KOPIJ AANLEVEREN TOT MAANDAGAVOND 18.00 uur 8. Maatschappelijke zaken Leefbaarheidbudget. Sub Matris Tutela heeft een aanvraag ingediend ten behoeve van het project "Muziek in de klas". In de aanvraag kwam naar voren dat dit project de ledenwerving van muzikale organisaties in Oostrum op een positieve manier kan beïnvloeden. De aanvraag voldoet niet aan de criteria die gesteld worden aan aanvragen voor het leefbaarheidfonds. De dorpsraad is wel van mening dat dit project de leefbaarheid in het dorp kan bevorderen, echter ledenwerving wordt niet gefinancierd vanuit het leefbaarheidbudget. De dorpsraad stelt voor om de aanvraag in een andere vorm door school/oudervereniging in te laten dienen, om voor een bijdrage in aanmerking te komen. Hierbij moet de leefbaarheid en de algemene muzikale ontwikkeling van kinderen naar voren komen met een duidelijk kostenplaatje. 9. Dorpsontwikkeling 7 juni was er een gesprek geweest met Dhr. Gertjan Broekhuis, projectleider voor de gemeente voor Oostrum Oost over de voortgang van de ontwikkelingen rondom Oostrum Oost. Tijdens dit gesprek kwam ter sprake dan een gedeelte van het plan mogelijk onder het nieuwe contourbeleid valt.16 juni zou er meer bekend zijn of de overgangsregeling in verband met de nieuwe regelgeving op dit plan toepasbaar is. De gemeente is nog in gesprek met de provincie over eventuele te betalen vergoedingen over de kavels die buiten de contouren vallen. Er is dus nog geen duidelijkheid. 10. Actielijst Aanvulling Onderzoek naar een mogelijke garantstelling bij activiteiten door verenigingen voor het dorp. Vakantie Oostrums weekblad. 11. Rondvraag Er zou bij activiteiten in het dorp een rondleiding om het dorp heen komen. Bij het beachvolleybal toernooi was er wel een omleiding maar er werd bijna iemand omver gereden. Op de plaats waar het gebeurde stonden auto's naast de weg geparkeerd. Een parkeerverbod zou de verkeersveiligheid verhogen. Dit wordt bekeken met de gemeente. Er zal worden voorgesteld om het verkeer al bij de Stationsweg om te leiden via de Witte Vennen De tuin om de school is aan onderhoud toe. School is hier mee bezig. Er wordt opgemerkt dat de bomen voor het gemeenschapshuis na het snoeien nu mooier ogen dan die op het plein. Wanneer is er een rondgang door het dorp in verband met het onderhoud. Er is nog geen bericht binnen. Veiligheid zoals struiken over het trottoir wordt dan ook bekeken. Compliment voor de organisatie door de Oesterham van het diner. Er wordt veel gebruik van gemaakt en is 1 keer in de twee weken. 12. Sluiting De voorzitter dankt ieder voor de aanwezigheid. Na de zomervakantie starten we weer op 12 oktober. Indien er echter zeer belangrijke zaken aan de orde komen kan in september een vergadering worden ingelast.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 7