Weer gelijkspel SV Oostrum Achates 2 - Oostrum 2 2-2 Voor het seizoen werd de wedstrijd op sportpark de Niersvallei tegen Achates 2 gezien als een van de topwedstrijden die dit seizoen zou worden gespeeld door SVO. Want waar het eerste elftal van de Ottersumse sportvereniging een plaats in de middenmoot inneemt in de 2de klasse H, daar zou het tweede elftal van deze vereniging toch niet louter bestaan uit houten Klazen was de verwachting. En zeker gezien het feit dat de laatste twee wedstrijden niet in een overwinning waren omgezet, daar werd het belang van deze wedstrijd in de voorbespreking 'crystal clear' gemaakt door trainert Jr. Winnen was vandaag de enige optie om aansluiting te behouden met de top van 4J. Want waar Oostrum de laatste weken punten verspeelde, daar konden de mannen van JVC Cuijck en Wittenhorst nog steeds bogen op een 100% score. En zelfs de 'knoepers' uit Wanssum/Meerlo stonden op de ranglijst boven de rood-witte ploeg. Een wedstrijd dus waarop vooraf flink wat spanning stond en waaraan door Oostrum werd begonnen met een verrassende opstelling. Door de afwezigheid van Mark 'Screbby' Broeren en Roy 'Keptun' de Kleijn waren in de as twee vacante posities ontstaan die werden ingevuld door Arjan 'Der Bomber' Kempen en Rick 'Sleepie' Schlepers. Uiteraard werd 'Der Bomber' in de spits geposteerd waardoor Roy 'Matsu Matsu' Willems naar achteren werd gedirigeerd om als slot op de deur te gaan fungeren. 'Sleepie' pakte de centrale rol op het middenveld op waar hij het spel moest gaan verdelen en sturen. Andere namen dus op het wedstrijdformulier, maar zeker geen verzwakking van het team. Aangezien het veld van Achates aan de Niers ligt en Wim Lex nog nooit een lezing over watermanagement in zaal de Uitkomst in Ottersum heeft gegeven, lag er deze zondag een sappig veldje te wachten op de ideale schoonzonen. Een zwaar veld waarop gebikkeld moest worden om overeind te blijven. Een veld waarop goed combinatievoetbal, het kenmerk van de ideale schoonzonen, moeilijk zou zijn. Maar in de eerste minuten van de wedstrijd bleek dat 't Twed goed met de omstandigheden kon omgaan en zich volledig had ingesteld op deze wedstrijd. Alsof Uri Geiler een lepel aan het ombuigen was, zo sterk was de focus van SVO 2. En al snel werd dit beloond in de vorm van een doelpunt. Tom 'Mini Flex' Direks legde al in de 5de minuut een corner strak op de stekels van Roy 'Krullie' van Delft, die met dit buitenkansje natuurlijk wel raad wist. Prachtige kopbal, keeper kansloos en SVO op voorsprong. Wat een start van de rood-witten! Na deze vroege treffer bleef Oostrum gedoseerd aanvallen. Verdedigend werd er weinig weggegeven en met de snelheid van Stef 'Messi' Fleurkens, weer terug na een week afwezigheid, gevoegd bij de doeltreffendheid van 'Krullie' en 'Der Bomber', bleef de ploeg voorin gevaarlijk. Helaas moest 'Der Bomber' de strijd in de 33e minuut echter al staken nadat de grasmat iets te sappig was gebleken en zijn enkel er de brui aan gaf. Het ei dat na de wedstrijd te vinden was op Bomber's enkel, van het formaat scharrelei groot, het formaat dat jaren geleden nog bij Ser Kessels te koop was, beloofde weinig goeds voor de komende weken. En omdat ook Bas 'De Bijter' Camps de strijd in de rust moest staken, begon SVO met een gewijzigd elftal aan de tweede helft. Alleskunner Dave 'Gerrie' Gerritsen zakte een plaats en ging de verdediging versterken en Frederik 'Freddy' van der Velpen vulde de vrijgekomen plek op het middenveld in. Oostrum weer compleet en klaar om de voorsprong over de streep te trekken. Maar daar dacht de grensrechter van Achates heel anders over. Want waar het leek alsof SVO in de 46e minuut de wedstrijd in het slot gooide na een doelpunt van 'Messi', daar liet de grensrechter van Achates zien over meer dan gemiddelde vaandelzwaai capaciteiten te beschikken. En omdat de scheidsrechter blijkbaar een groot liefhebber van deze tak van sport was, keurde hij het gezwaai meer dan goed, en het doelpunt van 'Messi' dus af. Dit zorgde uiteraard voor protesten op het veld en grote commotie op de tribune, waar heel wat rood-wit te bekennen was. Maar omdat de man in het zwart op de groene plak altijd het laatste oordeel heeft, bleef de 0 - 1 helaas op het bord staan. Na deze afgekeurde treffer leken de ideale schoonzonen vanaf de 60e minuut wat terug te zakken in felheid en geloof. Achates kroop verder uit zijn schulp, als een mossel die in heet water wordt gegooid, en Oostrum moest verder terug. En juist op het moment dat de wedstrijd leek te kantelen in Ottersums voordeel, daar liet 'Sleepie' zien nog altijd over een fenomenale rechter te beschikken. Pass van 'Freddie' en keeper kansloos op de rechterhammer van 'Sleep'. Minuut 73 en de ideale schoonzonen op een comfortabele 0-2 voorsprong! Maar omdat de scheidsrechter van dienst geen gebruik had gemaakt van de mooie aanbieding bij Pearle, een complete bril voor maar €99, zag hij 2 minuten later drie opeenvolgende overtredingen van Achates aanvallers over het hoofd, waardoor de Ottersumse spits in de gelegenheid werd gesteld de 1 - 2 te scoren. Na deze tegenvaller werden alle zeilen bijgezet om de 1 - 2 vast te houden en de drie punten mee naar Oostrum te nemen. Het leek alsof de zilvervloot van Piet Heijn over de Niers kwam aanzeilen. Maar ondanks deze onverzettelijkheid zorgde een fout in de defensie 10 seconden voor het einde voor de 2 - 2. K&%#e! Volgende week om 12u00 in Oostrum de wedstrijd tegen de buren uit Oeldere/Casele. Een wedstrijd om naar uit te kijken. Een wedstrijd waar weer 3 punten te halen zijn!

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 17