0 STRUM Concept notulen van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum Datum: 6 juli 2010 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Naast het verslag van de commissie Maatschappelijke diensten is er een mail binnengekomen van Dhr. T. van Soest over de spiegel aan de Zuiderbergweg, deze is vernield en vervolgens verwijderd door de gemeente, en de verplaatsing van de bushalte in het dorp. Er is een mail ontvangen van Dhr. C. Tax over het gezamenlijk aanschaffen van veiligheidsvesten. Van de gemeente Venray is er een uitnodiging binnen gekomen voor een bijeenkomst over het veiligheidsarrangement van het station. Van Sub Matrus Tutela is een aanvraag binnengekomen voor het leefbaarheidsfonds. Castenray heeft de dorpsraad uitgenodigd voor het project Jop op de Schop. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 13 april De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 5. Gebiedsgericht werken Er is geen vergadering geweest, momenteel geen nieuws. 6. Dagelijks Bestuur Mondeling verslag dorpsradenoverleq 5 juli Op de agenda stond de informatie uitwisseling met het gebiedsbureau "Platteland in ontwikkeling". De overheid heeft een bedrag van 5 miljard euro ter beschikking gesteld om het platteland te ontwikkelen. Dit is verdeeld over de provincies. In Limburg zijn er 3 gebiedsbureaus in Noord- Midden- en Zuid Limburg waar men projecten kan indienen ter ontwikkeling van het platteland. Het gebiedsbureau toetst of het project aan de criteria voldoet om in aanmerking te komen voor subsidie. Er is ondervonden dat aangeboden projecten meestal niet aan de criteria voldoen. Vooral kleinere projecten voldoen hier al snel niet aan. De animo om projecten in te dienen is hierdoor sterk gedaald. Het bureau dat in Venray zit is opgeheven en de werkzaamheden zijn overgenomen door het bureau in Maastricht. Dit maakt de communicatie niet gemakkelijker. 3 Oktober organiseert de Vereniging Kleine Kernen Limburg (VKKL), het Plattelands Parlement Limburg. Dorpsbewoners gaan dan in gesprek met leden van Provinciale Staten en het dorpsradenoverleg wil dan de huidige criteria onder de aandacht brengen. De financiën van de dorpsraden zijn vorige vergadering besproken. De gelden van het leefbaarheidbudget mag men volgens de huidige regels 3 jaar opsparen. Voor Oostrum geldt dat we de afgelopen 5 jaar ruim 30.500 hebben ontvangen en hier is 29.000 euro van uitgegeven. De meeste dorpen hebben een positief saldo die zij reserveren voor grotere projecten. Deze zijn echter uit andere fondsen verkregen en vallen niet onder de regels van het leefbaarheidbudget. De gemeente wil echter bezuinigen en stelt dat de dorpsraden voldoende reserves hebben zodat het leefbaarheidbudget verlaagd kan worden. Er wordt nog gekeken hoe men de korting gaat toepassen. Er zal minimaal 10% bezuinigd moeten worden. J

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 5