Open Dag Paschalis op zaterdag 9 oktober. 8 okt. 19-OOu. Generale repetitie jubileumconcert koor Harmony schouwburg Venray 9 okt. 20.00u. Jubileumconcert "Together in Harmony" schouwburg Venray 11 okt. 18.45u. Repetitie leerlingenorkest 20.0ÜU. Repetitie orkest 13 okt. 19.00u. Leerlingen tamboerkorps en jeugdslagwerkgroep Hit-it 20-OOu. Repetitie tamboerkorps Agenda: 16 okt. Inzamelen oud papier 30 okt. Inzamelen oud papier 31 okt. Allerzielenviering De werkgroep Paschalis heeft enige tijd geleden onder auspiciën van de Historische Kring Oostrum en Spraland het initiatief genomen tot de uitgave van een boekwerk over het voormalige Juvenaat en Noviciaat Sint Paschalis in Oostrum. In het boek wordt ingegaan op de ontstaansgeschiedenis van de congregatie van de Broeders van Liefde en op de stichting van het noviciaat. Het gebouw is gerealiseerd in de jaren '30 van de vorige eeuw onder architect Jos Bekkers uit Haarlem. Veel aandacht is besteed aan de architectuur. De kunstschatten zoals de kloostergangen, de fraaie gebrandschilderde ramen, de siersmeedkunst en de muurschilderingen zijn door middel van foto's in dit boek opgenomen. De uitgevers zijn veel aandacht verschuldigd aan de onverwacht overleden cultuurhistoricus Harrie Vriens. Van zijn hand is een uitgebreide documentatie en gedetailleerde beschrijving te vinden over gebouw en kapel in het onlangs gereed gekomen boekwerk "Paschalis, een verborgen klooster in een open boek Tijdens een speciale bijeenkomst voor genodigden in de kapel van Paschalis zal het boekwerk worden aangeboden. Vanaf 9 oktober a.s.is het boek verkrijgbaar in de plaatselijke boekhandel in Venray en ook tijdens de Open Dag in Verslavingskliniek Paschalis. De kosten bedragen 19.95. Veel inwoners van Oostrum zijn met Paschalis opgegroeid en voor hen is het een bekend begrip.In de loop der jaren is de bestemming ingrijpend veranderd. Thans spreekt men van Verslavingskliniek Paschalis. Waarschijnlijk is voor veel nieuwe inwoners van Oostrum "Paschalis een grote onbekende. Een unieke gelegenheid voor U allen om op zaterdag 9 oktober a.s. tijdens de Open Dag van 12.00 uur tot 17.00 uur kennis te maken met zowel gebouw als verslavingskliniek aan de Wanssumseweg nr. 12. Er is voldoende parkeer gelegenheid aanwezig. Medewerkers van de kliniek zijn aanwezig om Uw vragen te beantwoorden. U bent van harte welkom Werkgroep Paschalis en Historische Kring Oostrum en Spraland. 'K HARMONIE •tóüttfcïx* OOSTRUM r«*>. r v 4l T1V v.z-rj I HIS

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 9