Maar gelukkig werd de wedstrijd dus op het prachtig onderhouden hoofdveld van sportpark de Nieuwe Spar gespeeld en bestond er geen enkele twijfel of de match doorgang zou vinden. En zo stonden de ideale schoonzonen 14 dagen na hun laatste officiële wedstrijd weer in de groene wei om de drie punten binnen te gaan slepen. En net zoals 14 dagen eerder kon ook vandaag Sjors 'Jordi' Gommans, als gevolg van een blessure, geen bijdrage leveren in de strijd en werd hij vervangen door Tom 'Bamboes' Kamphuis. Bij iedereen wel bekend als Jeugdprins Tom I uit 2006. Met dit blauw bloed in het doel startte de wedstrijd zoals zo vaak dit seizoen. Met een sterker Oostrum en een zoekend Horst. En waar de eerste 2 minuten van de wedstrijd tegen Stormvogels deden denken aan de eerste twee minuten van de WK finale van 1974, daar zullen de gedachten van iedereen geboren voor 1964 in de 17e minuut weer terug zijn gegaan naar die bewuste zondag 7 juli. De penalty in twee keer... Want in de 17e minuut kreeg Roy 'Krullie' van Delft de bal strak in de voeten gespeeld op de punt van de 16 meter en met een lichaamsschijnbeweging stuurde hij vervolgens de Horster verdediger terug het Moelbere bos in. Deze zag vervolgens geen andere mogelijkheid dan 'Krullie' vast te pakken en in een ouderwetse heupworp te nemen. Een worp waar wijlen Anton Geesink jaloers op zou zijn geweest en die waarschijnlijk een half punt zou hebben opgeleverd op de Spelen van 1964 in Tokio. De zeer strak en goede leidende scheidsrechter kende vervolgens geen genade en nam de enige juiste beslissing. Penalty voor Oostrum. Dat vervolgens 'Krullie' zelf de bal resoluut opeistte was een actie die natuurlijk voer was voor psychologen. Want kan een speler waarop de overtreding is gemaakt zelf de penalty met succes nemen? Of wordt de druk dan toch te hoog en is een dergelijke penalty gedoemd te worden gemist? Dit zullen we zien na de reclame.... Uiteraard hoefde het publiek na deze cliffhanger niet lang te wachten voor het antwooord kreeg. Want 'Krullie' antwoordde zoals altijd. Snel en deze keer met de penalty in tweëen. Omdat de eerste pingel doel trof voor de scheids de administratie had bijgewerkt en het spel had vrijgegeven, moest 'Krullie' de bal overnemen. En wederom liet hij zien over stalen zenuwen te beschikken en hij mikte de bal professioneel in dezelfde hoek. SVO op voorsprong! Maar zoals iedereen ondertussen weet, begint voor SVO 2 de wedstrijd pas als er een 2-0 voorsprong op het bord staat. Want pas dan krijgt de tegenstander wat ruimte om iets terug te doen en kan het soms nog erg spannend worden. Dus nadat Roy 'Matsu Matsu' Willems in minuut '32 op assist van Frank 'Henny' Hendriks de ideale schoonzonen op 2-0 had gezet, ging iedereen er eens goed voor zitten. Natuurlijk zat SVO weer op rozen en natuurlijk begon Wittenhorst toen pas gevaarlijk te worden. Want ongeveer 6 minuten na de 2-0 ging de bal op de stip in de 16 meter voor 'Bamboes'. Een Horster aanvaller werd over het hoofd gezien en glipte binnendoor de beruchte lijnen binnen. Omdat hij vervolgens werd gestuit door een iets te ferme schouderduw die de Dreumel overhoop deed kiepen, werd ook hier een pingel toegekend. Wellicht dat sommigen de 2-1 al op het bord zagen staan, maar zij hadden dan toch buiten 'Bamboes' gerekend. Want met een katachtige reflex, die eer deed aan de Zwarte Panter, stopte hij de bal. En omdat Bas 'De Bijter' Camps zeer alert was, direct zijn keeper te hulp schoot en de bal buiten de 16 roeide, kwam er geen herkansing voor de aanvaller. De 2-0 bleef gehandhaafd. De quizvraag die hier uiteraard bij hoort is natuurlijk: welke oud keeper, van onder andere Fortuna '54 en DOS, had de bijnaam 'De Zwarte Panter? Gedurende de thee kon dus worden genoten van de 2-0 voorsprong al duurde het helaas maar tot 4 minuten na rust voor de 2-1 toch op het bord stond. De onrust sloop weer in de SVO ploeg en trainert Jr. zag maar één oplossing om het tij te keren. Mare 'Bierie' Biermann, de Oostrumse Meivin Platje, moest worden gebracht. Hij zou zijn bijna mythische status moeten waarmaken en Oostrum in veilige haven moeten loodsen. En wat maakte hij zijn status waar zeg! 'Bierie' zorgde er met doelpunten in minuut '82 en '90 hoogstpersoonlijk voor dat Horst het hoofd alsnog diep moest buigen en SVO de wedstrijd afsloot met een geruststellende 4-1 overwinning. Wat een invalbeurt en wat een acteur! Want waar 'Bierie' de tegenstander eerst zand in de ogen had gestrooid door met inlopen wat langs het veld te sjokken, daar zorgde hij in het veld met demarrages a la Van Poppel en scherpte voor het doel als Gerd Müller, voor de beslissing en drie zekere punten. Door deze driepunter handhaven de ideale schoonzonen zich in de top van 4J. Langzaam maar zeker wordt koploper JVC zenuwachtig gemaakt en langzaam maar zeker begint 't Twed te ruiken aan die eerste plek. Het belooft een mooi seizoen te worden met hopelijk een spetterend eind. Blijf ons dan ook volgen in de komende weken, te beginnen aanstaande zondag om 12u30 op sportpark De Vloet tegen Merselo 2. Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 11