(JO CD 3 CD O o n c 3 cn 3 <D CD 3 "G 0) 3 Q. I Onder auspiciën van Historische Kring Oostrum en Spraiand heeft in 2009 een groep betrokkenen het initiatief genomen voor een boekuitgave over het voormalig juvenaat en noviciaat Sint Paschalis in Oostrum, in de jaren '30 van de vorige eeuw onder bouwmeester schap van de Haarlemse architect Jos Bekkers gebouwd. Deze flyer dient tot doel u dit boek via voorinschrijving tegen een gereduceerde prijs aan te bieden. Op 9 oktober 2010 wordt in de verslavingskliniek -die Paschalis thans is- een open dag gehouden. Bij die gelegenheid verschijnt dit boek. De publicatie is een uitgave die o.m. ingaat op de ontstaansgeschiedenis van de congregatie van de Broeders van Liefde en de stichting van Noviciaat Sint Pascha lis. Daarnaast is veel aandacht besteed aan de architectuur en de kunstschatten zoals de beeldhouwwerken, de gebrandschilderde ramen, de siersmeedkunst en de schilderwerken - én aan de makers ervan. De uitgevers zijn heel veel dank verschuldigd aan de onlangs onverwacht overle den cultuurhistoricus HarrieVriens uit Well. Diens uitgebreide documentatie en gedetailleerde beschrijving van het gebouw als geheel en de kapel in het bijzonder maken dit boek tot een waar naslagwerk voor historici en een waardevol docu ment voor hen die -om welke reden dan ook- langere of kortere tijd op Paschalis hebben doorgebracht. Sint Pascha/is - bron van inspiratie in woord en beeld is een professioneel gepro duceerd en in full colour uitgevoerd boek met harde kaft en een omvang van 84 pagina's. Bij voorinschrijving via het secretariaat van de His torische Kring Oostrum en Spraiand bedraagt de prijs 15,-. U handelt daartoe als volgt: 1. bepaal het aantal exemplaren dat u wilt be stellen: 2. maak het daarbij behorende bedrag over op bankrekeningnummer 11.77.78.605 t.n.v. "Project Paschalis" te Oostrum: 3. vermeld bij "betalingskenmerk" uw volledige persoons- en adresgegevens. Met name punt 3 is van vitaal belang voor een soepele en betrouwbare distributie van de bestelde boeken tijdens de open dag op 9 oktober. Deze open dag is namelijk de enige gelegenheid om persoonlijk de door u gedane bestelling af te (laten) halen. De voorinschrijvingstermijn loopt door tot I oktober 2010. U kunt er ook voor kiezen het boek per post te ontvangen. In dat geval be draagt de prijs 17.50. Het opvolgen van punt 3 is dan uiteraard van nog méér vitaal belang! Na verschijning -vanaf medio oktober 2010 in de boekhandel- gaat het boek €19.95 kos ten. O o

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 15