Goede Competitiestart SVO 2 Heijen 2 - SV Oostrum 2 0-4 De voorbereiding op de eerste wedstrijd van het seizoen begon voor de spelers van SVO 2 in het zaaltje van de gezelligste huiskamer van Oostrum met een heerlijk ontbijtje. De broodjes en met name de gekookte eitjes van Toon en Hilde vonden gretig aftrek, zodat de ideale schoonzonen met hun eiwit gehalte op peil richting Heijen konden vertrekken Op weg naar de kop van Limburg stond er langs de Rijksweg in Well nog een stukje onroerend goed te koop in de vorm van een huisje met Whirlpool en 16 slaapkamers met kingsize bed, maar aangezien niemand de investering aandurfde, was de rit naar wat de eerste driepunter van het seizoen moest worden, snel afgelegd. De start van 2010 2011 lag voor SVO 2 dit jaar namelijk in kermisvierend Heijen. En waar de echte voetballiefhebber om 11u30 op sportpark de Heikamp te vinden was, daar was de rest van het dorp aan het frühshoppen in gemeenschapshuis D'n Toomp op muziek van Die Orginal Maastaler. Maar aangezien de ideale schoonzonen niet van Böhmische en Egerlander muziek houden, hadden ze geluk dat de ramen en deuren van D'n Toomp hermetisch waren gesloten, zodat ze zonder gehoorsbeschadiging aan de warming-up konden beginnen. En na een goede voorbereiding de afgelopen weken en dito warming-up was SVO 2 klaar om gras te vreten! Heijen kon zich bergen, al zag het intrappen van de rood-blauwen er zeer imponerend uit met de pionnetjes en hesjes. Maar gelukkig werden de spelers van SVO 2 door de aanwezigheid van leider Björn 'Buffel' Leijsen, assistent Huub 'Cooky' Deriks (a.k.a. 'Matje'), vlaggenist Rob '8-en' Jenniskens en de toespraak van manager Jr. voor de wedstrijd gerust gesteld en was er veel vertrouwen in eigen kunnen. Ondanks dat er enkele wijzigingen waren in de basis-11 door de terugkeer in de achterhoede van Steef 'Scuba Steve' Janssen en Tim 'Tonkelbeen' Euwes, startte SVO met een vetrouwd team aan de wedstrijd. Met onbetwiste nummer 1 'Jordi' Gommans op doel, de achterhoede gecompleteerd door de Kleijntjes 'Bobo' en 'Sjarrel', een middenveld dat bestond uit (v.l.n.r.) Bas 'De Bijter' Camps, 'Screbby' Broeren en 'Henny' Hendriks en een sterrenensemble voorin met Tom 'Mini Flex' Direks, Roy 'Krullie' Van Delft en 'Messi' Fleurkens. Hier stond een team dat deed denken aan het Ajax van 1994. Jong maar en/aren, elegant en technisch, dodelijk voor het doel en tactisch sterk. Een team dat begin vorig seizoen nog in de steigers stond, maar wat nu tot bloei aan het komen is en op de drempel staat van wat een succesvol seizoen moet worden. Dan de westrijd waarin het de eerste 20 minuten redelijk gelijk op ging. Beide teams gaven elkaar geen duimbreed toe al werd SVO gaandeweg de eerset helft sterker. Er kwamen ook een aantal mooie aanvallen uit de rood-witte koker rollen, die op sportpark de Heikap geen dagelijkse kost waren. En in de 28ste minuut werd de mooiste van alle bekroond met het eerste doelpunt. Een strakke inspeelpass van achteruit werd gevolgd door een kaats in de breedte door spits 'Krullie'. Vervolgens werd de bal op rechts opgepikt door mid-mid 'Screbby' die, zo snel als zijn oude benen hem konden dragen, de diepte insprintte en ondertussen vanonder zijn volle bos krullen oog hield op de 16-meter. Hierin zag hij linksbuiten 'Mini Flex' penetreren en vervolgens liet 'Screbby' een loepzuivere voorzet van zijn voet gaan. De bal vloog de Heijense 'box' in waar 'Mini Flex' met ware doodsverachting, als een ware Steve 'Crocodile Hunter' Irwin op een alligator, op de bal afzeilde en deze via de grond diagonaal inkopte. Fantastisch! SVO op 0 - 1 door een doelpunt wat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid in de top van mooiste doelpunt van het seioen zal eindigen. En amper was het gejuich over dit doelpunt verstomd toen de supporters weer op de banken konden. Een directe vrije trap kwam via de muur voor de voeten van 'Messi' terecht. Hij mat vervolgens rustig even de kruising op, berekende hoe de wind stond, hield rekening met de luchtvochtigheid en kustte de bal vervolgens in de triangel! Wederom genieten en Oostrum inminuut 30 op 0 - 2. Hiermee leek de wedstrijd gespeeld en met die gedachte begonnen de ideale schoonzonen ook de tweede helft. Te laks en het was alleen aan 'Jordi' te danken dat de nul op het scorebord gehandhaafd bleef. Maar nadat deze kans door Heijen was gemist werd SVO weer wakker en besliste de wedstrijd in de persoon van 'Messi'. Scrimmage voor het doel en 'Messi' die er als de kippen bij was om de 0 - 3 binnen te prikken in minuut 54. Dubbel veiligheidsslot, bijzetslot en nachtklem erop, Heijen zou deze wedstrijd niet meer van het slot krijgen. Dat de 0 - 4 in de 88ste minuut nog viel, leek alleen voor de statistiek, ware het niet dat ook dit doelpunt werd gekenmerkt door wonderbaarlijke schoonheid. Björn 'Bjorn-O' Poels was inmiddels in het veld gekomen voor 'De Bijter' en eiste de terecht toegekende vrije trap op de rand van het strafschopgebied op. Vervolgens krulde hij de bal met rechts gevoelvol om de muur in de korte bovenhoek. Prachtig! Het laatste fluitsignaal volgede kort daarna en toen was het lekker douchen geblazen. Volgende week op kermiszondag geen Orginal Maastaler of SVO 2 in Oostrum, maar wel om 13u30 op sportpark De Vlies Ysselsteyn 2 - SV Oostrum 2. Een onverwachte plaats en vreemde tijd, maar toch hopen we veel toeschouwers te mogen begroeten die voor het traditionele rondje over de kermis de verrichtingen van de ideale schoonzonen komen aanschouwen. Al met al een goed begin voor SVO 2, een begin dat hopelijk de voorbode is van een fantastisch seizoen! Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 9