Teleurstelling en ongeloof bij ideale schoonzonen SV Oostrum 2 - Montagnards 3 3-3 Na drie uitwedstrijden op rij stond deze zondag eindelijk de eerste wedstrijd voor eigen publiek op de rol. Een match tegen Montagnards uit Bergen, een ploeg die voor de ideale schoonzonen altijd moeilijk te bespelen is. Op voorhand waren er hele bespiegelingen van deze wedstrijd geweest. Er lag natuurlijk de historie met snoeperd Joost, die voor de bekerwedstrijd een flinke greep uit de pot met rode snoepjes had gedaan en een aantal minder vriendelijke woorden voor iedereen klaar had. En het verhaal van de onstuitbare tank Gerrie, die zelfs met twee gebroken benen en één arm in een mitella bijna niet te stoppen was. Een wedstrijd dus met een voorgeschiedenis, tegen een tegenstander die door de spelers van SVO 2 op voorhand misschien wel beter werd gemaakt dan nodig. Want gezien de beschikbare kwaliteiten aan Oostrum zijde, moest er van eigen kracht worden uitgegaan. En voor de westrijd bleek direct dat voorbeschouwingen niet altijd werkelijkheid worden. Want zowel Joost als Gerrie waren niet in de basisopstelling van de blauw-gelen te vinden. En waar Gerrie nog wel in trainingspak op de bank zat, daar was Joost in geen velden of wegen te bekennen. Waarschijnlijk was een combinatie van rode snoepjes met gele sneeuw hem te veel geworden. Wellicht gesterkt door deze relatieve meevaller begon 't Twed voor de verandering eens scherp aan de wedstrijd. Er werd vooruit gevoetbald, vroeg druk gezet en gewoon goed gevoetbald. En dat resulteerde in de 13de minuut dan ook al in de openingstreffer. Vanaf rechts werd de bal hoog voor het Bergense doel geslingerd door Mark 'Screbby' Broeren waar Roy 'Krullie' van Delft geen moeite had de bal van dichtbij in het netje te schieten. Oostrum op 1 - 0 en Bergen al vroeg in de touwen. Want ook na het eerste doelpunt kwam Montagnards niet aan de bal. Oostrum bleef de 'Hennystar' simpel rondspelen en rustig zoeken naar de openingen die er zouden komen. Targetman Roy 'Matsu Matsu' Willems werd in de voeten gezocht, er werd gekaatst, vervolgens de diepte gezocht en er kwamen kleine mogelijkheden op een tweede doelpunt. De ideale schoonzonen hadden de wedstrijd onder controle zoals de Koningin het formatie proces onder controle heeft. En ongeveer 14 minuten na de openingstreffer viel dan ook de 2 - 0. Vanaf het middenveld gaf 'Screbby' een strakke inspeelpass in het maatje 50 van 'Matsu Matsu' die zich reeds binnen de beruchte 16 meter lijnen bevond. Hier en daar werd er wat shirtje getrokken en werden er vriendelijke woorden uitgewisseld, maar 'Matsu Matsu' besloot zich hierdoor niet uit het veld te laten slaan en aan een Zlatan-achtige slalom te beginnen. De blauw-gele verdedigers tuimelden over elkaar heen, supporters rekten zich uit om het allemaal goed te kunnen zien en de Bergen keeper stond uiteindelijk als aan de grond genageld toen de bal na een wonderschone solo tergend langzaam over de doellijn rolde. Dit was genieten! En voor de kenners, zie 22 augustus 2004 de 5 - 1 tegen NAC. Na deze verdubbeling van de voorsprong leek SVO wat gas terug te nemen. De gashendel ging langzaam dicht en na 45 minuten stond de 2 - 0 nog gewoon op het bord en kon er rustig van de thee worden genoten. Maar uiteraard was trained Jr. niet blij dat de wedstrijd nog niet was beslist en hij gaf dan ook aan dat dit snel moest gebeuren. Na rust snel de 3 - 0 maken en wedstrijd in het slot. Maar dit bleek in de 2de helft anders te lopen... Allereerst waren er aan beide zijden na de pauze wijzigingen van importantie. Bij de blauw-gele formatie kwam tank Gerrie van de bank. Een directe aanvallende versterking die toch nog voor een gaatje in de altijd zo betrouwbare Oostrum defensie moest gaan zorgen. En bij de ideale schoonzonen werd Rik 'Sleepie' Schleepers gebracht. Een geslepen en ervaren middenvelder die voor extra rust in het elftal moest zorgen en met zijn befaamde schot wellicht nog voor enig gevaar kon zorgen. In eerste instantie hervatte de wedstrijd met hetzelfde beeld als het einde van de eerste helft. Oostrum leek er een beetje licht over te denken en Bergen werd langzaam maar zeker iets brutaler. En in minuut 65 werd Montagnards helemaal 'verrek' toen spits Gerrie de bal binnen de 16 meter kreeg aangespeeld na een afgeslagen corner, en de Oostrum verdedigers te ver van hem waren verwijderd. En zoals het een echte spits betaamd punterde hij de bal langs Sjors 'Jordi' Gommans in het doel. Na dit doelpunt gingen de Erdmennekes ineens weer geloven in een beter resultaat. Waar ze in de rust nog in zak en as zaten en niet meer geloofden in hun eigen kansen, daar drongen ze na de 2 - 1 meer en meer aan. En waar SVO in de eerste helft nog een aantal versnellingen hoger kon spelen, daar leek het de tweede helft wel of de brandstof bijna op was. Er kon niet meer worden opgeschakeld en de Bergens aanvallers kregen keer op keer te veel ruimte. En ongelooflijk maar waar, in minuut 83 stond ineens de 2 - 3 op het bord! De score was volledig gekanteld zonder dat Bergen nu ineens de overheersende ploeg was. Uiteraard probeerde SVO er in de laatste minuten alles aan te doen om toch minimaal een puntje uit het vuur te slepen. En in minuut 86 werd daartoe de optimale mogelijkheid geboden toen de ideale schoonzonen een terechte penalty toegekend kregen. Natuurlijk liep Roy 'Keptun' de Kleijn niet weg voor zijn verantwoordelijkheid en legde hij de bal op de stip. Na wat gezeur van de Bergense boefjes kon hij de bal eindelijk in de rechter benedenhoek leggen en zo de 3 - 3 laten aantekenen. Maar helaas was dit de laatste verandering in de score en liep SVO 2 weer averij op, op weg naar het grote doel. Tot volgende week, als de teleurstelling hopelijk is verdwenen... Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 30