Eerste puntverlies Ideale Schoonzonen SV United 2 - SV Oostrum 2 0-0 Op westrijddag drie stond deze competitie al direct een heuse topper op het programma. De wedstrijd tussen SV United en SV Oostrum. Samen met JVC Cuijck de enige twee ploegen zonder puntverlies en daarmee dus gedrieën koploper in 4J. Van oudsher is deze wedstrijd natuurlijk een klassieker, een echte derby. Maar dit seizoen was deze match nog eens overgoten met een extra romig sausje door de aanwezigheid van Bjorn-0 Poels bij de ideale schoonzonen. Waar Bjorn-0 vorig seizoen namelijk nog de drie punten op de Nieuwe Spar wilde pakken tégen Oostrum, daar verdedigde hij dit seizoen juist de rood-witte kleuren van de SVO tegen zijn voormalige teamgenoten uit Meerlo- Wanssum. Een echte broederstrijd dus, waarvoor de messen op voorhand geslepen dienden te worden. En nadat Mare 'Bierie' Biermann als echte slagerszoon voor de scherpe messen had gezorgd, ging SVO op weg naar Wanssum. Of zou het toch Meerlo zijn? Of misschien Blitterswijck? Want waar SVO duidelijk had gekozen voor één kwalitatief goed sportpark, daar bleek bij Mengvoeders United nog altijd kwantiteit boven kwaliteit te gaan. Want met drie accomodaties in respectievelijk Wanssum, Meerlo en Blitterswijck, lijken de blauw-witten toch wel de meest ruim behuisde vereniging van het noordelijk halfrond te zijn. Al kunnen de kozijnen hier en daar wel een likje verf gebruiken. Mat, ik zeg doen. Maar gelukkig bracht het KNVB programma uitsluitsel en werd de weg naar sportpark de Broekberg te Wanssum ingezet. Dit alles een uurtje later dan in eerste instantie gepland, omdat de wedstrijd van 11u00 naar 12u00 was verschoven. En toen op de Wanssumseweg richting wedstrijd reeds een enkele supporter passeerde op de terugweg vanuit Wanssum, bleek dat deze wijziging niet bij iedereen was aangekomen... Sorry Jurgen. Komende zondag gewoon om 12u00 op sportpark de Nieuwe Spar. Aangekomen bij onze Oosterburen werd direct duidelijk dat er een psychologisch spelletje werd gespeeld om de voorbereiding van La Mechanica Rojo te verstoren. Alle stopcontacten waren namelijk verwijderd uit de kleedlokalen, waardoor de boombox, die vast onderdeel uitmaakt van de voorbereiding, het zwijgen werd opgelegd. De cd 'SVO 2 - Snörkes Edition' bleef dus nog even in de verpakking en er moest een andere wijze worden gevonden om het juiste gevoel op te roepen. Wellicht dat de aanwezigheid van Roy 'Matsu-Matsu' Willems voor deze extra prikkel kon zorgen, aangezien de ervaren spits, aanspeelpunt pur-sang, van nature de instelling heeft om met scherp te schieten. Door het opstellen van onze eigen Euromast in de punt van de aanval, zou de speelwijze iets worden aangepast in vergelijking met de vorige twee wedstrijden. Als aanspeelpunt moest 'Matsu-Matsu' namelijk de bal in de voeten hebben. Voordeel daarbij was wel dat het begrip 'in de voeten' met benen van 2 meter en maatje 50 in de schoenen, vrij ruim kon worden opgevat. Maar bal in de voeten bij de spits met daaromheen bewegende en komende mensen. Dat was het strijdplan waarmee SV United op de pijnbank moest worden gelegd. Het feit dat de tegenstander enkele wijzigingen had ondergaan ten opzichte van vorig seizoen zorgde wellicht voor wat onduidelijkheid bij de ideale schoonzonen, maar het vertrouwen was wederom alom aanwezig. Deze ploeg was afgelopen seizoen tweemaal eenvoudig verslagen en ook dit seizoen zou dat geen problemen mogen opleveren! Maar zoals zo vaak liep theorie niet in pas met de praktijk. Want waar SVO een beter elftal heeft, daar zorgde de ongebreidelde werklust en inzet van de United spelers er voor, dat van dit surplus aan kwaliteit de eerste helft niets te merken was. Oostrum werd afgebluft op scherpte, inzet en felheid. Eigenschappen die eigenlijk bij de start van elke wedstrijd aanwezig moeten zijn, werden deze zondag vergeten. De inzet van de blauw-witten werd nog het meest gekenmerkt door hun linksbuiten, die een punter van Frank 'Henny' Hendrix van een meter afstand onverschrokken vol op de Duitse helm nam en terugkopte. Dit was nog eens inzet! En dat respect werd de tweede helft alleen maar vergroot nadat dezelfde speler bij een hard schot van Tom 'Mini Flex' Direks de klokken van Arnemuiden nogmaals deed luiden. Het leek welhaast zelfkastijding! Ondertussen was het echter 't Twed dat het heft stevig in handen had genomen. Na een donderspeech van trainert Jr. in de rust werd op basis van vechtlust de controle in de wedstrijd volledig in handen genomen. De Wanssum Meerlo Bliterswijck combinatie werd vast gezet op eigen helft en van het kastje naar de muur gestuurd. Het leek alsof ze de weg kwijt waren in een overvol café De Buren. Ondertussen kwamen er voor SVO kansen op de overwinning. Maar helaas waren ze allemaal niet aan de ideale schoonzonen besteed. Dit was natuurlijk een grote teleurstelling voor alle 2306 inwoners van Oostrum. En dat was inclusief Bjorn-O, die natuurlijk nog het meest had gehoopt de drie punten mee te nemen uit Wanssum. Na het laatste fluitsignaal, dat met Zwitserse precisie na exact 90 minuten werd geblazen, gingen de spelers van 't Twed verslagen van het veld. Hier waren twee punten verloren en werd er achterstand op titelconcurrent JVC opgelopen. Maar nog 19 wedstrijden te spelen en dus nog 57 punten te halen. Dat zou voldoende moeten zijn.... Zondag 26 september om 12u00 dan de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Montagnards uit Bergen. De geel-blauwe ploeg met snoeperd Joost en tank Gerrie in de gelederen. Dat belooft wat. We hopen op jullie steun! Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 31