Lezing: Natuur in de stad Alzheimer Nederland Alzheimer Café Venray Op maandag 11 oktober houdt IVN Geysteren/Venray een lezing over: natuur in de stad. Om van de natuur te genieten hoefje niet persé de stad uit. Ook de stad zelf kun je beschouwen als een natuurgebied, en dan nog eens vlak naast de deur. Zoals een bos of een moeras zijn specifieke bos- en moerasvogels heeft, zo heeft de stad zijn specifieke "stadsvogels". En de flora van Heukels onderscheidt niet voor niets het stedelijke gebied tegenwoordig als een apart floradistrict. Naast specifieke bos-, akker- en weideplanten kennen we tientallen karakteristieke stadsplanten, al lopen we aan die schoonheid naast de deur vaak achteloos voorbij. Dankzij groene invalsroutes en corridors die ver de stad in reiken zien we ook planten en dieren uit het buitengebied toch nog midden in de bebouwde kom. Daarnaast is er in het stedelijk milieu ook wat betreft aangeplante natuur veel te beleven. Oude bomen 'vertellen' vaak nog de ontstaansgeschiedenis van een stad of woonwijk. Ze herinneren vaak nog aan oude wegen, waterlopen, boerderijen, kloosters, tuinmodes of andere groene cultuurhistorie. Over de natuur in de stad verwondert zich al jaren Henk Kuiper. Hij publiceerde in 2005 het boek Tilburg daar leeft meer dan je denkt'. Op 11 oktober komt hij naar Venray voor een interactieve lezing over stadsnatuur. Hij zal dan ingaan op de bijzondere eigenschappen en strategieën waarmee allerlei planten en dieren zich in de stad toch weten te handhaven of zelfs daarjuist voorkomen. Daarbij zal er ook aandacht zijn voor groene corridors en groene eilanden waar in Venray soorten nog voorkomen die elders in de bebouwde kom ontbreken. Speciale aandacht krijgt ook de nog levende groene cultuurhistorie van Venray: monumentale bomen die nog herinneren aan Venrays geschiedenis. Wat zijn voor Venray bijzondere groenpiekken en welke bijzondere soorten kom je daar nog tegen? De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in Cafe 't Trefpunt te Geysteren. Op maandag 11 oktober 2010 is het Alzheimer Café Venray weer open. Het café is een maandelijkse informele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulpverleners en andere belangstellenden elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om ervaringen uit te wisselen en te leren over dementie en aanverwante thema's. Het thema voor deze avond is: Omgaan met dementie. Gastspreker: Dhr. R. Smeets, sociaal geriater. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid telefoon (0478) 527066. J Noord- pn Middenlimbuig GGZ

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 27