Kindervakantiewerk gaat bijna van start f Op 23 jud is Het 50 jaar geCeden dat wij zijn getrouwd Wij vieren dit feest in Het (PelgrimsHuis te Smaft en nodigen u uit om Het g[as met ons te Heffen op de receptie van 17.00 tot 18.00 uur Tïny en THeo Lins^ens cvaka nti *fei»ray e-°* De basisschooljeugd in de gemeente Venray hoeft nog maar een paar dagen naar school en voor meer dan 930 kinderen begint dan het Kindervakantiewerk. Kindervakantiewerk, meestal afgekort tot KVW, organiseert al bijna 60 jaar in Venray een activiteitenweek voor de basisschooljeugd (groepen 3 tot en met 7) uit Venray en kerkdorpen. Dit jaar is dat van 26 tot en met 30 juli. Gedurende deze week worden de kinderen vermaakt met allerlei spellen en knutselactiviteiten. Ook gaan de kinderen naar de bioscoop en krijgen ze een toneelvoorstelling te zien. Voor de kinderen uit groep 7, die volgend jaar te oud zijn om nog mee te mogen doen, is er een speciaal avondprogramma met overnachting. Deze week wordt door 25 vrijwilligers georganiseerd en tijdens het programma zijn er meer dan 250 vrijwilligers actief. Sinds enkele jaren werken er ook studenten van het Raaylandcollege mee in het kader van de Maatschappelijke Stage. Tent Net als vorig jaar heeft de organisatie van KVW ook dit jaar gekozen voor het neerzetten van een tent. "Met zo'n grote groep kinderen moeten we alternatieve locaties hebben bij slecht weer", aldus Erik van de Leur van KVW. Net als vorig jaar vindt de week ook dit jaar weer plaats op de oude stek op de parkeerplaats aan de Parkweg-Hoopweg. Veiligheid Met het als eerste behalen van het veiligheidsvignet voor jeugdwerk en het project In Veilige Handen, heeft de organisatie de verplichting op zich genomen voorop te blijven lopen als het gaat om de veiligheid van de kinderen. Bij het oversteken zal er veelvuldig gebruik worden gemaakt van verkeersregelaars, zijn alle spellen gecontroleerd op veiligheid en zijn de ehbo'ers gecertificeerd. De ouders en kinderen worden gevraagd zoveel mogelijk met de fiets te komen. Dat is niet alleen goed voor lijf en natuur, maar ook dat zal de veiligheid van de kinderen op het terrein ten goede komen. De werkzaamheden aan de Westsingel zijn waarschijnlijk nog gaande, maar er is voor gezorgd dat de oversteekplaats Westsingel-Parkweg open is voor fietsers en voetgangers, zodat zij niet over de drukkere Merseloseweg hoeven te fietsen. Meer informatie is te vinden op de website www.kvw-venray.nl

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 11