijn afgerond kunnen de werkzaamheden beginnen. - Het project van de gemeente voor het verkeersveilig maken van de schoolomgeving moet in Oostrum nog uitgevoerd worden. 6. Dagelijks Bestuur Mondeling verslag dorosradenoverlea 6 september en 4 oktober 6 september. De website van de dorpsraden heeft momenteel door inkomsten van reclame, financieel geen aanvulling nodig van de dorpsraden. 4 oktober. - De bezuinigingen die zijn aangekondigd door de gemeente, zal voor de dorpen betekenen dat er gekort wordt op het leefbaarheidbudget. Deze korting zou minimaal 10 procent zijn. Uit de laatste gegevens is nu gebleken dat deze bezuiniging veel forser uitpakt namelijk 40.000-, Er is door het dorpsradenoverleg een bezwaar ingediend bij B&W en de politieke partijen. Het dorpsradenoverleg wil bij de bezuiniging kijken naar de draagkracht van de dorpen. - Op de dorpen Wanssum Geijsteren en Blitterswijk dreigt de dorpsbibliotheek, gerund door vrijwilligers, te verdwijnen door bezuinigingen. De betreffende dorpen zullen met de bibliotheek om de tafel gaan zitten om te bekijken hoe deze toch voortgezet kunnen worden. - Er was een presentatie door Wilco van der Bas van gemeente Venray over hoe het gebiedsgericht werken efficiënter zou kunnen. Het idee is dat de dorpen zelf gaan bepalen welk project in hun DOP de prioriteit heeft, en samen met de gemeente te streven naar de realisering hiervan. Er wordt dan gefocust op 1 project en dit is financieel, gezien het beperkte budget van de gemeente, aantrekkelijker. Ook zal de participatie van inwoners bij de keuze en de uitvoering van projecten intensiever moeten zijn. r

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 5