Stationsomgeving 15 juli is de dorpsraad uitgenodigd voor een bijeenkomst als start van een lokaal veiligheidsarrangement voor het stationsgebied van Venray. Overige activiteiten. Voortgangsgesprek Watermolen met Gemeente Venray, Stichting de Oesterham en de dorpsraad Oostrum. Stichting de Oesterham heeft zoals afgesproken, een schatting gemaakt van de exploitatiekosten van de Watermolen en een overzicht van potentiële gebruikers en hun wensen. Ook heeft men hun ideeën over de beheersvorm van de Watermolen naar voren gebracht. Bij de beheersvorm moet men denken aan een aparte stichting voor de Watermolen. Door de gemeente dienen de onderhoudskosten te worden vastgesteld en vervolgens wordt er een meerjaren onderhoudsplan opgesteld. Op die manier heeft de gemeente er weinig bemoeienis mee. De gemeente zou kijken wat de mogelijkheden zijn binnen en buiten het gebouw, omdat de Watermolen een rijksmonument is en de verbouwing aan regels gebonden. Binnen het gebouw zijn er geen beperkingen, aan de buitenkant kan men alleen in uitzonderlijke gevallen iets veranderen. Ook zou de gemeente kijken of er subsidiepotjes zijn die mogelijkheden bieden voor de verbouwing van de Watermolen, dit laatste is helaas nog niet gebeurd. De gemeente zal op de volgende bijeenkomst in september aangeven wat zij zullen moeten gaan doen, naar aanleiding van de wensen van stichting de Oesterham. Ook zal de gemeente komen met een voorstel voor de beheersvorm. Halt heeft gemeld dat zij de gelden in verband met de vernieling van de vlaggenmasten heeft overgemaakt. Omdat er wat aanpassingen in het schoolgebouw moeten gebeuren ten behoeve van de peuterzaal 't Rommelhöfke, zal 't Rommelhöfke als alles volgens planning loopt na de herfstvakantie haar intrek nemen in de basisschool. In een gesprek met de gemeente kwam naar voren dat met ingang van 1 oktober Ador stopt. Dit betekent dat het gebouw waarin beiden huisden aan het eind van het jaar leeg komt te staan. Naar verwachting zal de gemeente het gebouw gaan slopen. 7. Openbare Ruimte De bushalte aan de Geysterseweg wordt verplaatst naar de hoek van de Val ken kampstraat en de Mgr. Hanssenstraat. Dit betekent niet dat de abri verplaatst wordt. Zoals iedereen heeft kunnen zien zijn de fietspaden aan de Mgr. Hanssenstraat gerealiseerd. Het is een duidelijke verbetering. Wel is men van mening dat belijning van het fietspad de zaken nog meer verduidelijkt, vooral voor de voetgangers zou dit veiliger zijn. Bij de oversteek naar de Witte Vennen zou een aanvulling van een hek garanderen dat er op de juiste wijze wordt overgestoken. De verkeersspiegel aan de Geijsterseweg wordt niet vervangen. Motivatie van de gemeente hierbij is dat in Oostrum de maximum toegestane snelheid 30 km is en het zicht ruim voldoende. Van de gemeente is een offerte binnengekomen voor een omheind voetbalveld met kunstgras. Deze laat een fors kostenplaatje zien, de ene kost 180.000 en de goedkoopste variant kost 100.000 euro. Helaas ver boven ons budget. We zullen hier verdere stappen in gaan nemen. De beuk bij de kerk mag gekapt worden. Hier zijn geen kosten aan verbonden. Er moet nog wel een kapvergunning aangevraagd worden. KOPIJ AANLEVEREN TOT MAANDAGAVOND 18.00 uur r~ J

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 6